Kliknite a začnite písať.

Dimetylpolysiloxán je číra bezfarebná látka kvapalného skupenstva, ktorá sa využíva najmä kvôli svojej protipeniacej funkcii. Ako aditívum, teda pridaná látka, dostala označenie E900. Po jeho požití nie sú známe nijaké výrazne nežiaduce účinky. Pri veľmi vysokých dávkach môže vyvolať maximálne nevoľnosť.

  • Škodlivosť: bezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E900, Dimetylpolysiloxán

E900 sa vyskytuje v množstve potravín ako napríklad pivo, žuvačky, instantná káva a dokonca aj v obľúbených nugetkách a hranolkách značky McDonald´s. Vďaka tomu, že je dimetylpolysiloxán protipeniaca látka, využíva sa pri výrobe vína, želatíny, ovocných štiav, kvasníc, ale aj ako ochranný film pri preprave banánov. Zabraňuje hnednutiu banánovej šupy. E900 sa získava z oxidu kremíka alebo z látok, ktoré obsahujú polysiloxan.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop