Kliknite a začnite písať.

Choroby a ochorenia Otázky a odpovede

Čo robiť, aby ste sa vyhli nepríjemnému prechladnutiu?

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Október máme už pomaly za sebou. Blíži sa sychravejší november, ktorý nám prinesie veľké výkyvy v počasí a teploty sa len málokedy budú šplhať nad 10ºC. Ak ale bývavate v tomto období pravidelne chorý, čo by ste mali urobiť pre to, aby sa vám tentokrát nepríjemné prechladnutie vyhlo?

13 rád, ktoré účinne pomáhajú pri chrípke a nachladnutí

Umývajte si ruky

Vždy, ako prídete domov z autobusu, vlaku, z práce, zo stretnutia so známymi, umyte si ruky tekutým mydlom, ideálne antibakteriálnym mydlom. Vírusy sa prenášajú aj dotykmi a najviac ich prekvapivo nájdete na kľučkách na verejných toaletách, na úchytkách v hromadnej doprave a na kľučkách dverí do budovy, kde pracujete. Ak si budete ruky pravidelne umývať, je menšia šanca, že vás vírusy pripútajú na lôžko.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Vetrajte

Kvapôčkové infekcie nemajú rady chladný, až mrazivý vzduch a práve preto vám jednoznačne odporúčame vetrať aj v tých najväčších mrazoch. Je potrebné, aby bol v domácnosti, resp. v miestnosti, kde sa plánujete dlhšie zdržiavať, pravidelne vymieňaný vzduch. Keď bude v domácnosti pravidelne vymieňaný vzduch, vírusy nemajú šancu prežiť a prestanú sa šíriť.

Odporúčame vám vetrať najmä ráno, kedy nie je v okolí vášho domova zadymený vzduch a neskoro večer, kedy už väčšina domov nekúri a necháva kotol vyhasnúť.

Pri vetraní sa nenachádzajte v blízkosti okna. Okno otvorte, ale po otvorení sa od neho vzdiaľte. Ak by ste ostali v prievane, pravdepodobne by vás prekvapilo nielen prechladnutie, ale aj zápal močového mechúra, ktorý by vás dohnal priamo do urologickej ambulancie.

...

Obliekajte sa teplejšie

V období medzi jeseňou a zimou vám odporúčame vrstviť a obliekať sa teplejšie ako počas septembra a októbra, kedy nás prekvapilo nadmerne teplé počasie. Ako spodnú vrstvu si obliekajte správnu veľkosť dámskeho body, ako druhú vrstvu príjemný bavlnený top (s dlhým alebo trojštvrťovým rukávom) a ako vrchnú vrstvu huňatú vestu alebo pletený rolák/ sveter.

Nezabúdajte najmä na citlivé partie – kríže, krk, hlava, chodidlá a členky.

Chodievajte na čerstvý vzduch a zlepšite si kondíciu

Prechladnutiu sa vyhnete aj častými prechádzkami v prírode za každého počasia. Čerstvý vzduch je pre náš organizmus dôležitý. Pomáha nám zlepšovať imunitu a tým sme odolnejší aj voči nebezpečným vírusom, ktoré spôsobujú prechladnutie a chrípku.

Prechádzkami nielenže posilníte imunitný systém, ale si nimi aj zlepšíte svoju kondíciu, ktorá je taktiež dôležitá, ak sa chcete vyhnúť chorobám. Vytúženým relaxom po turistike a náročnej prechádzke bude určite príjemná termoterapia, ktorá má množstvo pozitív pre náš organizmus. Uvoľňuje svalstvo, zlepšuje látkovú výmenu a posilňuje imunitný systém práve teraz v chrípkovom období.

Vyhnúť nepríjemnému prechladnutiu sa dokážete jedine vtedy, ak sa budete držať našich praktických rád.

...

Užite si jeseň a zimu bez vírusov a baktérií, ktoré nás vedia rýchlo pripútať na lôžko.

5/5 - (3 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *