Kliknite a začnite písať.

Zaujímavosti

Najlepšia zrnková káva do kávovaru? Týchto 5 určite vyskúšajte

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Tiež si nedokážete predstaviť začiatok pracovného dňa bez šálky kávy? Obľuba tohto nápoja dlhodobo stúpa a preto nečudo, že sa supermarkety predbiehajú v šírke ponuky produktov z rôznych kútov sveta. Zvoliť však tu skutočne chutnú kávu predstavuje veľmi náročnú úlohu.

Veľké množstvo rôznych druhov zŕn spolu so širokou ponukou spôsobov ich prípravy môže poriadne zamotať hlavu. Každý z nás si však môže dopriať svoj obľúbený mok presne tak, ako uzná za vhodné, a ako ho má rád. Na nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na zúbok piatim kávam. Snažili sme sa vyberať tak, aby bol váš chuťový zážitok za všetkých okolností čo najlepší.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Najlepšie kávy do kávovaru

1. Cuba Sierra Maestra

Prvé miesto na našom zozname si vyslúžila zrnková káva Cuba Sierra Maestra. Dôvodov, prečo sme ju zaradili medzi najlepšie zrnkové kávy, je viacero.

Azda tým najhlavnejším je jej chuť bez známky acidity. Ak máte radi čokoládové, zemité a ťažšie tóny, tak je pre vás táto kubánska káva ideálnou voľbou.

Kávy pochádzajúce z Kuby sú všeobecne veľmi cenené. Cuba Sierra Maestra je konkrétne z regiónu Oriente – Sierra Maestra (vulkanická pôda v národnom parku), kde sa o ňu starajú predovšetkým drobní farmári.

...

Recenzie z e-shopu Coffeein.sk hovoria za všetko:

2. COFFEEIN Espresso Moderna

Narozdiel od vyššie uvedenej zrnkovej kávy, v tomto prípade ide o espreso zmes vytvorenú z výberových káv.

Podľa slov predajcu a pražiča je COFFEEIN Espresso Moderna kávou, ktorá spĺňa všetko, čo v roku 2019 očakáva skutočný kávičkár.

Nízka acidita, čokoládová a šťavnatá. Presne takto by sme mohli zmes opísať v totálnej skratke. Pokiaľ nemáte radi korenistú a silnú zemitú chuť, tak je ako stvorená pre vašu šálku. A aby sme nezabudli, zmes tvoria rovným dielom obľúbené kávy Brazília Cerrado Diamond a Costa Rica Tarazzu.

...

3. Etiopia Yirgacheffe

Čo by to bol za zoznam najlepších káv, keby neobsahoval aj produkt z krajiny, ktorá sa považuje za matku kávy?

Áno, presne tak. Káva nesúca názov Etiopia Yirgacheffe pochádza práve z rovnomennej oblasti. História kávy je odpradávna spojená práve s touto africkou krajinou.

Ale vráťme sa k samotnej zrnkovej káve arabika. Vo viacerých recenziách sa spomína krásna kvetinová vôňa s ovocnou chuťou. My musíme jedným dychom dodať, že nechýbajú ani tóny orieškov a čokolády.

Acidita kávy je vyššia, než pri vyššie uvedenej zmesi, no za to nádherne zapadá do celkovej chuti kávy. Kto ešte nevyskúšal kvalitnú etiópsku kávu, ten sa nemôže pokladať za pravého kávičkára.

4. Papua New Guinea Sigri

Najlepšia káva do kávovaru sa dováža aj z ďalekej krajiny nachádzajúcej sa v Oceánii.

...

Papua Nová Guinea nie je tak úplne typická „kávová“ krajina (produkuje len 1 % kávy za rok). Ako sa však hovorí – dobrého sa veľa neurodí.

Úžasné plantáže v pralesoch poctivo obhospodarujú drobní farmári. Papua New Guinea Sigri je 100 % arabika, ktorá je zbieraná ručne a spracovávaná mokrou metódou.

Je precízne pražená na Slovensku (rovnako ako všetky kávy zo zoznamu), vďaka čomu je nielen čerstvá, ale jej chuť je naozaj veľmi pestrá. Ucítite arašidovú sladkosť, ovocie, červené hrozno, klinčeky aj víno.

5. El Salvador Santa Ana

Ďalšia a zároveň posledná najlepšia káva podľa našich odporúčaní je El Salvador Santa Ana. Ako už zo samotného názvu vyplýva, ide o kávu pôvodom zo Salvádora, kde sa káva pestuje najmä posledných 150 rokov. A že sa jej tu naozaj darí, toho dôkazom sú početné ocenenia z Cup of Excelense.

Káva má silnejšie a mierne korenisté telo, pričom v chuti sa snúbia najmä sladkejšie tóny ovocia v kombinácii s čokoládou, broskyňami a višňami. Naopak, dochuť je trošíčka horkastá.

A čo vy, ktorá káva je podľa vás tá najlepšia? Podeľte sa s nami a ostatnými čitateľmi v komentároch o vaše tipy či skúsenosti.

5/5 - (1 vote)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *