Kliknite a začnite písať.

Chudnutie Diéty

7-dňová diéta a jej jedálniček

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Stále sa vám nepodarilo zhodiť kilá nabrané počas posledných mesiacov? Možno vám pomôže jednoduchá 7-dňová diéta, ktorá je obľúbená najmä pred letom. V tejto chvíli ostáva do leta už len pár týždňov, tak poďme hneď začať.

Ako schudnúť za týždeň je otázka, ktorá trápi veľa žien a 7-dňová diéta je odpoveď.

7-dňová diéta

Táto redukčná diéta (dá sa povedať, že aj mierne detoxikačná diéta) je založená na rýchlom chudnutí, pričom jej základom je zeleninová polievka, ktorá sa môže jesť bez akýchkoľvek obmedzení. Prostredníctvom polievky neprijímate žiadne nadbytočné kalórie a tuky. Týždňová diéta sľubuje schudnutie 2 až 4 kg, no vyžaduje to správne rozvrhnutie jedálnička a pevnú vôľu!

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Počas diéty vynechajte:Počas 7-dňovej diéty by ste nemali piť alkohol ani sladené nápoje.
 • chlieb
 • sladené nápoje
 • alkohol
 • káva (odporúča sa zelená káva)
 • vyprážané jedlá
 • dusené jedlá na oleji
 • ďalšie nápoje (okrem čistej vody s citrónom)

Pred držaním diéty sa odporúčame poradiť s výživovým odborníkom. Sedemdňová diéta obsahuje dostatok ovocia a zeleniny, no všetky diéty na chudnutie sú pre naše telá náročné. Preto určite nedržte nasledujúci plán viac ako 7 dní.

Ak vydržíte a budete nasledujúci jedálniček dodržiavať, tak sa vaše telo zbaví nečistôt. Uvidíte, že sa budete cítiť ľahšie a vitálnejšie. A čo je na tom najlepšie, za tak krátky čas sa vám podarí spáliť aj nejaký ten telesný tuk navyše.

Dobrá rada na začiatok

Jedným z veľmi dôležitých pravidiel pri tejto diéte je, aby ste sa počas nasledujúcich dní nevážili! Hoďte váhu pod posteľ a nesnažte sa na ňu postaviť po každom jednom jedle. Dôležité je zamerať sa na to, ako sa dobre cítite, než na to koľko ste schudli.

...

Jedálniček 7-dňovej diéty a plán na chudnutie

1. deň

Prvý deň jedzte polievky a akýkoľvek druh ovocia okrem banánov. Vhodné ovocie – jablká, melón a citrusové plody. 

V prvý deň musíte naštartovať metabolizmus a váš žalúdok si musí zvyknúť na to, že nebude prijímať toľko potravy ako zvyčajne. Váš jedálniček bude jednoduchý, no o to viac je potrebné, aby ste ho dodržiavali.

Podstatné je prijímať aj dostatok čistej vody, nie len počas tohto dňa, ale počas celej 7-dňovej diéty. Dovolené je konzumovať akýkoľvek druh ovocia (okrem spomínaných banánov) a polievky. Ale pozor nie hocaké, ukážkový príklad s receptom preto nájdete nižšie.

Zeleninu i ovocie môžete doplniť aj zeleninovými a ovocnými šťavami. Počas 7-dňovej diéty nevykonávajte príliš veľkú fyzickú záťaž. Voľné chvíle odporúčame stráviť prechádzkou alebo jógou.

Váš organizmus v priebehu diéty očisťujete od škodlivín nahromadených vo vašom tele. Pokiaľ chcete detoxikáciu ešte viac podporiť, tak vhodným doplnkom výživy je zelený jačmeň a chlorella.

...

2. deň

Jedzte predovšetkým zeleninu, najlepšie v surovom alebo varenom stave. Vhodná je akákoľvek zelenina, pripraviť si z nej môžete šalát a dochutiť korením podľa chuti. Samozrejme nevynechávajte polievku.

Dopriať si môžete už aj banán, ktorý vás zasýti a odoženie pocit hladu. V priebehu dňa nezabudnite na dostatočný príjem tekutín v podobe čistej vody, bylinkových čajov alebo ovocných štiav.

Odporúčame zapojiť do svojho denného programu aj ľahké športovanie, ktoré vám napomôže k ešte lepším výsledkom. Nič však nepreháňajte, aby vás to neomrzelo už po prvých dňoch. Pokiaľ sa na cvičenie veľmi necítite, tak postačí aj svižná chôdza.

3. deň

Kombinujeme ovocie a zeleninu, pričom podľa chuti si pripravíme ovocný resp. zeleninový šalát. Polievka naša každodenná by v tanieri chýbať nemala.

...

Dnešný deň bude váš jedálniček rovnako skromný ako v predchádzajúce dva dni. Ale musíte to vydržať, ste už takmer v polovici 7-dňovej diéty. Určite teraz nezačnite poľavovať a zachovajte si pevnú vôľu.

Počas 7 dňovej diéty si pripravte ľubovoľný ovocný šalát.

TIP: 10 ovocných smoothie receptov, ktorými sa môžete v tento deň inšpirovať.

4. deň

7-dňová diéta je pomerne prísna, no v tento deň si môžete dopriať okrem polievky už aj mlieko a banány. Gratulujeme, vydržali ste a už máte za sebou polovicu 7-dňovej diéty.

Ostáva už len krôčik k ukončeniu tohto jedálnička. Váš metabolizmus sa málinko zrýchlil a už teraz sa môžete cítiť o niečo lepšie.

Stále nezabúdajte na dostatočný príjem tekutín – voda je pri chudnutí dôležitá! Navyše sa hovorí, že hlad je prezlečený smäd. Bolo by vhodné, keby ste tento deň mali viac menej pokojný. Avšak pravidelná pohybová aktivita musí byť.

5. deň

Vaša 7-dňová diéta sa už pomaly blíži nakoniec, takže teraz to už určite nesmiete vzdať! Na 5. deň si pripravte ryžu zo zeleninou a nezabudnite ani na konzumáciu ovocia.

Samá polievka, ovocie a zelenina… konečne si však môžete dopriať aj niečo iné. Ryžu! Najlepšie ak bude pripravená na pare, prípadne ju môžete podusiť, podľa toho ako vám to viac vyhovuje.

Ryžu ochuťte bylinkami a naservírujte si ju spoločne zo zeleninou. Čo sa športu týka, tak vyskúšajte overené a jednoduché cviky na chudnutie.

6. deň

Všetko dokopy. Aj tak by sa dal vystihnúť predposledný deň 7-dňovej diéty. Pokojne si dajte zeleninu, ryžu, ovocie i zeleninovú polievku.

Rozhodne v ničom nepoľavujte, odolajte chutnej čokoláde a skúste si ísť podvečer na 30 minút zabehať. Potom si pripravte ryžu s chutným šalátom a veľa pite.

7-dňová diéta nie je len o jedení, ale aj o športovaní a behaní.

7. deň

Dokázali ste to! Už sme v cieľovej rovinke 7-dňovej diéty. Aj naďalej jedzte rovnako ako v šiesty deň – ryža so zeleninou, polievkou a šalátom.

Po tomto dni nezabudni prechádzať na vyváženú stravu postupne a v menších pravidelných porciách (5 krát denne). Ak ste sa dostali až sem, tak gratulujeme zvládli ste to! Však sa to dalo vydržať?

7-dňová diéta skončila a čo teraz?

Po diéte pomaly a postupne prechádzajte na zdravú a vyváženú stravu. Ani po diéte nezabudnite na pohyb a pitný režim, ktoré sú dôležitou súčasťou chudnutia.

Pokiaľ presne neviete, ako by mal vypadať váš nový jedálniček, tak si ho nechajte zostaviť odborníkom. Stačí sa objednať na konzultáciu k výživovému špecialistovi, ktorý vás nasmeruje na dlhodobú a správnu cestu.

Zeleninová polievka – recept

Na záver pripájame už sľúbený recept na zeleninovú polievku, ktorá je základom 7-dňovej diéty.

Recept na zeleninovú polievku, ktorú ocenia najmä ženy držiace diétu.

Budete potrebovať:
 • 6 cibúľ – nadrobno nakrájaných
 • 3,5 šálky vody
 • 2 červené papriky – nadrobno nakrájané
 • 4 paradajky
 • 1 hlávku kapusty – hrubo nasekanú
 • 1 zväzok zeleru – hrubo nasekaný
 • bylinky podľa vlastného výberu

A postup? Zvládne to každý, veď len dusíme na miernom ohni 30 – 45 minút, kým zelenina nezmäkne. Polievku môžete po uvarení aj zmixovať a ozdobiť petržlenovou vňaťou.

Tak čo vyskúšate túto 7-dňovú diétu? Jediné čo budete potrebovať, je pevná vôľa a odhodlanie. Potom už len šup do plaviek a môžete ísť predvádzať svoju krásnu postavu.

4.5/5 - (96 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

 • 1