Kliknite a začnite písať.

Choroby a ochorenia Otázky a odpovede

Ako predchádzať civilizačným chorobám?

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Mozgová príhoda, infarkt myokardu, cukrovka, obezita, rakovina hrubého čreva, rakovina pľúc – toto sú najčastejšie príčiny úmrtia slovenských občanov. Civilizačné choroby, ktoré netrápia len nás Slovákov, ale aj ľudí po celej Európe, spôsobujú veľké problémy každému druhému občanovi. Ak sa situácia nasledujúce roky nezlepší, z roka na rok bude úmrtnosť stúpať.

Ak sa ale chcete vyhnúť civilizačným chorobám, čo všetko pre to musíte urobiť?

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Dávajte si pozor na to, čo jete

Výber potravín je v súčasnosti veľmi veľký. Čo je však veľmi znepokojujúce, je fakt, že je k nám dovážané nekvalitné a v mnohých prípadoch aj pokazené mäso. Mäso je dôležitá súčasť nášho jedálnička, no môže sa stať, že si v niektorých obchodných reťazcoch kúpime nekvalitné chladené mäso v ochrannej atmosfére.

Ak sa chcete vyhnúť civilizačných chorobám, odporúčame vám kupovať mäso a viaceré potraviny, ktoré tvoria nevyhnutnú súčasť vášho jedálnička, jedine od overených lokálnych výrobcov, ktorí bývajú pravidelne kontrolovaní hygienou a viete o nich, že predávajú len čerstvé potraviny. Niektoré potraviny si aj sami dopestujete na vlastnej záhradke (ovocie a zeleninu).

Dávajte si pozor na to, čo jete. Nie je nutné, aby ste sa obmedzovali v príjme kalórii a jedlo zakaždým vážili na kuchynských váhach. Jedzte primerane – nie málo, ale nie zase ani príliš veľa.

...

Ak sa chcete vyhnúť civilizačným chorobám, ako napríklad cukrovke, mozgovej príhode a rakovine hrubého čreva, nekupujte potraviny od zahraničných dodávateľov (z Poľska, Južnej Ameriky atď.) a jedávajte len lokálne potraviny.

Nezanedbávajte pitný režim

Dospelý človek by mal denne vypiť 3-4 litre tekutín. Do týchto tekutín sa neráta káva, alkohol, energetické nápoje a sladené nápoje. Do pitného režimu rátajte čistú vodu, neochutené minerálky, bylinkové a ovocné čaje, vrátane vašich obľúbených čajov Teekanne.

Nalačno vám odporúčame piť čistú vodu z kohútika. Ak máte príliš vápenatú vodu, kúpte si filter, ktorý vám ju bude filtrovať. Ak vám nechutí čistá voda, ochuťte si ju šťavou z citróna.

Zdravé srdce, pleť a optimálna váha

Ako vám ale pitie tekutín pomôže vyhnúť sa civilizačným chorobám? Pravidelným dodržiavaním pitného režimu udržíte vaše srdce v kondícii a vyhnete sa tak infarktom a mozgovým príhodám. Zároveň vám pitie tekutín pomôže pri udržiavaní si optimálnej váhy.

Vedeli ste, že ak budete dodržiavať pitný režim a budete piť najmä čistú vodu z vodovodu, vyhnete sa rakovine kože, pleť bude vláčnejšia a nebudú sa vám tvoriť hlboké vrásky?

...

Vyhnúť civilizačným chorobám sa vyhnete jedine vtedy, ak sa budete držať týchto praktických rád:

  1. Budete jesť len lokálne potraviny od overených predajcov.
  2. Budete dodržiavať pitný režim a okrem kvalitných čajov budete piť aj veľa čistej vody z kohútika.
  3. Budete viac času trápiť v prírode, na čerstvom vzduchu.
  4. Budete sa vyhýbať alkoholu, drogám, ale aj stresovým situáciám.
5/5 - (2 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *