Kliknite a začnite písať.

Superpotraviny

Kotvičník zemný – bylinné afrodiziakum a podpora zdravia

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

K dobre fungujúcemu vzťahu neodmysliteľne patrí sexuálny život. A to nie hocijaký, ale aktívny. Kvalita sexuálneho života ovplyvňuje život každého človeka a je prirodzené, že s pribúdajúcimi rokmi môže chuť na vášho partnera klesať a to v dôsledku úbytku hormónov v tele, ktoré podnecujú sexuálnu aktivitu. Vedeli ste, že kotvičník zemný je považovaný za silné prírodné afrodiziakum? Poďme si o ňom povedať viac.

Postupný úbytok hormónu testosterónu u mužov a úbytok estrogénu u žien je zodpovedný za zníženie sexuálnej túžby. S tým úzko súvisí aj sexuálna aktivita. Ešteže máme poruke prírodu, v ktorej rastú bylinky a životabudiče. Tie dokážu s človekom urobiť veľké divy! Medzi takéto dary prírody patrí nenápadná, ale zato účinná rastlinka Tribulus terrestris, čiže Kotvičník zemný.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Kotvičník zemný

Kotvičník zemný je rastlina pôvodom z Japonska a Číny. V našich končinách sa nevyskytuje a preto je považovaná za chránenú rastlinu. Pestuje sa predovšetkým pre farmaceutické účely a v poslednom období je oň zvýšený záujem ako o potravinový doplnok pre svoj pozitívny vplyv na rast svalovej hmoty, či na zvyšovanie libida.

Pokladá sa za najsilnejšiu „bylinkovú viagru“, používa sa totiž ako hlavná zložka prípravkov a tabliet na zlepšenie erekcie, či ako bylinné afrodiziakum.

Kotvičník zemný ako bylinné afrodiziakum

 • prírodné afrodiziakum, podporuje sexuálny apetít, zlepšuje sexuálny výkon
 • udržiava optimálnu hladinu testosterónu, nazývajú ho aj prírodný testosterón
 • podporuje tvorbu spermií a zvyšuje plodnosť muža aj ženy
 • podporuje zdravie pohlavných orgánov
 • zvyšuje celkové libido a zlepšuje sexuálny život
 • pôsobí pozitívne na erekciu

U mužov dochádza k postupnému poklesu hladiny testosterónu približne od 30. roku života. Prvé príznaky sa začínajú prejavovať okolo päťdesiatky a tento mužský prechod sa volá andropauza. Znížená hladina testosterónu môže mať za následok nielen stratu chuti na sex, ale aj neschopnosť dosiahnuť vyvrcholenie, či stratu pevnosti erekcie.

...

Našťastie je tu kotvičník zemný, ktorý zvyšuje hladinu testosterónu a iných mužských pohlavných hormónov, tým zvyšuje záujem o sexuálny život. Podľa dlhodobých výskumov kotvičník zvyšuje hladinu testosterónu až o 30 %.

Obsahuje množstvo látok ako steroidné saponíny, ktoré zvyšujú citlivosť hypotalamu. Práve ten je zodpovedný za produkciu testosterónu v ľudskom tele. Látka diosgenin pomáha v tele tvoriť testosterón spolu s látkami ako fitosteroly, flavonoidy a alkoloidy.

Kotvičník zemný nielenže zvyšuje sexuálne libido a potenciu, ale je vhodný aj pri neplodnosti, zvyšuje u mužov spermatogenézu, čiže produkciu spermií a u žien oogenézu, čiže tvorbu vajíčok.

Kotvičník sa odporúča aj ako doplnková liečba pri erektilnej dysfunkcii. Je to stav, kedy muž nemôže dosiahnuť erekciu. Asi vás to prekvapí, ale v súčasnosti ňou trpia milióny mužov po celom svete. Erektilná dysfunkcia vplýva nielen na sexuálne zdravie, ale ovplyvňuje celkový zdravotný stav.

Maca peruánska pôsobí ako prírodné afrodiziakum a výrazne zvyšuje chuť na sex.

...

Prírodné afrodiziakum nielen pre mužov, ale aj pre ženy

Kotvičník zemný zvyšuje libido nielen mužov, ale aj u žien. Zníženie libida môže mať množstvo rozličných príčin. Niekedy je to komunikačný blok s partnerom, pocit hanby, či frustrácie s nedostatočnej výkonnosti alebo obava, či sa dosiahne orgazmus pri pohlavnom styku.

Všetky tieto obavy môžu spôsobovať blokáciu, či zníženie libida. Znížené libido spôsobujú aj lieky, napríklad antihistaminiká, či antidepresíva a antikoncepcia.

Kotvičník zemný obsahuje látky, ktoré dokážu nielen zvýšiť množstvo testosterónu v krvi, ale dokážu zvyšiť aj hladinu estrogénov a estradiolu zodpovedných za sexuálnu túžbu ženy. Ženské pohlavné hormóny, hlavne prítomnosť estradiolu v dostatočnom množstve vedie k sexuálnej aktivite ženy.

Jeho nedostatok vedie k strate záujmu o partnera alebo podráždenosti. Nízka hladina estrogénu býva zvyčajne aj u žien blížiacich sa k menopauze. Vďaka schopnosti zlepšovať náladu a prekrvovať telo pomáha zvládnuť ženám toto náročné obdobie.

Kotvičník zemný a jeho zázračné zloženie

Kontvičník zemný je veľmi zaujímavou bylinou, pretože látky v ňom obsiahnuté sú zdraviu prospešné.

...
Medzi najdôležitejšie látky patria:
 • fytosteroly – rastlinné steroly, vyskytujúce sa v zelenine, majú schopnosť znižovať cholesterol
 • steroidný saponín – zvyšuje citlivosť hypotalamu (zodpovedný za produkciu testosterónu)
 • triesloviny – majú antibakteriálne, antivírusové a protizápalové účinky
 • flavonoidy – rastlinné antioxidanty, chránia bunky pred negatívnymi účinkami voľných radikálov
 • glykozidy – pôsobia močopudne a tak napomáhajú k zníženiu tlaku
 • diosgenin – pomáha v tele tvoriť testosterón
 • vitamín C
 • bielkoviny, tuky, sacharidy
 • minerály

Rastlina zvaná kotvičník zemný má pozitívne účinky na zdravie.

Pestré zloženie kotvičníka pomáha pri:
 • znižovaní hladinu cholesterolu,
 • znižuje hladinu cukru v krvi
 • má pozitívny vplyv na metabolizmus cukrov a lipidov
 • má močopudné vlastnosti
 • pomáha pri chorobách močových ciest a obličiek
 • rozpúšťa močové kamene
 • zabezpečuje rýchlu regeneráciu svalovej hmoty
 • napomáha rýchlemu rastu svalstva
 • normalizuje činnosť srdca a ciev
 • zlepšuje obranyschopnosť organizmu

Užívanie kotvičníka zemného

Kotvičník sa dá užívať v rôznej forme, buď v tabletách, v prášku, či vo forme vývaru / čaju. Odvar sa pije po dúškoch počas celého dňa a môžete si ho aj osladiť. Tablety aj prášok sa dávkujú individuálne podľa odporúčania na obale. Nástup účinku je vždy iný, pri tabletách a prášku ide o niekoľko hodín, zatiaľ čo pri odvare je to aj niekoľko dní.

Exotic Herbs Kotvičník zemný vo forme prášku alebo Exotic Herbs Kotvičník zemný vo forme kapsúl obsahujú pomleté plody aj vňať kotvičníka dokopy. Plody aj vňať obsahujú iné účinné látky, preto ide o ideálnu kombináciu, ktorá pôsobí na telo efektívnejšie. Na začiatku je potrebné poctivo dodržiavať dávkovanie a pozor na zvyšovanie odporúčaného množstva. Ak sa vám budú zdať účinky príliš silné, tak dávku okamžite znížte.

Kotvičník zemný vrele odporúčame

Kotvičník zemný je bylinka, ktorá si zaslúži pozornosť vďaka svojmu širokému spektru využitia i účinkom. Ak ste kotvičník zemný doteraz nepoznali, alebo nebodaj o ňom ani nepočuli, tak sme radi, že sme vám ho mohli aspoň trošku priblížiť.

Užívaním prípravkov z kotvičníka zemného dodáte telu nielen množstvo látok pôsobiacich ako afrodiziakum, ale dodáte energiu potrebnú na rast svalov a postará sa o ďalšie zdravotné benefity.

5/5 - (10 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

 • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *