Kliknite a začnite písať.

Lipáza, označovaná ako E1104, je enzým zo skupiny hydroláz, ktorý rozkladá tuky (lipidy) na glycerol a mastné kyseliny. Lipáza zohráva zásadnú úlohu pri trávení, doprave a spracovaní tukov z potravy (napr. triglyceridy, tuky a oleje) u väčšiny živých organizmov.

  • Škodlivosť: bezpečné
  • Živočíšny pôvod: áno
  • Alergén: nie je

Popis a účinky E1104, Lipáza

E1104 štiepi tuky, ktoré sa potom oveľa lepšie vstrebávajú do organizmu človeka alebo zvieraťa. Zaujímavosťou je jej vplyv na chudnutie, keďže Lipáza pri dostatočnom množstve pomáha spaľovať tukové zásoby. Nedostatok E1104 môže spôsobovať vysoký cholesterol a mať dopad aj na vznik cukrovky. Ako potravinová prísada má Lipáza označenie E1104 a používa sa ako vylepšovač / zvýrazňovač chuti.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop