Kliknite a začnite písať.

Aspartám sa používa ako náhrada cukru. Je však až o 200 krát sladší v porovnaní s bežným cukrom. E951 sa vyrába synteticky z aminokyseliny fenylanín a z kyseliny asparaginovej. Ako látka nie je stabilná, pretože po zahriatí stráca svoju sladkosť. Po požití sa v našom tele rozkladá aj na methanol a dôležitou poznámkou je aj fakt, že zvyšuje chuť do jedla.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E951, Aspartám

E951 nájdeme vo veľkom množstve potravín od žuvačiek cez dezerty, pudingy, majonézy, zmrzliny až po vitamínové doplnky. Keďže stráca po zahriatí svoju sladkosť, nepridáva sa do pokrmov, ktoré treba tepelne upravovať. Používanie aspartámu je v našich končinách povolené, ale len v určitých potravinách a aj to iba obmedzené množstvo. O jeho nežiaducich účinkoch sa neustále diskutuje, všeobecne však môžeme povedať, že spôsobuje bolesti hlavy alebo nevoľnosť. Výskumy z roku 2008 v Južnej Afrike poukázali na to, že aspartám narušuje metabolizmus aminokyselín v ľudskom tele. Všetky dôkazy o jeho škodlivosti sú však zatiaľ diskutabilné.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop