Kliknite a začnite písať.

PR

Tieto detské kuchynky potešia každú malú kuchárku

Zdieľať

Deti sa toho najviac naučia nepochybne od rodičov. Chlapci napodobňujú oteckov a dievčatá maminky. Kopírujú nielen stravovacie návyky dospelých, ale aj činnosti v kuchyni. Jednou z najobľúbenejších hier je preto varenie. Pri tých najmenších sa záujem o lekcie kulinárskeho umenia pri rozžeravenom sporáku a ostrých nožoch objaví väčšinou príliš skoro. O zábavu ich však ukrátiť nemusíte.

Dievčatá sa môžu premeniť na šikovné gazdinky a chlapci na šéfkuchárov už v útlom veku. Riskovať pritom nebudete neporiadok, rozbité riady ani popáleniny. Nehovoriac o tom, že v týchto kuchynkách vznikajú tie najkreatívnejšie recepty. Podľa čoho detské kuchynky vyberať?

1. Materiál – drevo alebo plast?

Základným faktorom pri rozhodovaní je jednoznačne materiál. Najčastejšími sú:

Drevené detské kuchynky – Ak patríte k rodičom, ktorí preferujú čisto prírodné materiály, drevo je jednoznačne ekologický, netoxický a odolný materiál. Drevené kuchynky majú pevnú a ťažkú konštrukciu, ktorá ľahko odolá náporu aj niekoľkých malých kuchárov.

Plastové drevené kuchynky – Pokiaľ ide o plastové kuchynky, v porovnaní s drevenými prinášajú viac možností v rámci vzhľadu a funkcií. Často sú spájané s priaznivejšou cenou, no zároveň nižšou životnosťou.

2. Rozmery detskej kuchynky

Pri výbere hračkárskej kuchynky musíte prispôsobiť jej šírku aj hĺbku miestu v detskej izbe a výšku zasa veku dieťaťa. Výrobcovia ponúkajú kuchynky rôznych parametrov, pričom výška pracovnej dosky sa väčšinou pohybuje od 40 cm do 55 cm, čo postačí deťom od 2 – 10 rokov. Dostupné sú aj mini verzie či prenosný kuchynský kufrík.

3. Vzhľad a funkčnosť

Kulinárskej fantázii sa medze nekladú a dizajnovým prevedeniam kuchyniek tiež nie. Niektoré sú prepracované do realistických detailov. Prekvapí vás množstvo príslušenstva, otvárateľná trúba, mikrovlnka, umývačka riadu či digestor. Deťom zasa učarujú svetelné a zvukové efekty.

5/5 - (1 vote)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *