Kliknite a začnite písať.

Zdravá výživa Zdravé recepty

Zdravé raňajky s obsahom bielkovín + recepty

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Dookola počúvame, že raňajky by mali byť základným kameňom našej stravy. Je to určite pravda, no niekedy sa človeku nechce rozmýšľať nad tým, čo si na raňajky vlastne urobí. Prinášame vám jednoduché recepty na zdravé raňajky, ktorých príprava vám nezaberie viac ako niekoľko minút.

Recepty na zdravé raňajky s dostatočným obsahom bielkovín, ktoré vás nasýtia na celý deň.

Zdravé raňajky

Pravidelne vám prinášame zdravé recepty a dnes sme sa rozhodli zamerať na vaše prvé jedlo dňa. Inšpirujte sa jedlami, ktoré sú na raňajky ako stvorené. Všetkých 5 tipov má spoločné 2 veci – vysoký obsah bielkovín a rýchla príprava. Dodajú vám energiu a dostatočne vás zasýtia do vášho nasledujúceho jedla. Vyberte si podľa svojej chuti sladké alebo slané!

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

1. Proteínová ovsená kaša

Pripraviť a zjesť, fajn, ale kto má rád upratovanie či umývanie riadu? Pripravte si skvelú bielkovinovú bombu, ktorú pripravíte za 3 minúty v jednej jedinej nádobe. Do misy nasypte ovsené vločky a pridajte polievkovú lyžicu arašidového masla, štipku škorice, kúsok stévie a 100 ml nízkotučného mlieka.

Nechajte jemne zohriať v mikrovlnej rúre a na samotný záver zmiešajte zmes s trochou vody a polovičnou odmerkou proteínu. Jednoducho zdravé raňajky, vďaka ktorým telu dodáte dostatok bielkovín, komplexné sacharidy a zdravé tuky.

Odhad výživových hodnôt: bielkoviny 33 g, sacharidy 32 g, tuky 15 g a kalórie 300.

2. Cottage cheese s ovocím

Recept na zdravé raňajky z cottage syra a ovocím.

...

V poslednom období nastáva trend, že pred cottage syrom dávajú ľudia prednosť gréckemu jogurtu. Cottage syr je však veľmi skvelá potravina, ktorá vo vašej kuchyni nájde nespočetné množstvo využití.

V jednoduchosti je krása a tak si ako zdravé raňajky dajte nízkotučný cottage syr (100 g) s vybraným obľúbeným ovocím. Je úplne jedno, či to budú čučoriedky, jahody alebo marhule. Pre lepšiu chuť môžete pridať sirup z agáve a pre viac sacharidov ovsené vločky.

Odhad výživových hodnôt: bielkoviny 31 g, sacharidy 47 g, tuky 3,5 g a kalórie 200.

3. Vajíčka na tvrdo a Ezechielov chlieb

Vajcia majú, vzhľadom na svoju malú veľkosť, veľkú silu. V našej potrave predstavujú jeden z top zdrojov bielkovín a ďalších pre telo prospešných látok. Zatiaľ čo sa vy pred zrkadlom pripravujete do práce, tak nechajte vo vode variť 3 vajcia.
Potom môžete vajíčka zjesť spoločne s Ezechielovým chlebom a ľubovoľnou zeleninovou prílohou. Prípadne ak máte chuť na sladké a zároveň zdravé raňajky, tak Ezechielov chlieb natrite džemom s nízkym obsahom cukru.

Odhad výživových hodnôt: bielkoviny 31 g, sacharidy 27 g, tuky 15 g a kalórie 400.

4. Grécky jogurt s ovocím a ovsenými vločkami

Výživné raňajky si môžete dopriať aj s gréckym jogurtom a ovocím.

Je všeobecne známe, že grécky jogurt v sebe obsahuje poriadnu dávku bielkovín. Veľmi ľahko sa tiež kombinuje s ďalšími zdravými ingredienciami a preto ho ocenia najmä ľudia, ktorí sa intenzívnejšie venujú cvičeniu. Tieto podľa nás skvelé výživné raňajky si však musíte pripraviť už večer.

...

Grécky jogurt zmiešajte s 50 g ovsených vločiek, ochuťte a vložte do chladničky. Samozrejme nepridávajte biely cukor, na dochutenie použite nami spomínané náhrady cukru. Počas noci ovsené vločky zmäknú a budú vám oveľa viac chutiť. Na raňajky si dajte „vločkový“ grécky jogurt s ľubovoľným ovocím. Našu chutnú inšpiráciu máte na obrázku. 🙂

Odhad výživových hodnôt: bielkoviny 46 g, sacharidy 38 g, tuky 3 g a kalórie 370.

5. Praženica so zeleninou

Omeleta je stará dobrá klasika, ktorá sa z vajec pripravuje asi najčastejšie. Dôvod? Jednoduchá a rýchla príprava, netreba nič komplikované vymýšľať. K svojej typickej praženici však určite pridajte zeleninu. Okrem bielkovín tak svojmu telu na raňajky doprajete aj vitamíny či vlákninu.

Praženicu si urobte najlepšie z 3 vajec, pričom nevynechávajte žĺtka. Raz, dva krát za týždeň vám vôbec neublížia. K praženici sa hodí špenát, paradajky, paprika i cibuľka. Zabudnúť nesmieme ani na hríby či nízkotučný syr.

Odhad výživových hodnôt: bielkoviny 24 g, sacharidy 11 g, tuky 17 g a kalórie 300.

Zdravé raňajky, desiata, obed…

Veríme, že vám budú tieto recepty na raňajky chutiť! Áno, nie sú ničím prevratné ani unikátne. Ide skôr o to, nabádať k vás tomu, aby ste raňajkovať začali a aby ste ráno jedli jedlá s dostatkom bielkovín. Ak chcete schudnúť, prípadne nabrať svalovú hmotu, tak potrebujete jesť najlepšie 5 porcií denne – pravidelne. Nezabúdajte a nevynechávajte preto ani na obedy, olovranty či večere.

...
4.8/5 - (21 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1