Kliknite a začnite písať.

Sacharín patrí do kategórie umelých sladidiel a okrem toho, že má sladkú chuť môže sa po požití zdať mierne horký. Ako sladidlo sa často používa v spojení s aspartámom (E951) a je 200-700 krát sladší ako bežný cukor.

  • Škodlivosť: nebezpečné
  • Živočíšny pôvod: nie
  • Alergén: áno

Popis a účinky – E954, Sacharín

Sacharín nájdeme najmä v nealkoholických nápojoch, potravinách pre diabetikov, žuvačkách, majonézach alebo vitamínových doplnkoch. E954 nemá žiadny energetický obsah a vyrába sa synteticky z toulenu alebo ako vedľajší produkt z uhlia. Jeho používanie je v EÚ povolené, ale len v obmedzenom množstve, čo predstavuje 0-2,5 mg/kg telesnej váhy. Sacharínu by sa mali vyhýbať ľudia, trpiaci problémami s močovým mechúrom. Nežiaduce účinky sacharínu patrili dlhú dobu medzi často diskutované oblasti. Prebehlo množstvo štúdií, ktoré sa snažili zistiť jeho škodlivosť. Až do roku 2000 bol sacharín dokonca zaradený medzi rakovinotvorné látky.

 

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop