Kliknite a začnite písať.

Zaujímavosti

Odhalenie – medzi prípravkami s magnéziom je obrovský rozdiel!

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Magnézium je obsiahnuté vo všetkých tkanivách a zúčastňuje sa viac ako 360 biochemických reakcií, vrátane proteínovej syntézy a testosterónovej produkcie, inzulínovej senzitivity, absorpcie kalcia a fungovania svalov a nervov. Závisia na ňom doslova všetky telesné systémy. Magnézium  dodáva energiu a vytrvalosť, pôsobí proti kŕčom, zlepšuje kvalitu spánku, tlmí bolesti hlavy, zlepšuje kvalitu nechtov, vlasov a zubov, a okrem iného, tiež bráni vzniku močových kameňov.

Najlepšia kĺbová výživa pre športovcov

Proti uchovávaniu a správnemu vstrebávaniu magnézia pôsobia vplyvy znečisteného prostredia, konzumácia alkoholu alebo kávy, fajčenie, užívanie hormonálnej antikoncepcie, antibiotík a tiež zvýšená spotreba rafinovaného cukru a bieleho pečiva. Aj preto je potrebné vybrať takú formu horčíka, ktorá zaručí čo najvyššiu vstrebateľnosť.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

V ponukách výrobcov sa stretávame s najrôznejšími typmi magnézia. Tie najviac dostupné sú pritom bohužiaľ aj tie najmenej efektívne. Tým najbežnejším a tiež najlacnejším je magnézium oxid, ktorý má však veľmi nízku využiteľnosť (4%) a vo svete sa používa skôr len ako laxatívum. Využije sa naozaj len zlomok samotného minerálu. Podobne je na tom magnézium laktát, ktorý má tiež nižšiu vstrebateľnosť,  predovšetkým možné laxatívne účinky a po jeho užívaní sa často vyskytujú aj bolesti brucha. Určite nemožno preferovať ani horčík vo forme glukonátu (alergie, hnačka) a aspartátu (potenciálne neurotoxický). Ďalšia možná forma magnézium chloride obsahuje len 12 % horčíka.

Najefektívnejšou formou magnézia, ktorá pôsobí na viacerých úrovniach ako ostatné formy a  môže ju užívať úplne každý je Magnesium bisglycinate, teda magnézium naviazané na aminokyselinu glycín, označuje sa ako chelátová forma a jej využiteľnosť organizmom je zhruba 80 %, a to bez nežiaducich vedľajších účinkov. Minerálne cheláty sú pre ľudské telo prirodzenou formou minerálnej látky.

...

Chelátové formy magnézia nájdete v klasických aj internetových lekárňach. Jedným takýmto prípravkom je napr. výživový doplnok Magnesium chelate + B6 od spoločnosti Salutem Pharma. Ide o tekuté magnézium, ktoré zabezpečí rýchle vstrebávanie aj účinok. Obsahuje 375 mg čistého magnézia. Navyše má výbornú višňovú príchuť a ľahko sa užíva.

Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *