Kliknite a začnite písať.

Pod kódové označenie E952 sa zaraďuje kyselina cyklamová a cyklamát sodný alebo vápenatý. E952 je umelé sladidlo, ktoré nájdeme aj v obľúbenom nápoji značky Coca Cola. Látka je až 40 krát sladšia ako bežný cukor a vyrába sa synteticky pridaním hydroxidu sodného alebo vápenatého do cyklohexylamínu.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E952, Cyklamáty

Cyklamáty (označenie E952) nemajú nijakú výraznú chuť, samozrejme, okrem toho, že chutia sladko, avšak pri veľkom množstve môžu chutiť horko alebo pripomínať kovovú pachuť. Ich využitie smeruje predovšetkým k potravinárskemu priemyslu. E952 slúži ako sladidlo v nealkoholických nápojoch, kde sa miešajú väčšinou so sacharínom, čím sa anuluje možná kovová chuť. Vďaka štúdii o cyklamátoch a ich škodlivých účinkoch vieme, že sa po požití v ľudskom tele menia na cyklohexilamín, ktorý sa spája s rakovinou vylučovacieho ústrojenstva. Táto štúdia bola prevádzaná na krysách, ale ďalší a novší výskum toto tvrdenie vyvrátil. Aj napriek tomu sa neodporúča prekračovať doporučenú dennú dávku (7 mg na 1 kg ľudskej váhy) sladila s označením E952.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop