Kliknite a začnite písať.

Oranž GGN je umelé oranžové farbivo, patrí medzi azofarbivá. Použitie E111 v potravinách nie je v EÚ a rovnako ani na Slovensku povolené.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky E111, Oranžová žlť GGN

Oranžová žlť GGN, tiež známa ako oranžový alfa-naftol, sa používala ako potravinárske farbivo. V Európe je označovaná ako E111, ale pre použitie v potravinách bola od 1. januára 1978 podľa (smernice EU 76/399/EEC) zakázaná. Nikdy nebola zaradená do zoznamu o potravinárskych prídavných látkach Codex Alimentarius. E111 môže spôsobovať alergické reakcie, vyrážky, zvracanie, astmatické záchvaty a pod. Dokonca môže vyvolať vznik nádorov na obličkách a nadobličkách.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop