Kliknite a začnite písať.

Detoxikácia

5 varovných signálov, kedy vaše telo potrebuje detoxikáciu

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Hovorí sa, že telo má samočistiacu schopnosť a je to naozaj pravda. Na svete by snáď ani neexistovali choroby, ak by sme naše telá neoslabovali vplyvmi z vonkajšieho prostredia – smogom, znečisteným prostredím, nedostatkom pohybu, spánku, alkoholom, fajčením, či zlou životosprávou. V zásade každé jedlo a každý vplyv životného prostredia v nás zanecháva stopy a negatívne ovplyvňuje našu imunitu a celkový zdravotný stav.

Vaše telo s vami komunikuje, stačí ho len poslúchať. Ak vám povie tieto signály, zamyslite sa nad tým, či by ste nemali siahnuť po detoxikačných kúrach:

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

1. Nespavosť

Zanesené telo toxínmi ovplyvňuje vylučovanie melatonínu, ktorý je potrebný pre kvalitný spánok. Po prečistení tela a detoxikácii sa vylučovanie tohto hormónu znormalizuje a tento problém odznie.

2. Nedostatok energie

Ak sa ráno budíte unavení a táto únava neprechádza ani počas dňa, pričom máte dostatok spánku, asi dozrel čas na detoxikáciu. Detoxikácia na šťavách odľahčí vaše trávenie, ktoré sa potom nemusí zaoberať trávením tuhej stravy a ostane mu dostatok energie na všetky ostatné povinnosti. S prečisteným telom budete mať energie na rozdávanie.

3. Bolesti hlavy

Migrény a časté bolesti hlavy sú bežným znakom vnútorných problémov, ktorý býva azda najviac ignorovaný. Ak trpíte častými bolesťami hlavy, je treba spozornieť. Tieto bolesti môžu mať rôzne príčiny, najjednoduchšia a najlacnejšia liečba, ktorú pre seba môžete urobiť je vyčistenie tela od toxínov.

...

4. Problémy s pokožkou

Trápi vás akné, ekzémy, šupinatá, suchá pokožka? Všetky tieto problémy sú signálom zanesenia tela zvnútra a vysoká toxicita. Po vyčistení tela zvnútra siahnite po kvalitnej prírodnej kozmetike, ktorá udrží tvár aj telo čisté zvonku.

5. Tuk na bruchu, nadváha a tráviace ťažkosti

Ak je pre vás zápcha známym problémom a nemáte pravidelnú stolicu, zjavne nie je niečo v poriadku. Telo pomalšie reaguje na trávenie, čo je neklamným znakom toho, že nezvláda nánosy, ktoré musí natráviť. Zdravá strava je základom pre správne fungovanie metabolizmu, ale preventívna očista hrubého a tenkého čreva je aktivita, ktorú by ste mali podstúpiť aspoň raz ročne.

Citlivosť na lepok a celiakia môže spôsobovať bolesť brucha.

Spôsobov detoxikácie je mnoho. Na trhu je dostupných niekoľko druhov detoxikačných kúr, výživových doplnkov a zázračných tabliet. Najlacnejšia a najúčinnejšia je ale detoxikácia pomocou pôstu na šťavách. Pri takomto pôste telo neprijíma tuhú stravu, len ovocné a zeleninové šťavy. Tým je zabezpečený dostatok živín pre normálne fungovanie tela, ale zároveň je trávenie odľahčené tým, že neprijíma tuhú potravu. Pri takejto detoxikácii je potrebné doplniť aj špeciálne bylinné čaje určené na očistenie jednotlivých orgánov – pečeň, žlčník, pľúca… Tie je potrebné správne kombinovať a dávkovať, aby bol efekt čo najlepší.

Ak takúto kúru vydržíte aspoň 6 dní, blahoželáme. Vaša pevná vôľa je úžasná a vaše zdravie sa vám za to poďakuje. Pre tých, ktorí si na takúto detoxikáciu v domácich podmienkach netrúfajú odporúčame zúčastniť sa niektorého z detoxikačných pobytov, kde sa pod vedením lektora budete nielen detoxikovať, ale aj vzdelávať, cvičiť a relaxovať.

...

Ako zvyknete svoje telo liečiť vy? Vyskúšali ste už niekedy pôst?

4.9/5 - (7 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1