Kliknite a začnite písať.

Zaujímavosti

Čerstvá zrnková káva, ktorú si zamiluje celá rodina

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Za pravlasť kávy sa považuje Etiópia, oblasť Kaffa, podľa ktorej káva dostala aj svoje pomenovanie. Dnes je už tento obľúbený nápoj pripravovaný z pražených zŕn kávovníka rozšírený po celom svete a zrnková káva sa stala doslova fenoménom. Napriek tomu, že ju dnes môžete kúpiť prakticky kdekoľvek, nájsť kvalitnú čerstvú kávu sa môže zdať problematické. Čo ovplyvňuje kvalitu a čerstvosť kávy a na čo sa zamerať pri jej nákupe?

Zrnková káva v supermarketoch nie je to pravé orechové

Patríte medzi ľudí, ktorým čerstvá zrnková káva dokáže vylepšiť deň? Ak si potrpíte na lahodný nápoj s výnimočnou chuťou a arómou, určite vás neuspokojí to, čo bežne dostanete v supermarketoch. Zrnková káva, ktorá leží na pultoch v hypermarketoch, totiž nepredstavuje nijaký výnimočný gurmánsky zážitok. Za to môže, samozrejme, ich kvalita, ktorá nepatrí k tým najvyšším. Ak si teda chcete nielen vychutnať voňavý a osviežujúci nápoj, ale zároveň dopriať sebe a svojej rodine to najlepšie, nekvalitným kávam sa radšej oblúkom vyhnite.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Aróma a chuť kávy

Vôňu a chuť kávy významne ovplyvňuje jej čerstvosť. Chuťový profil kávy totiž tvoria predovšetkým arómy a oleje, ktoré vznikajú pri pražení kávových zŕn. Čím je zrnková káva čerstvejšie pražená, tým je voňavejšia a chutnejšia, po približne mesiaci a pol sa tieto jej vlastnosti pomaly vytrácajú.

Čerstvá zrnková káva, ktorú si zamiluje celá rodina

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje kvalitu kávy, je mletie. Aróma čerstvo zomletej kávy totiž vyprchá do 7 až 10 minút. Preto by ste mali kávu zomlieť vždy až tesne pred jej priamou prípravou. Čo z toho vyplýva? Mleté zrnkové kávy ležiace dlhé mesiace na pultoch obchodov veru neoslnia nijakého milovníka dobrej kávy. Oleje a arómy v nich obsiahnuté už totiž dávno vyprchali.

...

Kde kúpiť kvalitnú kávu?

Kúpu dobrej kávy by sme preto v žiadnom prípade nemali podceňovať. Najlepšie je obrátiť sa na odborníkov, ktorí sa výberu tých najlepších kávových zŕn a príprave kávy venujú naplno a majú s tým už skúsenosti. Takými sú aj špecialisti z e-shopu RITUAL COFFEE, u ktorých je na predaj kvalitná čerstvá zrnková káva tej najvyššej kvality. Nájdete u nich aj mlynčeky, kávovary, či dokonca baristické pomôcky.

Lahodná káva u vás doma

Ak túžite po chutnej káve, ktorá vám pošteklí nosné dierky a pohladí vás na duši, určite stavte na kvalitnú, čerstvo praženú zrnkovú kávu, ktorú si sami doma zomeliete tesne pred prípravou nápoja. Len takto si ju vychutnáte naplno a využijete všetky benefity, ktoré pitie dobrej kávy so sebou prináša. Tak čo, už sa vám zbiehajú slinky na šálku lahodnej kávy?

TIP: Patríte medzi cukrovkárov? Zistite, aký vplyv má káva na krvný cukor a diabetes.

5/5 - (3 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *