Kliknite a začnite písať.

E104 je zelenožlté potravinárske farbivo.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky E104, Chinolinová žlť

Základom výroby je syntetická destilácia uhoľného dechtu, kostí, alkaloidov alebo tiež aj reakcia acetaldehydu s formaldehydom. Chinolinová žlť / E104 spôsobuje alergické reakcie a po viacročných výskumoch sa preukázala aj detská hyperaktivita. Látka je zakázaná Austrálii, Nórsku alebo USA.

V krajinách Európy je známa pod označením E104. V EÚ a Austrálii, je použitie chinolínovej žlte povolené v nápojoch a tiež potravinách ako sú omáčky, dekorácie a polevy. V Kanade alebo v USA nie je použitie chinolínovej žlte dovolené pre potraviny, ale je povolené využitie v liekoch a kozmetike.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop