Kliknite a začnite písať.

Móda a krása

7 jednoduchých trikov, ako urobiť dojem a vyzerať čo najlepšie

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Denne trávite toľko času prácou, že sa oplatí snažiť sa vyzerať čo najlepšie! Pocit, že vám to pristane a že vyzeráte dobre, zvýši vašu sebadôveru a možno aj vašu produktivitu. Dnes je celkom jednoduché od seba odlíšiť právnika, bankára, baristu alebo digitálneho dizajnéra na základe toho, ako sa obliekajú. Na vzhľade skrátka záleží.

Niektorí ľudia sa zameriavajú na trend a vývoj najnovšej módy, zatiaľ čo iní sa o svoj vzhľad zaujímajú menej. Bez ohľadu na to, kam do tohto spektra patríte, je dôležité aspoň premýšľať o tom, ako chcete svoju osobnú značku prezentovať v kancelárii. Tu je sedem spôsobov, ktoré vám pomôžu vyzerať v práci čo najlepšie.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Dobre sa starajte o svoju pleť

Kancelárske osvetlenie môže zvýrazňovať tmavé kruhy pod očami, aj keď ich v skutočnosti nemáte. Pokiaľ je to prípad osvetlenia vo vašej kancelárii, potom vám neostáva nič iné, než sa s tým zmieriť. Prinajmenšom viete, že všetci vo vašej kancelárii sú na jednej lodi.

Čo Vám môže skutočne pomôcť, je dobrý režim starostlivosti o pleť, ktorý pomôže vašej pleti vyzerať zdravo a sviežo. Nezabudnite si ráno a večer vyčistiť tvár a investovať do kvalitnej tvárovej masky, ktorú použite ideálne uprostred týždňa, aby vaša pleť vyzerala sviežo aj v jeho druhej polovici.

Urobte si prestávku

Pokiaľ budete tráviť celý deň v náhlení sa a pri počítači, pravdepodobne nebudete vyzerať najlepšie. Držte sa zlatého pravidla starostlivosti o pleť – naneste opaľovací krém a bežte na chvíľku von. A nie, vyfajčenie cigarety sa nepočíta. Prechádzka okolo bloku môže vašej pokožke zmeniť farbu a pomôže vám aj pretiahnuť telo.

...

Pravidelne vstávajte a pohybujte sa

Pokiaľ nemáte čas na prestávku, odporúča odborníčka na fitness, Samantha Clayton, namiesto posielania e-mailov kolegom vydať sa za nimi k stolu. Jednak budete mať viac pohybu a jednak to zlepší aj váš sociálny kontakt s okolím.

To nie je všetko: Rozprávaním, smiechom a gestikuláciou upevníte svoje väzby a budete na kolegov pôsobiť prístupnejším dojmem a nesplyniete s okolitou šedivosťou.

Dávajte si prestávky od počítača

Žmúrenie celé hodiny na monitor počítača vám rozhodne nepomôže vyzerať lepšie. Preukážte svojim očiam láskavosť a pravidelne od monitora odhliadnite. Oči si tak odpočinú a nebudú pôsobiť unavene.

Starajte sa o ruky

Snáď ani nie je možné dostatočne zdôrazniť dôležitosť hydratácie. Nechajte si na stole nejaký krém na ruky a nezabudnite ho používať.

...

Ak sa vám nepáči pocit mastných rúk, skúste túto techniku: dajte si trochu krému na chrbát jednej ruky a pomocou chrbta druhej ruky si na ne natrite krém. Pomocou tejto metódy sa vyhnete umasteniu klávesnice, myši aj telefónu.

Zostaňte hydratovaní

Prejdite si pracovný poriadok a zistite, či máte povolené používať mini zvlhčovač. Zvlhčovač vám pomôže bojovať proti suchému vzduchu, čo je bežný vedľajší účinok konštantnej klimatizácie. Pokiaľ je používanie elektrických spotrebičov zakázané, držte sa technologicky nenáročného riešenia a nezabudnite po celý deň piť dostatok vody, aby ste zostali hydratovaní.

Správne sa oblečte

Či už máte konkrétny kancelársky dress code, alebo môžete nosiť neformálne oblečenie, ubezpečte sa, že ste vždy v pohode. Pokiaľ máte tesné opasky alebo ak v topánkach nemôžete chodiť, zvoľte iné oblečenie. Nezáleží na tom, ako dobre vyzeralo oblečenie, keď ste ho po prvý raz obliekli, v zamestnaní nebudete vyzerať najlepšie, naopak, budete celý deň rozrušení.

Zbavte sa všetkého, čo je opotrebené. Môže to byť ťažké, pokiaľ máte radi určitý kúsok, ale nosenie niečoho, čo je ostrapkané alebo má lepšie dni za sebou, vám nepomôže urobiť skvelý dojem. Nemusíte vykradnúť banku, aby ste vyzerali čo najlepšie, ale svoje šaty udržiavajte čisté, vyžehlené a upravené.

...
5/5 - (1 vote)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *