Kliknite a začnite písať.

Glukozooxidáza je enzým, ktorý sa extrahuje z húb aspergillus niger a pennicillium vypestovaných na melase. Označenie je EE102. Látka je považovaná za bezpečnú. Pri najmenšom zahriatí alebo nesprávnom použití však hrozí potenciálne riziko pre alergikov.

  • Škodlivosť: bezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie je

Popis a účinky E1102, Glukozooxidáza

Glukóza oxidáza je oxido-reduktáza, ktorá štiepi oxidáciu glukózy na peroxid vodíka a D-glukonát-δ-laktón. V bunkách, to pomáha pri lámaní cukrov dole do jeho metabolitov. E1102 je široko používané pre stanovenie voľnej glukózy v telesných tekutinách (diagnostika), v rastlinných surovínách, a v potravinárskom priemysle, tiežsa využíva v biotechnológií a nanotechnológií.

V priemysle sa E1102 používa na odstránenie kyslíka z balenia potravín, vďaka svojim oxidačným účinkom pomáha dosiahnuť silnejšie cesto v pekárenských výrobkoch nahradením oxidantov ako je bromičnan. E1102 tiež odstraňuje D-glukózu z vaječného bielka, čím zabraňuje hnednutiu.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Glukózaoxidáza sa nachádza v mede a pôsobí ako prírodný konzervačný prostriedok. Na povrchu medu znižuje atmosférický O2 na peroxide vodíka (H2O2), ktorý tak pôsobí ako antimikrobiálna bariéra. Ako potravinová prísada má označenia E1102 a najčastejšie sa používa ako antioxidant.