Kliknite a začnite písať.

Pri prvom počutí slova hélium si určite každý z nás predstaví farebné lietajúce balóniky alebo smiešny hlas po vdýchnutí ich obsahu. E939, teda hélium, je bezfarebný plyn bez výraznej chuti alebo zápachu patriaci do skupiny vzácnych plynov.

  • Škodlivosť: bezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E939, Hélium

Využitie hélia (E939) v potravinárstve spočíva predovšetkým v tom, že sa používa ako hnací plyn do potravín balených v tlakových nádobách. Hélium sa získava izoláciou z minerálu smolnice a je dokonca obsiahnutý aj vo vesmíre, kde tvorí súčasť hviezd. Nie sú známe nijaké nežiaduce účinky hélia a je povolené ho ako E939 používať v celej EÚ.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop