Kliknite a začnite písať.

Móda a krása Zaujímavosti

Tieto prírodné esenciálne oleje by ste mali vyskúšať

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Vôňa je jediný zmysel človeka, ktorý nie je možné ovplyvniť mysľou. Oči zatvoríme, jedlo, ktoré nám nechutí nejeme, ale vôňa oslovuje priamo naše podvedomie. Preto nečudo, že sa esenciálne oleje využívajú v medicíne, prírodnom liečiteľstve a kozmetike.

Prírodné esenciálne oleje v skratke

Prírodné esenciálne oleje sú aromatické, koncentrované prchavé tekutiny obsiahnuté v rastlinách, stromoch či v semenách, ktoré sa z veľkej časti extrahujú destiláciou vodnou parou alebo napríklad odberom živice.

Chemické zloženie prírodných esenciálnych olejov býva veľmi zložité, môže sa skladať až zo stoviek chemických zlúčenín. Esenciálne oleje sú zároveň vysoko koncentrované, takže sú často účinnejšie než sušené byliny. Na rozdiel od rastlinných olejov (napr. olivový olej) neupchávajú póry.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Esenciálne oleje pôsobia na celý organizmus, zasahujú každú bunku v našom tele a ovplyvňujú naše emócie a zdravie.

Dokonca už Sumeri približne 5 000 rokov pred n.l. využívali vonné rastliny – cédrový olej. Aromaterapia sa využívala aj v starom Egypte. Z tejto doby sa dokonca zachovali prvé popisy prípravy esenciálnych olejov. Ďalej sa potom aromaterapia využívala v Číne, v Perzii, v Indii, v Grécku, či v Ríme.

Esenciálne oleje, ktoré rozhodne stoja za skúšku

Všetky nižšie uvedené esenciálne oleje obsahujú výhradne zložky s prirodzeným prírodným pôvodom. Neobsahujú silikóny, parabény, glutén, GMO zložky alebo sulfáty. Zároveň sú vhodné pre všetky typy pokožky.

...

1. Prírodný esenciálny olej na nádchu a prechladnutie

Chrípka, nádcha, prechladnutie. Tri slová, ktorým sa počas jesenných a zimných mesiacov chceme oblúkom vyhnúť – presnejšie ich príznakom a následkom. Avšak v prípade najhoršieho predstavujeme drobného pomocníka.

Tento 100 % prírodný esenciálny olej napomáha zmierniť všetky súvisiace príznaky – bolesť hlavy, teplota, kašeľ, výtok z nosa a ďalšie.

Ide o špeciálnu prírodnú esenciálnu zmes Na nádchu a na prechladnutie, ktorá v sebe snúbi 5 rôznych olejovMäta pieporná (zníženie horúčky, prečistenie dýchacích ciest), Eukalyptus (uľahčuje dýchanie), Tymián (pomáha odstrániť hlien), Borovica (čistí nosné prechody) a Harmanček modrý (upokojí boľavé svalstvo a hlavu).

2. Esenciálny olej Klinček

Prírodný éterický olej Klinček (silica) patrí medzi najobľúbenejšie. Dôvod? Veľmi silné antioxidačné vlastnosti, s ktorými sa môže rovnať len máloktorý olej.

Mnohí ho považujú za liek na dlhovekosť a pevné zdravie. Tak či onak, medzi jeho hlavné prínosy patrí:

...
 • spomínaný antioxidačný účinok,
 • podpora vykašliavania,
 • protizápalový účinok,
 • detoxikačný účinok,
 • anagletický účinok,
 • a mnoho ďalších.

3. Esenciálny olej na imunitný systém

Ďalšou v poradí je zmes esenciálnych olejov Na imunitu. Určite by nemala chýbať pri lekárničke v domácnosti, v ktorej chcú byť všetci zdraví.

Obsahuje 3 účinné a 100 % čisté esenciálne olejeČajový strom, Borovica a Bergamot.

Okrem posilnenia imunity sa dočkáte zmiernenia bolesti svalstva a kĺbov. Pocítite viac energie a ústup bolesti hlavy.

4. Levanduľový prírodný esenciálny olej

Nesmieme zabudnúť na tak špeciálny a toľko skloňovaný esenciálny olej, akým je levanduľový olej. Levanduľa má nádhernú vôňu, ktorá upokojí, dobre naladí a dodá do života poriadnu dávku harmónie.

Výpisu výhod tohto oleja by sme mohli venovať samostatný článok, no za všetky spomenieme azda podporu imunitného a dýchacieho systému, blahodárne účinky na pokožku, zažívacie ústrojenstvo, nervový či reprodukčný systém.

...

5. Esenciálny olej proti stresu

Tento krátky prehľad (podľa nás v redakcii) najzaujímavejších prírodných esenciálnych olejov uzatvárame zmesou olejov, ktoré zatrasú so stresom.

Éterický olej proti stresu je určený pre ľudí, ktorý cítia pri každodenných povinnostiach a aktivitách zvýšenú nervozitu a nepokoj.

Nádherné a svieže vône poskytnú uvoľnenie kedykoľvek počas dňa, odstránia úzkosť a napomôžu sa viac sústrediť.

Obsahuje nasledovné oleje:

 • Grapefruit
 • Levanduľa
 • Bergamot
 • Calabrian
 • Sladký pomaranč

 

O Ťuli a Ťuli

Vývoj uvedených produktov nesie slovenský rukopis. Prírodné esenciálne oleje (celkom až 50 druhov) a prírodnú kozmetiku totiž vyvíja slovenská rodinná značka Ťuli a Ťuli.

Tá vznikla v roku 2015 ako výsledok snahy maminy Lenky pomôcť svojmu synčekovi Matejovi. Dnes sa firma zameriava výhradne na vývoj a predaj produktov, ktoré neobsahujú sulfáty, parabény, silikóny a syntetické parfémy či farbivá.

Celý príbeh firmy Ťuli a Ťuli si môžete prečítať tu.

Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

 • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *