Kliknite a začnite písať.

Zaujímavosti

Ekologické hračky z dreva

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Ekologické a zdravotne nezávadné hračky môžu byť považované za trend, ale v skutočnosti za nimi žiadne módne výstrelky nestoja. Ide skôr o zmenu premýšľania nad tým, aký vplyv môžu mať niektoré látky na ľudský organizmus a životné prostredie.

Ekologické hračky z dreva

Často sa nad touto témou zamýšľame, hlavne ak ide o deti. Všetci pre nich totiž chceme to najlepšie. Preto sa chceme vyvarovať tomu, čo by mohlo naše ratolesti ohrozovať. A siahnuť radšej po ekologicky a zdravotne nezávadnej alternatíve je úplne na mieste.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Drevené ekologické hračky pre deti

Hračky hrajú významnú úlohu v živote každého dieťaťa. Majú za cieľ rozvíjať jeho psychické a motorické zručnosti a v neposlednom rade ho tiež zaujať a zabaviť. V minulosti boli hračky vyrábané výhradne z prírodných materiálov (drevo, bavlna, slama či hlina).

V dvadsiatom storočí však nastúpila masová výroba a dnešný trh poskytuje hračky mnohých tvarov, farieb a materiálov. Pri kúpe hračiek preto buďte obozretní – bábätká a batoľatá často používajú pre skúmanie a objavovanie svoju pusinku a preto je dobré s tým tiež počítať.

Dávajte prednosť prírodným materiálom ako je drevo alebo textil a pokiaľ možno sa vyhýbajte hračkám z plastu (PVC), ktoré môžu obsahovať škodlivé látky. Ideálne sú preto najmä drevené hračky pre deti.

...

Aby sme však boli úprimní – nie je však plast ako plast. Na našom trhu nájdete aj hračky z bioplastov.

Pestrá ponuka drevených hračiek

Ekologické hračky vyrobené (dokonca aj ručne) z dreva nijako neobmedzujú. Vybrať si môžete zvyčajne z veľmi širokej ponuky. V e-shope Drevko.sk nechýbajú klasické drevené stavebnice, logické hračky, drevené autíčka, ale ani drevené kuchynky či obľúbené detské domčeky.

Viesť deti už od malička k ekológii a šetrnosti voči životnému prostrediu môže byť nielen zábavou, ale tiež dobrou vecou pre ich budúcnosť. A kde inde by sa takýmto návykom mali učiť, ako vo svojom najprirodzenejším prostredí – doma?

5/5 - (2 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *