Kliknite a začnite písať.

E625 alebo inak glutaman horečnatý patrí medzi horečnaté soli kyseliny L – glutamovej. Má podobu bieleho kryštalicekého prášku bez vône, avšak s chuťou podobnou mäsu. Nachádza sa v niektorých hubách, morských riasach alebo sójových bôboch a práve z nich sa aj priemyselne vyrába buď hydrolitickým štiepením alebo fermentáciou.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky – E625, Glutaman horečnatý

Vďaka tomu, že má glutaman horečnatý mäsovú chuť, je využívaný predovšetkým ako dochucovadlo pokrmov. Môže sa používať spolu s glutamanom draselným a vápenatým aj ako náhrada kuchynskej soli. Potraviny, v ktorých sa E625 nachádza sú napríklad instantné polievky, konzervovaná zelenina alebo zemiakové lupienky. Nie sú známe nijaké výrazné a životu nebezpečné nežiaduce účinky a jeho používanie je povolené v obmedzenom množstve v celej EÚ.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop