Kliknite a začnite písať.

PR

Objavte najlepšie knižné cestopisy, inšpirujte sa a neseďte doma

Zdieľať

Či už milujete cestovanie na vlastnej koži, alebo o ňom radšej čítate v pohodlí domova, máme pre vás niečo, čo vás bude zaujímať.

Spoznajte svet z pohľadu ľudí, ktorí sa vydali na cesty, aby objavili destinácie a miesta, ktoré vám žiadna cestovka neukáže. Prečítajte si knižné cestopisy, ktoré vás povodia po najzaujímavejších miestach sveta.

Cestopisy s originálnym pohľadom

Nie každému vyhovuje dovolenka s ultra all inclusive servisom, kde ho na každom kroku prenasleduje úslužný personál. Existujú ľudia, ktorí chcú vidieť skutočný, bežný život v mestách a dedinách, ochutnať špeciality priamo od pouličných predavačov, zatancovať si s miestnymi na ich oslavách či prijať nocľah od náhodných dobrodincov, keď ich zastihne noc.

Takto nejako vznikajú tie najlepšie knižné cestopisy. Len tak je totiž možné spoznať pravú tvár danej krajiny, zoznámiť sa s jej obyvateľmi a zvykmi, vypočuť si ich názory a získať iný pohľad na život.

Títo cestovatelia sa obyčajne vyberú za dobrodružstvom sami, alebo v malej skupinke, ktorú si nájdu napríklad na dobrodruh.sk.

S obľubou využívajú tradičné dopravné prostriedky, typické pre danú krajinu, kde majú možnosť zblížiť sa s domácim obyvateľstvom či získať odporúčania pre ďalšie zaujímavé miesta, ktoré stojí za to navštíviť a písať o nich cestopisy.

Ako sa vyjadril jeden z nich, Boris Filan, často totiž sami zistia, že to najzaujímavejšie a najlepšie je úplne inde a celkom iné, ako si naplánovali.

Knižné cestopisy, to je dobrodružstvo na papieri

Každý dobrodruh nejako začínal. Načerpajte inšpiráciu z knižných publikácií alebo rozličných cestovateľských webov, ako je aj krazom.sk.

Cestopisy vám umožnia objaviť vône a chute Južnej Ameriky, zažiť adrenalínové dobrodružstvá v Himalájach, nasadnúť na najkrajšiu ruskú železnicu alebo naskočiť na tuk-tuk v Bangkoku.

Ktovie, možno sa neskôr rozhodnete sami objaviť nádherné miesta, ktoré ste vždy chceli navštíviť, ale videli ste ich len na papieri.

Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *