Kliknite a začnite písať.

E960, steviol-glosidy sú sladké zložky získavané z rastliny Stevia rebaudiana. Stévia sa využíva ako prírodné sladidlo a má dokonca protiplesňové a antibakteriálne účinky. Nie sú známe nijaké vedľajšie účinky, ale odporúča sa neprijímať viac ako 4 mg/kg telesnej hmotnosti.

  • Škodlivosť: bezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E960, Stévia

Stéviu, potravinárske označenie E960, môžeme nájsť vo veľkom množstve potravín, kde sa pridáva najmä do nízkokalorických pokrmov. Existujú dokonca stéviové žuvačky, čokoláda alebo rôzne druhy sirupov. Pri výbere stéviových produktov je veľmi dôležité, pozorne si prečítať zloženie, pretože sa môže stať, že si kúpite stéviový cukor, ktorý v konečnom dôsledku obsahuje len zanedbateľné množstvo stévie a vy zbytočne vyhodíte nemalé čiastky peňazí. Nenechajte sa obalamutiť a buďte obozretní! V tomto prípade je platí pravidlo, čím drahšie, tým lepšie a kvalitnejšie. E960 je zdravotne nezávadné a môžete ho konzumovať.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop