Kliknite a začnite písať.

Zdravá výživa

Probiotiká pre ženy – zistite, ako vám pomôžu

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

V minulosti sme písali o tom, čo sú to probiotiká, aké sú ich účinky a prečo by sme ich význam pre zdravie človeka nemali podceňovať. Dnes prejdeme o kúsok ďalej, dáme vám do pozornosti probiotiká vhodné (nielen) pre ženy. Dôvod? Možno neviete, ale probiotiká dokážu účinne bojovať proti akné, posilniť pleť i vlasy, ochrániť pred stresom, napätím a príznakmi depresie, ale taktiež aj podporiť dámske intímne zdravie…

Probiotiká na pleť a proti akné

Vedci v spolupráci s dermatológmi už dávnejšie objavili pozitívne účinky probiotík na našu pleť, kde baktérie pôsobia podobne ako na náš tráviaci systém. Vyrovnávajú pH pokožky, čo je nevyhnutné pre správnu funkciu jej ochrannej bariéry, a podporujú čistiace procesy v póroch. Pomáhajú vybalansovať tie „zlé baktérie“ a postarať sa o celkový zdravý vzhľad pokožky. Probiotiká si dokážu poradiť s problémami, ako sú ekzémy, akné, rozšírené póry a precitlivená pleť.

Ale ako súvisí trávenie a akné?

Takže len stručne – zdravý tráviaci systém priamo súvisí so zdravím celého tela. V tráviacom systéme sú totiž „uložené“ dve tretiny nášho imunitného systému. Stav tráviaceho ústrojenstva ovplyvňuje aj ďalšie veci – to, aké živiny sú prijímané z potravy, ktoré mikróby a parazity zase naopak do tela nevpustiť a tak ďalej.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Správne fungovanie čriev a celého tráviaceho ústrojenstva závisí na mnohých faktoroch. Jedným z nich sú miliardy baktérií žijúcich v črevách, ktoré sa súhrnne označujú ako črevná mikroflóra. V našich črevách žije vraj celkovo na 500 druhov baktérií, ktoré dohromady môžu vážiť aj okolo 1,5 kila.

Baktérie sú rovnako žijú v určitej vzájomnej rovnováhe, kedy má každá nejakú funkciu. Prispievajú k správnemu vstrebávaniu živín, tráveniu potravy, tvorbe vitamínov a pohybu čriev. Pokiaľ ale v črevách (napríklad vplyvom užívania antibiotík, zlej stravy alebo stresu) prevážia zlé baktérie, potom máme zamiesené na problém. Zlé baktérie zabraňujú vstrebávaniu živín, narúšajú črevnú stenu, takže sa toxíny môžu dostávať do tela a spôsobovať alergie, zápaly, psoriázy a akné.

Tip na probiotiká na pleť

Jedným z najlepším zo spôsobov, ako udržiavať baktérie v rovnováhe, alebo rovnováhu v črevách opäť nastoliť, sú produkty – probiotiká určené práve na tieto špecifické problémy. Dobrým príkladom sú probiotiká Pro-Derma® na pleť.

...

Natures Aid Pro-Derma® je produkt, ktorého základom sú 3 probiotické kmene (Lactobacillus plantarum, Lactobacillus reuteri, Lactobacillus rhamnosus) a obsahuje aj ďalšie pre pleť prospešné látky – cholín,  vitamín A,  zinok, meď, chróm. Všetko s cieľom pomôcť odstrániť všetky vyššie uvedené problémy a ochorenia.

  • Vitamín A – pozitívne vplýva na pleť, podporuje imunitu.
  • Cholín – pomáha detoxikovať a podporuje správnu činnosť pečene.
  • Zinok – napomáha pri kožných problémoch.
  • Meď – je efektívna pri vyrovnávaní pigmentácie.
  • Chróm – vyrovnáva hladinu cukru v krvi, čo má vplyv na stav pleti pri akné.

Probiotiká pre ženské zdravie

Ženy majú oveľa viac nepríjemných problémov ako muži. V každom veku môže ženu prekvapiť veľmi nepríjemné ochorenia ako napríklad kvasinková či bakteriálna infekcia intímnych partií. Príznaky ako napríklad svrbenie, pálenie a výtoky sú nepríjemnou súčasťou týchto ochorení. Tieto ťažkosti vznikajú aj vtedy, keď sa bakteriálna rovnováha prikloní na tú negatívnu stranu. V zdravej vagíne sa nachádza okolo 50 druhov baktérií.

Pokiaľ je žena zdravá, prevažujú u nej hlavne laktobacily. V prípade ochorenia sa rovnováha naruší a začnú prevažovať choroboplodné baktérie. Správne zvolené probiotiká dodajú prospešné kmene a pomôžu tak zbaviť sa týchto ochorení.

Pre nastolenie prirodzenej rovnováhy a zdravie dámskych intímnych partií odporúčame probiotiká Pro-INTIMATE®. Prípravok obsahuje vysoké množstvo živých kultúr (až 15 miliárd v 1 kapsuli denne) a kmene zacielené na znižovanie frekvencií opakujúcich sa zápalov. Prospešné baktérie v intímnych partiách bránia množeniu nežiadúcich patogénov, ktoré sú zodpovedné za bolesti.

...

O tom, že ide o naozaj starostlivo pripravený produkt s cieľom účinne pomáhať ženám, svedčia aj ďalšie „ingrediencie“. V probiotikách Pro-INTIMATE sa nachádza vitamín B2 (podporuje zdravie slizníc a ich schopnosť brániť sa pred zlými baktériami), vitamín B6 (správna hladina hormónov) a zinok (podporuje imunitu, plodnosť, reprodukčné zdravie).

Probiotiká pre mentálne zdravie

Probiotické baktérie tvoriace črevnú flóru môžu mať pri mnohých biologických účinkoch vplyv aj na mentálny stav človeka. Dôkazy o tom našli vedci z írskej University College of Cork, ktorí vo svojej štúdii, uverejnenej v časopise Proceedings National Academy of Sciences, napísali, aká je súvislosť medzi probiotikami a neurochemickým fungovaním mozgu. To znamená, že konzumáciou potravín, respektíve užívaním výživových doplnkov, obsahujúcich adekvátne probiotické baktérie, je možné zmierniť, resp. predchádzať úzkosti a depresii.

Laboratórne pokusy uskutočnené na University College of Cork poukazujú na to, že pri užívaní zvýšenej dávky probiotík ako napr. Lactobacillus rhamnosus, je organizmus menej náchylný na nervózne a stresové správanie. Pôsobením probiotických produktov obsahujúcich Lactobacillus, nastávajú priaznivé zmeny aj v receptoroch v mozgu. Znižujú hladinu homocysteínu, ktorý sa spája s depresiou, zápalmi a zhoršenou pamäťou. Toto jednoznačne poukazuje na to, že probiotiká ovplyvňujú aj fungovanie nervového systému.

Probiotiká Pro-Cognitiv® obsahujú spomínané kmene prospešných baktérií, ktoré prispievajú k ochrane pred stresom, napätím a depresiou. Navyše, prípravok prináša aj ďalšie výhody ako zlepšenie pamäti. Nie sú to vak len kmene prospešných buniek (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacteria bifidum), ktoré robia tento produkt zaujímavým.

...

Našu pozornosť si zaslúžil aj vďaka obsahu ďalších látok – B6, B12, kyselina listová (znižujú hladinu homocysteínu), B1, B2, niacín (viac energie), B5 (mentálne funkcie) a magnézium. Spolu vytvárajú naozaj komplexný produkt pre ženy (aj mužov), ktorí chcú posilniť svoje mentálne zdravie.

5/5 - (1 vote)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *