Kliknite a začnite písať.

Recenzie Superpotraviny

Acai Berry – skúsenosti a recenzia

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

V našich končinách ešte nie je Acai Berry príliš populárna, no vo svete už vyvolala pomerne veľký rozruch. Keďže je často radená medzi superpotraviny na chudnutie a zároveň sú jej pripisované mnohé pozitívne účinky, tak sme sa ju rozhodli bližšie predstaviť.

Čo je to acai berry a aké sú jej účinky na naše zdravie?

Čo je to Acai Berry?

Acai Berry, známa aj ako acai palm alebo assai palm, rastie na palme Acai, ktorá sa vyskytuje predovšetkým v Strednej a Južnej Amerike. Tieto ovocné bobule sú plné životne dôležitých antioxidantov, ktoré spomaľujú starnutie priaznivým vplyvom na poškodené bunky.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Okrem toho má Acai Berry dobrú povesť aj ako impozantná, prirodzená a bezpečná podpora pri chudnutí. Tento „sprievodca“ vám pomôže pochopiť, čo je to Acai a ako môže mať pozitívny vplyv na vaše zdravie i pás. Jej cena nie je vysoká, takže nakoniec sa ju možno rozhodnete kúpiť a zásobiť sa ňou.

Účinky na zdravie

Bobule Acai majú modro-fialovú farbu lesklého vzhľadu, čím sa nápadne podobajú na čučoriedky. Táto atraktívna plodina ponúka oveľa viac, než len obvyklé zdravotné výhody. Vzhľadom k ich prospešnosti pre chudnutie výrazne vyčnievajú z radu bobuľovitých plodín.

1. ChudnutieBobule Acai vplývajú na chudnutie i zdravie človeka.

Mnoho mužov a žien, ktorí doplnky Acai Berry užívali pravidelne, začalo pozorovať pokles chuti k jedlu – hlavne sladkému. Potlačenie chuti do jedla teda logicky napomáha zbaviť sa kíl bez pocitu hladu.

...

Pri nadváhe je totiž problémom aj nadbytočné a nekontrolované jedenie nezdravých potravín (napríklad pri sledovaní filmov, seriálov a podobne).

Po užívaní extraktov z Acai pracuje aj náš metabolizmus rýchlejšie. Preto sa prijaté a nadbytočné kalórie spracovávajú efektívnejšie. Zrýchlený metabolizmus je jedným z hlavných kľúčov k štíhlejšiemu a krajšiemu telu.

Z vyššie uvedeného jasne vyplýva, že tieto bobule majú vplyv na chudnutie. Vzhľadom k tomu, že sa narozdiel od tabletiek jedná o „produkt prírody“, tak sú veľmi šetrné a prospešné pre telo.

2. Zápaly

Antokyány obsiahnuté v bobuliach neutralizujú enzýmy, ktoré poškodzujú tkanivá. Keďže majú antioxidačné schopnosti, tak účinne bránia voľným radikálom a zároveň napomáhajú regenerovať bielkoviny v cievnych stenách.

3. Podpora nervového systému

A aby toho ešte nebolo málo, tak účinné antioxidanty chránia pred neurologickými chorobami. Primárne už spomínané antokyaníny, predovšetkým Cyanidin-3-glukosid, pozitívne účinkuje na celý nervový systém.

...

4. Atéroskleróza

Ďalej nezabúdajme ani na boj proti nepríjemnej arteroskleróze. Opäť za to môžu antokyaníny a ich schopnosť zabrániť oxidácii LDL.

5. Cukrovka

Pri cukrovke hrozí tzv. retinopatia, ktorá v najhoršom možnom prípade môže spôsobiť aj stratu zraku. Tento jav nastáva vtedy, keď naše telo produkuje mnoho abnormálnych proteínov v snahe zreparovať poškodené kapiláry. Antokyaníny obsiahnuté v Acai Berry pomáhajú potlačiť šírenie takýchto abnormálnych bielkovín.

Inzulín v tele priamo súvisí s glykemickým indexom a hladinou cukru v krvi.

Acai Berry sľubuje pozitívny účinok aj pri vážnej cukrovke.

6. Zdravší zrak

Pracujete často dlho za počítačom a pobolievajú vás oči? V Japonsku si bežne doprajú 40 – 50 mg antokyanov, ktoré odstránia únavu a podráždenosť očí.

7. Kozmetické prípravky

Možno ste si všimli, že extrakt z Acai Berry sa často vyskytuje aj v kozmetických prípravkoch. Ako sme už niekoľkokrát spomenuli, tak je to z dôvodu vysokého obsahu antioxidantov. Tie sú známe tým, že sú prospešné pre zdravie kože a podporujú obnovovanie pleti.

...

Antioxidanty dokonca spomaľujú starnutie buniek. Jednoducho sú skvelou zbraňou proti vráskam a pritom nemajú žiaden vedľajší efekt, ktorý by negatívne vplýval na pokožku. To je dôvod, prečo stále viac a viac kozmetických prípravkov a pleťových vodičiek obsahuje výťažok z Acai Berry.

Aké sú skúsenosti ľudí?

Podľa názorov od používateľov a nášho vlastného testu, bobule uľahčuje spáliť viac kalórií rýchlejším tempom. Inými slovami – tí, ktorí pravidelne užívajú Acai Berry na chudnutie sa môžu tešiť na zrýchlený metabolizmus.

Pokiaľ teda máte podozrenie, že váš pomalý metabolizmus negatívne ovplyvňuje schopnosť efektívne spracovať kalórie, tak pravdepodobne dospejete aj vy k názoru, že pridaním Acai Berry prášku do vášho každodenného života dosiahnete lepšie výsledky. A hlavne bez toho, aby ste hladovali alebo držali prísne diéty na chudnutie.

Aj keď výsledky nie sú u každého rovnaké, tak väčšina ľudí je s užívaním spokojná pre ďalšie pozitívny účinky na zdravie. Myslieť si však, že schudnete len vďaka užívaniu Acai je prinajmenšom naivné.

Acai Berry tabletky alebo prášok?

Najčastejšie sa stretnete s extraktom v podobe prášku alebo s kapsulami, ktoré v podstate taktiež obsahujú extrakt. Je len a len na vás, ktorá forma Acai Berry vám vyhovuje viac.

Podľa nás je však lepšie užívať prášok. Obaly kapsúl sú pri liečivách všeobecne vyrábané z rôznych chemických látok. Síce by nemali byť pre telo škodlivé, no predsa to nie je „100 % príroda“.

Dávkovanie a vedľajšie účinky úžívania

Acai Berry je považovaná za veľmi bezpečný doplnok. Vzhľadom k tomu, že je to ovocie, tak nehrozia žiadne vedľajšie účinky. Čo sa týka dávkovania, tak pri prášku odporúčame 1 čajovú lyžičku (asi 500 – 600mg) na jogurt či cereálie. Taktiež môžete prášok 2-krát denne rozmiešať vo vode.

Pokiaľ máte k dispozícii kapsule, tak optimálne sú 3 tablety denne aspoň 30 minút pred jedlom. Nezabudnite ich zapiť dostatočným množstvom vody.

Celková denná dávka by nemala prekročiť 2000 mg za deň. Z dlhodobého hľadiska užívajte 4 – 6 týždňov, potom aspoň 1 týždeň doplnok výživy vynechajte. A ako to už býva zvykom – doplnky výživy nie sú určené pre malé deti a dojčiace ženy.

Nutričné a výživové hodnoty Acai Berry:

Hodnoty na: 100g
 Energia 2420 kJ / 588 kcal
 Tuky (z toho:) 53,8 g
nasýtené 33 g
mononenasýtené 16,7 g
polynenasýtené 1,6 g
 Sacharidy 1,3 g
 Cukry 0,9 g
 Vláknina 31,7 g
 Bielkoviny 8,8 g
 Soľ 0,2 g
 Vitamíny
Vitamín A 47% RDD*
 Minerály
calcium Ca 43% RDD*
draslík K 43% RDD*
železo Fe 27% RDD*
 Omega kyseliny
omega 3 0,3 g

 

4.3/5 - (19 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

1 komentár

  1. MKana 6. júla 2016

    Acai berry mám doma neustále k dispozícii a nemôžem si vynachváliť … nemám ich kvôli chudnutiu, ale odporúčala mi ich lekárka rovnako ako čučoriedky. Takže vždy v lete čučoriedky a v zime keď dojdú zásoby kompótových fliaš, tak je na rade práve acai berry. 🙂