Kliknite a začnite písať.

Zaujímavosti

Táto potravina podporuje sexuálny výkon najviac!

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Chcete zvýšiť svoj sexuálny výkon a súčasne sa vyhnúť konzumácií farmaceuticky pripravovaných liečiv s veľkým množstvom rôznych prísad? Počuli ste už o Mace peruánskej? Ak nie, ihneď to napravíme. Maca je totiž prírodný liek, ktorý sexuálny život dokáže vylepšiť.

Maca peruánska pôsobí ako prírodné afrodiziakum a výrazne zvyšuje chuť na sex.

Maca peruánska – pôvod a základne informácie

Ak ste o nej doposiaľ nepočuli, príčinou môže byť veľké množstvo rôznych názvov, pod ktorými je označovaná. Je zaujímavé, že ju môžno nájsť napríklad pod názvom Koreň Maca, Žerucha peruánska, Peruánsky ženšen a Maino.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Koreň maca

Maca peruánska

Pôvod siaha až do ďalekej južnej Ameriky a Ánd, najmä do vysokohorských oblastí a to až do nadmorskej výšky 4 000 m. Práve v týchto oblastiach, ktoré nie sú príliš pohostinné pre rast väčšiny plodín, má Maca tie najlepšie podmienky pre svoj rast a dozrievanie.

Rastlina, ktorá dokáže prežiť také nehostinné podmienky musí mať na zemi skutočne podstatný význam – a ten Maca naozaj má. Pestovanie v iných výškach nie je doposiaľ veľmi úspešné.

...

Maca peruánska sa pestuje hlavne pre svoj koreň, ktorý je veľkosti približne golfovej až tenisovej loptičky. Tak ako existuje niekoľko odrôd rôznych plodín, aj Maca peruánska má rôzne druhy odrôd (až 13) a rôzne sfarbenia koreňov: žltý, červený, fialový alebo čierny.

Po zbere je Maca tradične sušená na slnku približne 10 – 15 dní a v noci zakrytá, aby sa zabránilo poškodeniu dažďom. Listy sú ponechané na rastlinách a dodávajú rastline väčšiu sladkosť.

Koreň maca ako zdroj živín

Maca je skutočne výživná plodina, ktorá obsahuje:

 • cukry, tuky, bielkoviny
 • vlákninu
 • streroly
 • vápnik, meď, železo, hliník, mangán, draslík, sodík, zinok, magnézium,
 • vitamíny (hlavne B skupiny a C)
 • aminokyseliny

Prečo Maca peruánska podporí váš sexuálny výkon?

To, že Maca dokáže podporiť sexuálny výkon je všeobecne známe. S takouto informáciou sa však len málokto uspokojí a preto vám to v nasledujúcich riadkoch radi lepšie vysvetlíme.

V prvom rade Maca patrí do skupiny prírodných afrodiziákalnych látok. Látok, ktoré v našom tele spúšťajú sled reakcií a zvyšujú našu túžbu po partnerovi. Vyššie libido ide ruka v ruke so skvelým sexuálnym výkonom.

...

Všetci vieme, že stres je ničiteľ dobrého milovania. Ak sa cítite dlhodobo pod stresom a v nepohode, ani chuť nie je dostatočná. A keďže Maca je potravina, ktorá pomáha bojovať proti stresu, určite sa to odzrkadlí na zlepšení vášho výkonu.

Maca má tiež vplyv na hormonálnu rovnováhu a tá je dôležitá pre sexuálne zdravie a správne fungovanie pohlavných orgánov. S pribúdajúcim vekom totiž prirodzene dochádza k znižovaniu hladiny hormónov a dochádza k znižovaniu sexuálnej výkonnosti a sexuálnej žiadostivosti. Konzumáciou tejto plodiny tomu môžete zabrániť.

Čo sa týka priamo sexuálneho výkonu, Maca pomáha zlepšiť erekciu a môže pomôcť s prípadnou erektilnou dysfunkciou, ktorá trápi čoraz viac mužov. A ako to dokáže? Maca zvyšuje hladinu oxidu dusnatého (NO), ktorý spôsobuje vazodilatáciu (rozšírenie) ciev. V dôsledku toho zlepšuje prekrvenie, ktoré je dôležite pre erekciu. Okrem toho, že s Macou dosiahnete lepší výkon a sexuálny zážitok, jej konzumáciou si zlepšíte celkovo hormonálne zdravie: u mužov podporuje spermatogenézu a zvyšuje plodnosť u oboch pohlaví.

Koreň maca sa pridáva do prípravkov na zlepšenie erekcie.

Zlepší aj vaše celkové zdravie

Maca patrí už minimálne 3000 rokov medzi superpotravinu, ktorej silu a účinky na zdravie doposiaľ ešte nikto nespochybnil. Okrem už spomenutého účinku na sexuálny výkon, nesmieme zabudnúť spomenúť aj jej ďalšie prednosti:

...
 • Maca je považovaná za silný adaptogén, ktorý zvyšuje odolnosť organizmu pred vonkajšími vplyvmi (stres, únava)
 • zlepšuje vitalitu a po jej konzumácií sa budete cítiť plný energie
 • Maca podporuje hormonálnu rovnováhu
 • zmierňuje symptómy menopauzy,
 • Maca má pozitívne účinky na reguláciu množstva cukru (glukózy) v krvi
 • podporuje zdravie kostí a môže byť účinná v podpornej liečbe osteoporózy
 • Maca podporuje správne fungovanie štítnej žľazy
 • má upokojujúci účinok na pokožku, chráni ju pred poškodením UV žiarenia
 • je účinná v boji proti depresií
 • podporuje funkciu mozgu a zlepšuje pamäť

Na čo počas konzumácie Mace nezabudnúť?

V prvom rade si treba uvedomiť, že Maca je potravina, ktorá určite nesmie nahradiť pestrú a zdravú stravu. Na to, aby Maca mohla plnohodnotne podporiť správne fungovanie vášho tela je potrebné, aby ste jej účinok podporili zdravším životným štýlom.

Čím je vyššia dávka, tým väčší terapeutický účinok. Predávkovať sa ňou je v podstate nemožné. Avšak, pokiaľ spozorujete nežiadúce účinky ako napríklad zvýšenú srdcovú frekvenciu, nervozitu, nespavosť alebo príliš veľa energie, pravdepodobne by ste jej užívanie obmedziť.

Nezabúdajte, každý sme iný. Naša telesná hmotnosť, výška a vek nás predurčuje na rôznu gramáž Mace, ktorá docieli dostatočný účinok a čo najmenej nežiadúcich účinkov. Konzumácia Mace nie je gramážou striktne stanovená. V dávkovaní je veľká variabilita a množstvo, ktoré užívate si môžete meniť zo dňa na deň.

Žerucha peruánska alebo koreň maca, je rastlina blahodárna na organizmus človeka.

Surová vs želatínovaná Maca

To, v akej forme budete Macu jesť je len a len na vás. Jej koreň možno jesť v surovej, varenej, pečenej, ale i v práškovej forme. Má výraznú aromatickú sladkú chuť a možno ju pridať do rôznych jedál. Ďalším spôsobom konzumácie je forma spomínaných tabliet, ktorá je omnoho pohodlnejšia. Obľúbený je najmä spomínaný pánsky prípravok MACA FRESH MEN s obsahom 90 kapsúl.

Rozdiel medzi surovou a želatínovanou je v obsahu jednotlivých živín. V želatínovanej je ich koncentrácia na gram omnoho vyššia, než v surovej. Prečo? Narozdiel od surovej je želatínovaná zbavená hlušiny a škrobu. Čiže logicky, prípravou sa získava kvalitnejší produkt.

Pár slov na záver

Suma sumárum, konzumácia Mace peruánskej ako superpotraviny je skutočne skvelou voľbou pre zlepšenie sexuálneho zdravia a zvýšenie libida. Pokiaľ teda patríte medzi tých, ktorí majú v tejto oblasti problémy, určite by ste sa o jej prírodnej sile mali presvedčiť na vlastnej koži. Urobte to ešte skôr, než sa obrátite na silne liečivá, ktoré zaťažujú organizmus a prinášajú so sebou aj množstvo nežiadúcich účinkov.

Zaujala vás táto téma a chcete vedieť viac? Na odkazoch nižšie nájdete ďalšie podrobné informácie o Žeruche peruánskej. Pred kúpou samotného prípravku odporúčame prečítať.

Ďalšie odporúčané zdroje:

5/5 - (9 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

 • 1