Kliknite a začnite písať.

Dichlórdifluórmetán nie je v EÚ povolené používať ako pridanú látku, pretože sa zaraďuje medzi narkotiká. E940 je bezfarebný plyn, patriaci do kategórie freónov. Keďže ide o halogéderivát methanu, je možné ho vyrobiť aj synteticky.

  • Škodlivosť: bezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E940, Dichlórdifluórmetán

Dichlórdifluórmetán, označenie E940, sa používa ako hnací plyn v sprejoch a tiež aj ako baliaci plyn. Má funkciu kontaktného zmrazovača potravín a kedysi sa využíval aj ako chladiaca látka v mrazničkách a chladničkách. E940 sa radí medzi freóny, ktoré majú negatívny dopad na ozónovú vrstvu. Dichlórdifluórmetán je teda menej využívaný a na Slovensku nie je povolené používať ho pre potravinárske účely.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop