Kliknite a začnite písať.

Cvičenie

Športové oblečenie – vieme, ako ho získať za výhodné ceny

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Kvalitné športové oblečenie na tréning je základ. Nie je nič príjemné, ak vás pri cvičení oziaba chrbát zo spoteného trička alebo vás na koži omína či škriabe pritesný švík. Práve šport je totiž aktivita, pri ktorej sa potrebujete cítiť obzvlášť pohodlne a flexibilne. Dnes vám prezradíme spôsob, ako môžete zohnať to, čo na cvičenie potrebujete a ešte pri nákupe aj čo – to ušetriť.

Športové oblečenie – vieme ako ho získať za výhodné ceny

Športové oblečenie má svoj význam

Je všeobecne známe, že to, v čom cvičíte, sa môže odraziť nielen na vašom výkone, ale aj zdraví. V nepriedušnom prepotenom tričku môžete ľahko prechladnúť, nehovoriac už o tom, ako budete pôsobiť na svoje okolie. Príliš tesné alebo neforemné oblečenie vás zase bude obmedzovať v pohybe, takže rozhodne nepodáte taký výkon, aký by ste za iných okolností v pohode zvládli.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Správne športové oblečenie chráni pred nepriazňou počasia, poskytuje svalom oporu, odvádza od tela pot, reguluje telesnú teplotu a vďaka pružnosti elastických materiálov umožňuje maximálnu pohyblivosť. Mnohé športové tričká či nohavice majú pre jednotlivé športy špeciálne upravený strih, ploché švy proti odieraniu pokožky alebo bezpečnostné reflexné prvky.

Typické vlastnosti športového oblečenia

Športové oblečenie je špecifické nielen svojím strihom, ktorý neobmedzuje v pohybe, ale predovšetkým použitými materiálmi, vďaka ktorým odev získava výnimočné vlastnosti. Patria medzi ne napríklad:

  • Nízka hmotnosť (polypropylén)
  • Pružnosť a pevnosť (polyamid, elastan)
  • Odolnosť voči znečisteniu a oderu (polyester, polypropylén, bambus)
  • Hypoalergénne vlastnosti (polypropylén)
  • Antibakteriálne a antimykotické vlastnosti (merino, bambus)
  • Schopnosť rýchleho vysychania (polypropylén, polyester, bambus)

Výber oblečenia prispôsobte druhu športu

Pokiaľ viete, akému druhu športu sa chcete venovať, môžete zvoliť konkrétnejšie športové potreby i športové oblečenie. Ak napríklad cvičíte nízko intenzívne cvičenia ako joga alebo pilates, najlepšie sa budete cítiť vo voľnom tričku s dlhým rukávom a legínach, ktoré udržia svaly v teple.

...

Pri behu sa uprednostňuje čo najľahší materiál s maximom priedušnosti, pretože telo potrebuje voľne dýchať. Prirodzene, alfou a omegou sú ľahké, ale zároveň pevné bežecké topánky. Na bicykel sa zase hodia tričká alebo dresy s predĺženým zadným dielom, ktoré chránia oblasť krížovej chrbtice pred vetrom a vystužené cyklistické šortky či nohavice.

Pri výbere dbajte tiež na:

  • Veľkosť – funkčné oblečenie musí byť priliehavé, ale nesmie tlačiť.
  • Strih – oblečenie sa nesmie nikde zarezávať a švy nesmú otláčať alebo škriabať.
  • Hmotnosť – pri túre, behu alebo cyklistike oceníte nízku váhu všetkého, čo budete mať na sebe.

Športové oblečenie môžete získať aj lacnejšie

Do športového odevu pritom skutočne nemusíte investovať veľa, treba si však vedieť správne vybrať. Ak teda máte pocit, že športové oblečenie, ktoré by sa vám zišlo, nedokážete zohnať za rozumnú cenu, nezúfajte. Riešením môže byť bazár, kde nájdete rozličné športové potreby od lyžiarskeho oblečenia cez plavky až po cyklo dresy.

Mnohé z týchto vecí sú úplne nové, nikdy nenosené a ich majitelia ich chcú predať z jednoduchého dôvodu – napríklad im nesedí veľkosť. Rovnakú možnosť ponúknuť na predaj športové oblečenie či potreby prostredníctvom portálu Inzercia.sk však môžete využiť aj vy – a to úplne zadarmo.

5/5 - (3 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1
Predošlý článok
Ďalší článok

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *