Kliknite a začnite písať.

Alkanín je farbivo čevenohnedej farby a získava sa z rastliny Alkanna tinctoria.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie je

Popis a účinky E103, Alkanín

Alkannin je prírodné farbivo, ktoré sa získava z výťažkov rastliny z čeľade Alkanna tinctoria, ktorá sa vyskytuje na juhu Francúzska. Alkanín sa používa ako potravinárske farbivo a tiež v kozmetike. Pre svoju červenohnedú farbu sa využíval ako prídavná látka (aditívum), v Austrálii a Európe. Je známy pod označením E103, ale jeho používanie je obmedzené. Látka E103 je zakázaná v EÚ a na SR. V iných krajinách môže byť jej použitie schválené. Zákaz automaticky vždy neznamená, že je látka škodlivá, len sa tu nesmú predávať potraviny, ktoré ju obsahujú.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop