Kliknite a začnite písať.

Zdravá výživa

Proteíny HI TEC Nutrition

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Ste nadšencom športu a neviete sa rozhodnúť, po ktorých suplementoch by ste mali siahnuť? Základom je jednoznačne kvalitný proteín. Značka HI TEC Nutrition prináša atraktívne druhy proteínov pre regeneráciu, nárast a ochranu svalovej hmoty. Prečo ich užívať a ako si z nich vybrať?

HITECNutrition

HI TEC NUTRITION – spoľahlivá značka

Nemecká značka HI TEC Nutrition sa radí k najvýraznejším výrobcom i predajcom športovej výživy vo viac ako 23 krajinách sveta. Vyrába a predáva doplnky výživy nielen pre vrcholových športovcov, ale i rekreačných priaznivcov športu.

Značka je garanciou kvality a skvelej ceny. Ako jedna z mála, dáva si záležať na čerstvosti a kvalite surovín, neustálej inovácii a výskume pomocou najnovších technológii. Špičkovo vybavené laboratória a kvalifikovaný lekársko-vedecký tím spolupracujúci s odborníkmi na výživu, trénermi i športovcami je zárukou akosti jednotlivých produktov.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Samozrejme, myslí sa aj na vrcholových športovcov. Tých iste presvedčí fakt, že produkty vyrábané a predávané spoločnosťou HI TEC Nutrition neobsahujú látky označované ako dopingové. Rovnako majú všetky produkty potrebné certifikáty a tak si môžete byť istí ich bezpečnosťou a zložením.

Proteíny, proteíny, proteíny…

Proteíny alebo inak povedané bielkoviny sú telu vlastné látky. Zložené sú z aminokyselín, ktoré vytvárajú rôzne dlhé reťazce. Proteíny patria spolu s cukrami a tukmi medzi základné živiny a sú jednou zo základných stavebných jednotiek nášho organizmu. Sú podstatným zdrojom energie, dôležitým komponentom pre budovanie svalov a ostatných tkanív, dôležitou zložkou imunitného systému a súčasťou mnohých chemických reakcií

Proteíny sú bežnou zložkou každodennej stravy. Nájdete ich v mliečnych produktoch, mäse, strukovinách, orechoch… Ale pozor! Ich potreba môže byť po ťažkých tréningoch vyššia, než je ich prísun vo forme stravy. A to nielen u vrcholových športovcov. Určite ste sa už stretli s problémom, že aj napriek ťažkým svalovým tréningom, nárast svalovej hmoty stagnoval. Dôvodom môže byť napríklad dlhodobý nedostatok bielkovín v strave.

...

Proteín ako suplement

O proteínoch ako suplementoch ste iste neraz počuli. Mnohí však stále nevedia, prečo sú tak dôležité. Pritom sú základnou a kľúčovou zložkou, ktorá nesmie chýbať v strave nejedného športovca.

  • napomáhajú rastu svalov- svalové tkanivo sa neustále obnovuje a nahrádza novým. Pre tento proces a rast je veľmi dôležitá tzv. pozitívna dusíková bilancia. Tú možno docieliť len dostatočným príjmom bielkovín.
  • sú dôležité pre regeneráciu svalov- počas tréningu sa vyčerpávajú zásoby glykogénu a svaly sa “poškodzujú”. Regenerácia je dôležitá súčasť prípravy a vhodný príjem bielkovín zabezpečí pozitívnu dusíkovú bilanciu i zlepší schopnosť regenerácie svalstva.
  • zabraňujú strate svalov počas chudnutia- okrem straty tukov nastáva počas chudnutia aj strata svalovej hmoty. Hlavne počas prísnych redukčných diét.

Na druhú stranu zdôrazňujeme, že proteíny sú iba doplnkami výživy a nie náhradou pestrej a kvalitnej stravy. Čiže za pomoci proteínu doplníme také množstvo bielkovín, ktoré sa nám počas dňa prijať nepodarí, napriek strave bohatej na bielkoviny.

Vyberte si ten správny proteín

Nároky na druh proteínu sa rôznia. Závisia napríklad od druhu tréningov, ich intenzity, pohlavia. Dôležité je aj to, v akej fáze prípravy sa nachádzate. Chcete naberať svalovú hmotu, teda ste v objemovej fáze alebo je váš cieľ rysovať?

Vysokoproteínový prípravok s obsahom 91% bielkovín,  HI-ANABOL PROTEIN 91%, je vhodný najmä pre tých, ktorí chcú za krátky čas dosiahnuť čo najviditeľnejšie výsledky. Kvalita je založená na kombinácii srvátkových bielkovín so sójovou bielkovinou a na správnom pomere esenciálnych, neesenciálnych bielkovín a BCAA.

Ak hľadáte proteíny, ktoré sú vhodné najmä na večer, vyskúšať by ste mali napríklad MICELLAR CASEIN 80%. Je to odfiltrovaný, nedenaturovaný mliečny proteín zabezpečujúci stály prísun aminokyselín počas regenerácie- počas spánku. Rovnako je vhodný aj pre tých, ktorý si radi večer zamaškrtia. MICELLAR CASEIN 80% od HI TEC Nutrition je totiž chutný a znižuje chuť do jedla.

...

Tí, ktorí sa športu venujú už dlhší čas a dokonca na profesionálnej vrcholovej úrovni, majú nároky na proteín omnoho vyššie. Práve im odporúča výrobca siahnuť po najkvalitnejšom proteínovom prípravku na trhu- WHEY C-6. Vysokoanabolický a vysokoproteínový prípravok obsahuje práve takú kombináciu aminokyselín, bielkovín a ďalších aditív, aby zabezpečil významný nárast sily, beztukovej svalovej hmoty a regeneráciu po tých najnáročnejších tréningoch. A naopak, začiatočníci si pre začiatok a prvé tréningy vystačia aj s proteínom strednej triedy, ktorým je napríklad PROTEIN 80.

NOVINKA: BS BLADE 100% WPC protein

Špeciálny Whey Protein Concentrate (WPC), teda proteínový prášok určený na podporu rastu a udržiavanie svalovej hmoty. Ide o úplnú novinku, ktorá si zaslúži uznanlivú poklonu nielen kvôli skvelým nutričným hodnotám, ale hlavne pre svoju jednoduchú receptúru a obrú chuť. BS BLADE 100% WPC protein sa rýchlo vstrebáva a obsahuje aj vysoké množstvo aminokyselín BCAA. Vďaka vyváženému spektru aminokyselín je tento srvátkový proteín ideálnym zdrojom bielkovín.

Suma sumárom, bielkoviny musia byť podstatnou zložkou stravy každého športovo založeného človeka. Ak máte problém s dostatočným hradením podielu bielkovín v strave a vaše tréningy sú fyzicky náročné, odporúčame zaradenie proteínov ako doplnkov výživy. Pretože budovať čistú svalovú hmotu, rysovať svalstvo a dopriať svojim svalom potrebnú regeneráciu bez proteínov je nemožné. HI TEC Nutrition ponúka dobre stráviteľné proteíny s vysokou biologickou hodnotou. Stačí si len vybrať.

5/5 - (3 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *