Kliknite a začnite písať.

Zaujímavosti Zdravá výživa

Nenechajme svoj organizmus bez bielkoviny mladosti

Zdieľať

Kolagén nazývame rôznymi pojmami- základná bielkovina organizmu, elixír zdravia či bielkovina mladosti, a tak by sme mohli pokračovať ďalej. Faktom je, že nezáleží od názvu kolagénu, ale od jeho účinkov na ľudský organizmus. A tie sú veľmi blahodarné a prospešné.

S kolagénom prichádza človek na svet a do istého roku života nemusí riešiť jeho nedostatok. V detstve či mladosti si ani neuvedomujeme, že ho máme, a preto nevieme oceniť jeho nutnosť a potrebu v našom tele. Začneme sa oň zaujímať až vtedy, keď nám jeho množstvo začne ubúdať. Príznaky sa dostavia skôr či neskôr u každého z nás.

Keď naše kosti a kĺby štrajkujú

Hovorí sa, že s pribúdajúcim vekom človek dospieva aj rozumovo a stáva sa uvedomelým. V mnohých prípadoch to určite platí. Pravdou však je aj to, že čím sme starší, tým sa aj naše telo stáva opotrebovanejším a vyžaduje dôkladnejšiu starostlivosť či „údržbu.“ Nie je tomu inak ani v prípade chýbajúceho kolagénu.

Ako prvé sa zvyknú ozývať naše kosti a kĺby a pociťujeme častejšie ich únavu a bolesť. Výnimkou nie sú ani naše vlasy, nechty a v neposlednom rade aj naša pleť. Hoci nejde o životu nebezpečný stav, rozhodne by sme však úbytok kolagénu nemali ignorovať. Všetko možno vyriešiť pomocou prírodných výživových doplnkov, ako je napr. morský kolagén.

Aby sme pri chôdzi „nevŕzgali“

Možno sme už aj my vo veku, keď pri každom druhom kroku nám puká v kostiach alebo počujeme zvuk vŕzgajúcich pántov. To je dôkaz toho, že nášmu telu chýba základná stavebná bielkovina- kolagén. Prirodzenému úbytku kolagénu sa nevyhne nikto z nás. Taký je kolobeh života. Dajú sa však dôsledky eliminovať tým, že si bielkovinu mladosti zakúpime napr. vo forme tabliet, práškov a budeme organizmu pravidelne kolagén dodávať.

Najčastejšie sa jeho nedostatok prejavuje kĺbovými ochoreniami či bolesťami kostí, ochabnutím svalstva a pod. Vtedy na pomoc prichádza kolagén na kĺby, ktorý je ideálnou prevenciou artrózy i artritídy. Účinok kolagénu by sme mali pocítiť po pár dňoch používania. Mali by sme sa cítiť lepšie a bolesť by mala ustupovať.

5/5 - (1 vote)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *