Kliknite a začnite písať.

Kurkumín je prírodné farbivo tmavo žltej až pomarančovej farby označované ako E100.

  • Škodlivosť: bezpečné farbivo
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie je

Popis a účinky E100, Kurkumín

Kurkumín (označenie E100) sa využíva hlavne v ázijskej kuchyni. Nájsť ho teda môžete napríklad v kari korení, zmrzline, jogurtoch, syroch, instantných polievkach, žuvačkách, horčici, v cukrovinách.

Kurkumín má pozitívny vplyv na trávenie, znižuje hladinu cholesterolu, pôsobí protinádorovo a protizápalovo. Niektoré zdroje uvádzajú, že by sa jeho konzumácii mali vyhnúť ľudia trpiaci problémami s pečeňou, žlčníkom, ďalej ženy počas tehotenstva, pri poruchách zrážanlivosti krvi a pri problémoch s otehotnením.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

E100 dodáva jedlu žltkastú farbu a veľmi špecifickú horkú chuť, ktorá je však veľmi mierna. Dochádza preto k zamieňaniu so šafránom. Kurkumín sa získava z čersvtých alebo aj sušených častí turmeriku – Curcuma domestica / Curcuma longa. Je to rastlina príbuzná zázvoru, ktorá sa dováža z Indie, Číny a Pakistánu. E100 slúži pre výrobcov ako zdravá náhrada pre nebezpečný tartazín E102.