Kliknite a začnite písať.

Chudnutie Zaujímavosti

7 potravín, ktoré vám pomôžu spáliť tuk na bruchu

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Časť tela, kde by sme chceli mať čo najmenej tuku, je rozhodne brucho a jeho okolie. Nie je to však len z čisto estetického hľadiska, ale aj z dôvodu, že tuk na bruchu môže byť poriadne nebezpečný. Nechceme vás teraz vystrašiť, no tuk na bruchu môže mať na svedomí cukrovku, aterosklerózu i infarkt. Ak vám brucho zdobí tuková pneumatika, tak sa jej poďte hneď teraz zbaviť a pozrite si zoznam potravín, ktoré pomáhajú odstraňovať brušný tuk.

Ryby sú skvelým nástrojom ako spáliť tuky z brucha.

1. Ryby

Prestaňte ohŕňať nos nad rybami a uvedomte si, že ryba nie je len kapor, ktorého máte ešte z detstva zafixovaného ako smradľavú bahennú rybu. Mäso z rýb by nemalo chýbať v žiadnom jedálničku, keďže obsahuje kvalitné omega-3 mastné kyseliny.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

A tie majú priaznivý vplyv napríklad na správnu činnosť srdca, znižujú riziko demencie a môžu pomôcť aj pri budovaní plochého brucha. Omega-3 mastné kyseliny sa navyše objavujú vždy tam, kde nájdeme aj bielkoviny. A tie dokážu ľudský organizmus na dlhší čas nasýtiť.

Okrem toho bielkoviny sú v porovnaní so sacharidmi a tukmi náročnejšie na trávenie, takže telo musí vynaložiť podstatne viac energie. Pri chudnutí si teda určite doprajte nielen ryby, ale aj ďalšie zdroje omega-3 mastných kyselín. Nájdete ich napríklad v ľanových semienkach a vlašských orechoch.

2. Orechy

Orechy sú pri chudnutí veľmi účinné na spaľovanie tukov na bruchu.

...

Vaše kilá navyše a tuk na bruchu idú ruka v ruke s nedostatočným a nekvalitným spánkom. Hormón melatonín sa totiž nemá možnosť vyplavovať, no tento problém rýchlo dokáže vyriešiť horčík.

Potvrdili to aj nedávne štúdiá, v ktorých polovica žien horčík dostávala pravidelne a druhá polovica len placebo. Po 5 týždňoch sa začalo ukazovať, že ženy užívajúce horčík mali lepší spánok. Ženy s dostatkom spánku navyše chudli v bruchu rýchlejšie a jednoduchšie. A práve orechy sú bohaté nielen na bielkoviny, ale aj na horčík. Odporúčame sa však vyhnúť praženým a soleným dobrotám.

3. Mliečne výrobky

Je veľmi veľa dôvodov, prečo by ste mali jesť jogurty, tvaroh a iné mliečne výrobky. Jedným z nich je aj fakt, že vám pomôžu zbaviť sa brušného tuku. To všetko predovšetkým vďaka vápniku, ktorý je v nich bohate zastúpený.

Odporúčaná denná dávka vápnika je 100 mg, čo zodpovedá asi priemernému poháru mlieka. Vápnik vám naozaj môže pomôcť pri spaľovaní nadbytočného tuku a rovnako ako horčík, tak aj on pomôže s pokojným spánkom.

4. Zelený čaj

Odpoveď na otázku ako spáliť tuk na bruchu môže by ť práve zelený čaj.

...

Samozrejme v žiadnom prípade neschudnete len popíjaním zeleného čaju. Avšak v kombinácii s cvičením sa dokážete zbaviť tukových tkanív na bruchu raz dva. Zelený čaj je totiž známy tým, že obsahuje katechíny.

Jedná sa o látky, ktoré podstatne urýchľujú metabolizmus a pomáhajú spaľovať tuky v oblasti brucha. Ak sa snažíte schudnúť kilá navyše čo najrýchlejšie, tak vám odporúčame vypiť denne 3 – 5 šálok čaju po dobu 1 týždňa.

5. Jablká

Staré príslovie hovorí, že jedno jabĺčko denne udrží človeka ďaleko od doktora. A naozaj to nie je len tak. Jablká obsahujú veľké množstvo antioxidantov i vlákniny. Dokážu zasýtiť na dlhšiu dobu, čo môže viesť až k plochému bruchu bez tuku. Samozrejme nehovoríme, že by ste mali jesť len jablká – to nie, snažte sa však spestriť svoj jedálniček čo najviac.

Veľmi dobrou správou je fakt, že jablká znížia hladinu cukru v krvi, takže už nebudete mať tak často chuť na sladké. Málo sa hovorí aj o ich preventívnom účinku proti rakovine hrubého čreva. Takže pri najbližšom kupovaní jabĺk vedzte, že silu ovocia neradno podceňovať.

6. Fazuľa

Strukoviny vplývajú na chudnutie a spaľovanie tukov v oblasti brucha.

...

Všetky strukoviny sú známe tým, že sú vhodné pri chudnutí pre vysoký obsah vlákniny a bielkovín. Nejaký hlad vás po sýtej fazuľovej polievke asi len ťažko bude mať šancu premôcť. Fazuľa m však na počudovanie nízku energetickú hodnotu.

Existujú mnohé druhy fazule, takže ich pravidelne dopĺňať do jedálnička vôbec nebude problém. Zvlášť vám však odporúčame čiernu fazuľu, keďže obsahuje najviac flavonoidov v našej potrave. A nejeden výskum už preukázal, že práve tieto látky bránia vzniku tukových tkanív v oblasti brucha.

7. Čučoriedky

Prečo by ste si v lete nemohli vyraziť do lesa a spojiť príjemne s užitočným? Nazbierajte si čučoriedky na prechádzke a urobte si zásoby aj na zimu. Svoje účinky nestrácajú ani po zmrazení či zaváraní. Ak ale nemáte dostatok času, prípadne bývate v častiach Slovenska, kde čučoriedky jednoducho nerastú, tak sa uspokojte aj s tými z obchodu.

Čučoriedky sme medzi tieto potraviny zaradili kvôli tomu, že sú pre ľudský organizmus prospešné hneď vo viacerých ohľadoch. Ich konzumácia spôsobuje zníženie hladiny cukru v krvi, takže predchádzajú vzniku diabetu. Čo vás však určite zaujíma najviac – urýchľujú spaľovanie tuku na bruchu.

Pár slov na záver

Všetky vyššie uvedené potraviny sú pri chudnutí naozaj vhodné na pravidelnú konzumáciu. Pokiaľ chcete odstrániť svoju brušnú pneumatiku čo najskôr, určite neváhajte s ich zaradením do svojho jedálnička.

Pestrá a vyvážená strava je to, čo vaše telo pri chudnutí skutočne potrebuje. Aj preto sa pravidelne zaoberáme zdravou výživou a pravidelne pridávame články do kategórie Zdravá výživa.

5/5 - (5 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1