Kliknite a začnite písať.

Látka so širokospektrálnym využitím nesúca označenie E925 sa nazýva chlór. Pri prvom počutí slova chlór si určite spomeniete na vydezinfikovanú plaváreň či nemocnicu so špecifickým zápachom. Chlór má vynikajúce dezinfekčné účinky a preto sa používa na čistenie nielen povrchov, ale aj pitnej vody. E925 sa vyrába elektrochemicky, presnejšie elektrolýzou.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E925, Chlór

Jediné využitie chlóru však nespočíva iba v jeho čistiacich účinkoch. Keďže sa jedná o konzervant E925, predlžuje trvanlivosť čerstvého ovocia a zeleniny a jeho bieliaca schopnosť zase upravuje farbu škrupiny vlašských orechov. Nespochybniteľne najdôležitejšou poznámkou je fakt, že E925 je vysoko toxická látka a u nás je jeho používanie povolené len na čistenie povrchovej vody. Nesmie sa teda používať ako pridaná látka v potravinách, pretože spôsobuje veľké množstvo nežiaducich účinkov. Po vdýchnutí chlóru môže človek dokonca umrieť. V USA je chlór ako aditívna látka povolený.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop