Kliknite a začnite písať.

Biely kryštalický prášok, ktorý je rozpustný vo vode má označenie E285 alebo inak tetraboritan sodný. Konzervačné účinky E285 sú asi najvýraznejšie zo všetkých jeho vlastností. V niektorých krajinách je však jeho použitie obmedzené a môže sa používať výhradne na úpravu kaviáru, rovnako je to aj v Českej republike.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: nie

Popis a účinky – E285, Tetraboritan sodný

Tetraboritan sodný, označenie E285, môžeme nájsť aj voľne v prírode na miestach, kde dochádza k sezónnemu vysychaniu jazier. Jeho príprava je však možná aj synteticky z iných bóritých solí. V potravinárstve sa využíva nielen na úpravu kaviáru, je pridaný aj v niektorých vitamínových doplnkoch. V USA nie je E285 povolené pridávať do potravín. Z hľadiska toxicity má E285 podobné vlastnosti ako kyselina bóritá, spôsobuje však nevoľnosť, hnačky a podľa najnovších výskumov predstavuje E285 nebezpečenstvo pre tehotné ženy.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop