Kliknite a začnite písať.

Chudnutie Otázky a odpovede

Celulitída – ako sa jej rýchlo zbaviť?

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Stáli ste pred malou chvíľkou pred zrkadlom a zúfali nad hrbolčekmi, ktoré ste spozorovali na svojich stehnách? Nie ste sama. Dovolíme si hneď na úvode osloviť dámy, keďže celulitída trápi, bohužiaľ, najmä nežnejšie pohlavie.

Ak vás trápi celulitída na zadku, prečítajte si náš návod, ako ju odstrániť.

Odhaduje sa, že 80 – 90 % žien robí to isté čo vy – vrtí sa v kúpeľni v snahe dovidieť si na pomarančovou kožou zdobený zadoček. Mnohým spôsobuje vrásky na čele a nie len na postihnutom mieste. Nemusíte sa však za tento estetický nedostatok hanbiť, keďže, ako sme poznamenali, trápi väčšinu populácie a to nezávisle od toho, či máte ideálnu postavu, obezitu alebo preferujete aktívny štýl života.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Rozdiel je len v štádiách, v ktorých sa vyskytuje. Predpokladáme, že ste na tento článok narazili po tom, ako ste svoje telo podrobne preskúmali. Ak nie, pozývame vás urobiť s nami prvý výpad v boji s touto chorobou a to zistiť, v ktorej fáze celulitídy sa postihnuté miesta nachádzajú.

Pinch test odhalí či máte celulitídu

Nebojte sa. Nespočíva v ničom inom ako v pozorovaní a stláčaní kritických miest ako sú zadok, stehná, boky či paže medzi palcom a ukazovákom. Následne iba sledujte zmenu vonkajšej štruktúry pokožky.

1. štádium

Po zovretí sa na povrchu objavia zmeny, podobné pomarančovej koži. Je to začiatočná fáza, ktorej prechod do ďalších sa dá účinne eliminovať. Bojovať proti nej sa dá, síce pomaly, ale s veľmi dobrými výsledkami.

...

2. štádium

Badateľné nerovnosti sú pozorovateľné bez zovretia pokožky. Môžete ich vidieť na nie veľmi rozsiahlych plochách pri bočnom osvetlení a pri stiahnutí svalov. Úplná liečba je však nemožná. Na zmiernenie je potrebná zmena životného štýlu.

3. štádium

Následky celulitídy sú veľmi dobre viditeľné. Sú sprevádzané deformovaním kože nezávisle od činností, ktoré vykonávate. V tomto štádiu sa celulitída dá jedine zredukovať na jedno z predošlých štádií.

4. štádium

Najvyššie štádium problémovej pokožky. Poškodené tkanivá spôsobujú nepríjemné opuchy nie len na pohľad, ale aj bolestivé na dotyk. Postihnuté miesta vytvárajú rôsolovitý vzhľad pokožky. V tomto štádiu je celulitída neliečiteľná. Je však možná redukcia do jedného z predošlých štádií.

Predtým ako dostanete strach z pokročilých fáz a než sa vrhnete na spôsoby, ako sa celulitídy zbaviť čo najskôr, musíme vás varovať, že to bude dlhý boj. Víťaznú korunu si z neho nikdy neodnesiete. Nezáleží však na tom, do ktorej skupiny spadáte, prechodu do ďalšieho štádia dokážete zabrániť.

 

...

Celulitída

Na to, aby ste proti nej mohli efektívne zasiahnuť, potrebujete vedieť čo najviac. Veľa žien je naozaj odhodlaných zbaviť sa tejto kozmetickej vady, no zároveň príliš lenivých naštudovať si, prečo vlastne vzniká. A tak majú každý deň hlavu v smútku, pretože zlepšenie nevidno. Nestrácajte čas likvidovaním príznakov, ktorých sa bez liečenia skutočného problému nestrasiete.

Celulitída na zadku, bokoch a rukách je veľmi nepríjemna a tu máte návod ako sa jej úplne zbaviť.

Ako vzniká celulitída?

Keď sa na to v krátkosti pozrieme z medicínskeho hľadiska, tak za celulitídu môže lipohypertrofia, čo je nadmerné bujnenie tukového tkaniva. Odrazí sa to na povrchovej vrstve pokožky, ktorá má oslabenú elasticitu spojivových tkanív. Vnútorné vrstvy kože totiž vzdorujú tlaku podkožného tuku zvnútra, ktorý ich nepravidelne vytláča.

Práve tu nájdeme dôvod prečo sa v prevažnej väčšine pomarančovej pokožky boja len ženy. Určite ste už počuli slovíčko kolagén. Áno. Aj my sme si povzdychli. Táto hlavná stavebná bielkovina kože nám totiž robí na čele vrásky tiež – doslovne. Závisí totiž od nej elasticita kože.

Kolagén je u žien usporiadaný do ľahko deformovateľných vláken, u mužov sú ním tvorené oporné štruktúry formované do mriežky, takže sú pevnejšie a ľahšie vzdorujú tlaku.

...

Prečo práve mne?

Tukové bunky, ktorých bujnenie spôsobuje celulitídu majú len obmedzenú schopnosť prijímať tuk zo stravy. Takže automaticky keď príjem energie prevýši výdaj, tak telo vytvára z tukových tkanív nové bunky aby mohlo naďalej ukladať zásoby.

Naozaj fascinujúce zistenie je, že už raz vzniknutých tukových buniek sa nezbavíte, chudnutím iba zmenšíte ich veľkosť. Ak však naopak bunky kvôli množstvu tuku naberajú na objeme, zväčšujú vnútorný tlak na kožu a vzniká vyššie opísaný jav pomarančovej kože.

Samozrejme, že sa pýtate: prečo práve ja? Ako sme už uviedli vyššie, postihuje širokú škálu žien, bez ohľadu na počet kilogramov, takže samotná nadváha príčinou nebude. Možno práve krútite hlavou, že sme v predošlých riadkoch rozprávali o tuku. Správne. Za celulitídu môže tuk. Pravdou však je, že za hromadenie tuku môže omnoho viac faktorov ako len prejedanie sa. V koľkých z nich sa nájdete vy?

  • Zlé stravovacie návyky
  • Málo fyzickej aktivity
  • Znížená výkonnosť lymfatického systému
  • Hromadenie toxínov
  • Chorobné zadržiavanie vody v organizme
  • Hormonálne výkyvy
  • Genetika

Návod ako sa zbaviť celulitídy – vaša bojová stratégia

Ako prvé sa musíte vyzbrojiť poriadnou dávkou trpezlivosti. Druhý krok je len zbaviť sa tlaku, ktorý inicioval deformáciu kože. Ale to pri toľkých dôvodoch jeho vzniku nie je také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. Preto by ste mali postupovať nasledovne.

Odstránenie a zbavenie sa celulitídy nie je jednoduché, ako to urobiť si prečítajte nižšie.

1. Zdravý životný štýl

Zmena stravovania, zbavenie sa škodlivých zlozvykov a zvýšenie pohybovej aktivity by malo byť na prvom mieste, či už sa chcete zbaviť celulitídy alebo sa vyhnúť iným neduhom. Nesprávny príjem a výdaj energie je totiž najčastejším dôvodom hromadenia tuku v tkanivách. Zistite ako je na tom váš bazálny metabolizmus a uštedrite mu spolu s našim radami poriadnu ranu pod pás.

2. Detoxikácia

Pomarančovú pokožku môžeme brať aj ako varovný signál intoxikovania organizmu. Spomalený odvod odpadových látok totiž spôsobuje mikrodeštrukciu pokožky, keďže bráni cirkulácií živín. Efektivita lymfatického systému je teda narušená a ak tento stav pretrváva, telo sa bráni tvorbou nových tukových buniek (ktoré, ako už dobre vieme, vedú k celulitíde).

Zbavovať sa škodlivín nemusíte len prostredníctvom pôstu, stačí prijímať dostatočné množstvo tekutín a obmedziť nadmerný príjem nezdravých potravín. Ak budete totiž svoje telo kŕmiť extrémnym množstvom toxínov, tak vám žiadne detoxikačné kúry ku krásnemu vzhľadu pokožky nedopomôžu. Vrazte teda prejedaniu čo najskôr dýku do chrbta a prečítajte si náš článok o závislosti na jedle.

3. Rovnováha

Pokiaľ dodržujete zásady zdravého životného štýlu a tým pádom máte postavičku ako lusk, problém musíme hľadať úplne inde. Genetika a hormóny. Áno, práve tie môžu vo veľkej miere za to, že aj napriek štíhlym stehnám vždy balíte svoj zadok v plavkách do uteráka.

Aktuálna hladina estrogénu v krvi totiž reguluje ukladanie tuku a tvorbu kolagénu. Akonáhle je jej stabilita narušená, dochádza k vplyvu na cievny a lymfatický systém. A sme doma. Navštívte lekára a zistite, či netrpíte hormonálnymi poruchami, ktoré sa nemusia prejaviť na menštruačnom cykle, ale na vašej pokožke áno. Takisto sa poraďte o užívaní antikoncepcie, pretože aj tá môže vyvolať vo vašom organizme nerovnováhu.

4. Starostlivosť

Tu začneme starým dobrým: najlepším liekom je prevencia. A verte, že pri celulitíde to platí hneď dvojnásobne. Predchádzajte vzniku alebo rozvoju celulitídy najmä v kritických obdobiach ako je puberta, tehotenstvo, užívanie antikoncepcie, menopauza.

Starostlivosť o pokožku v problémových partiách však nespočíva v absolvovaní niekoľkých operácií a v géloch, ktoré obsahujú hrejivé extrakty a vy máte po ich nanesení pocit, že vám zázračné vyhladzujú pokožku. Po tom, čo ste sa oboznámili s podstatou celulitídy už viete, že žiadne zákroky a kozmetické prípravky nedokážu ovplyvniť to, čo sa deje vnútri vášho tela.

Masáž na na odstránenie celulitídy je veľmi populárny spôsob ako sa jej úplne zbaviť.

Doprajte sebe a svojej pokožke oddych prostredníctvom kvalitnej masáže.

Avšak, popri uskutočnení predošlých krokov nemôžme zabúdať aj na liečbu z povrchovej časti. Odporúčame napríklad sauny, masáže, lymfodrenáž, vakuumterapiu či peelingové sprchové šampóny, ktoré doprajú nielen hebkosť vašej pokožke, ale zlepšia cirkuláciu krvi. Na podporenie elasticity kože vyskúšajte kvalitné prírodné oleje.

Na záver

Ako samy vidíte, boj s celulitídou vyžaduje poriadnu prípravu. Hlavnou zbraňou však ostáva vaša trpezlivosť. Doprajte vašej koži čas na regeneračné procesy, pretože jej deformácia tiež nenastala zo dňa na deň. Čoskoro budú vašou zaslúženou odmenou zacelené spojivové tkanivá, reparované bunky a obnovená pokožka. Zdravá, hebká a krásna. Presne taká ako vy sama.

4.7/5 - (9 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1