Kliknite a začnite písať.

Riboflavín je zelenožlté farbivo.

  • Škodlivosť: bezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie je

Popis a účinky E101, Riboflavín

Riboflavín je žlto-oranžová pevná látka so zlou rozpustnosťou vo vode. Je známy svojimi účinkami ako farbivo, pretože je používaný na dofarbovanie vitamínových doplnkov žltou farbou. Po konzumácii spôsobuje E101 žlté sfarbenie moču.

Nazýva sa aj vitamín B2 a najčastejšie ho pozorujeme v prírodnej forme. Riboflavín nájdeme v potravinách ako: cereálie, mlieko, syry, vajíčka, maslo. Môže sa získavať napríklad z droždia, ale ako potravinárske farbivo sa vyrába väčšinou syntetickou cestou.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

E101 sa výraznou mierou podieľa na metabolizme tukov a bielkovín. Podporuje rast, zdravú kožu, vlasy a nechty, prispieva k udržaniu dobrého zraku. Nedostatok, ale aj nadbytok spôsobuje opuchy na perách, jazyku, zápaly očných spojiviek.