Kliknite a začnite písať.

Otázky a odpovede Zaujímavosti

Bambucké maslo – na čo je ideálne?

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Prírodná kozmetika sa v poslednej dobe stáva veľkým hitom. Niet preto divu, že pozornosti kozmetického priemyslu neuniklo ani prírodné bambucké maslo, ktoré v súčasnosti zažíva veľký boom. Bambucké maslo obsahuje vysoký podiel vzácnych rastlinných sterolov, nenasýtených mastných kyselín, kyselinu škoricovú aj liečivé vosky, karotény a viaceré vitamíny. Siahajú po ňom veľkí i malí výrobcovia kozmetiky, takže je súčasťou mnohých prípravkov. Ak sa k tomuto výnimočnému základu pridajú ešte ďalšie, cenné ingrediencie je úplne jasné, že kozmetické produkty budú výnimočné po všetkých stránkach.  

Bambucké maslo - na čo je ideálne?

Rafinované vs. ručne vyrobené bambucké maslo

Kým vlastnosti bambuckého masla poznajú a hojne využívajú obyvatelia rovníkovej Afriky už po niekoľko stáročí, u nás je využívanie tohto prírodného produktu otázkou niekoľkých rokov. Bambucké maslo sa získava z plodov stromu maslovníka afrického. V princípe sa maslo môže vyrábať rafináciou za použitia chemických rozpúšťadiel, no takýto proces ochudobňuje výsledný produkt o množstvo vitamínov, minerálov a mnohých iných cenných látok.

Prijateľnejšou a oveľa šetrnejšou alternatívou výroby masla z pohľadu zachovania vzácnych látok je tradičný, teda ručný spôsob výroby. Nebudeme vás unavovať podrobným opisom, no v krátkosti vám predsa len povieme, o čo ide. Plody sa zo stromu neoberajú, zbierajú sa iba tie, čo popadajú na zem. Následne sa sušia, pražia  a potom melú.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Z kilogramu opadaných plodov sa dá získať približne 400 gramov suchých plodov, ktorých obsah tuku sa môže pohybovať v rozmedzí 45 až 55 %. V tých najkvalitnejších prírodných kozmetických prípravkoch, bez ohľadu na to, či ide o balzamy na pery, telové mlieka, krémy na tvár alebo o vlasové prípravky, sa nachádza bambucké maslo vyrobené ručným spôsobom.

Bambucké maslo v kozmetike vyhovuje každej pleti

Prírodná kozmetika s bambuckým maslom je vhodná pre deti i pre dospelých. Vďaka svojmu zloženiu, resp. konzistencii, kozmetické výrobky s bambuckým maslom vytvárajú na pleti ochranný film a preto sú vhodné na starostlivosť o pleť pri akomkoľvek nepriaznivom počasí. Ochránia vašu pleť v mraze, pri vetre, za dažďa, no a neoceniteľné služby vám preukážu i v  lete. Bambucké maslo je ideálnou voľbou pre suchú a podráždenú pleť, ale výrobky s jeho obsahom sú vhodné pre všetky typy pokožky. Očakávať môžete, samozrejme, mnohé ďalšie benefity. Tu sú niektoré z nich.

Bambucké maslo - na čo je ideálne?

Bambucké maslo ako zdroj krásy

Kozmetické prípravky s bambuckým maslom sú prírodným zdrojom dôležitých fytonutrientov. Bambucké maslo, ako sme to už napokon v úvode naznačili, zároveň obsahuje veľa vzácnych rastlinných sterolov, nenasýtených mastných kyselín, kyselinu škoricovú, karotény a vitamíny, ktoré sú už sami osebe zárukou výnimočných účinkov na pleť.

...

Aby však toho nebolo málo, po pridaní ďalších, za studena lisovaných olejov, bylinných extraktov a mnohých iných ingrediencií získava kozmetický prípravok svoje špecifickejšie účinky. Tieto kozmetické prípravky tak môžu pôsobiť na pokožku upokojujúco až hojivo alebo môžu byť doslova elixírom krásy a mladosti. Prípravky s bambuckým maslom sú známe tým, že vyhladzujú vrásky, takže vaša pleť bude krásne vypnutá a svieža.

Bambucké maslo ponúka toho oveľa viac

Každá pleť bez rozdielu typu, potrebuje pravidelnú hydratáciu. No a práve bambucké maslo je na tieto požiadavky najlepšou odpoveďou. Pomôže vám udržiavať pleť hydratovanú, elastickú, jemnú a čo je najdôležitejšie, úplne zdravú.

To však ešte ani zďaleka nie je všetko. Popri výdatnej a pravidelnej výžive pleti a dôkladnej hydratácii pokožky môžete navyše počítať s regeneračnými účinkami bambuckého masla. Bambucké maslo vám tak spoľahlivo pomôže aj pri dlhotrvajúcich problémoch s akné alebo pri hojení drobných raniek a jazvičiek.

Výpočet benefitov bambuckého masla tým, samozrejme, nekončí. Bambucké maslo má protizápalové účinky, urýchľuje a uľahčuje hojenie drobných popálenín, či odrenín. Bez akýchkoľvek pochybností oceníte tiež jeho upokojujúce účinky po holení nôh a depilácii, no  ženy dokáže potešiť aj do tretice.  V tehotenstve totiž napomôže eliminovať vznik strií, ktoré vznikajú v dôsledku intenzívnejšieho roztiahnutia pokožky.

Celkom bezmocní ale nebudete ani vtedy, keď už sú strie realitou. Dôvod je jednoduchý. Bambucké maslo síce už vzniknuté strie alebo rany, či pooperačné jazvy nedokáže úplne vyhladiť, no urýchli proces ich hojenia a tieto kozmetické nedostatky urobí o niečo menej nápadnými. Bambucké maslo patrí  k všestranným pomocníkom. K spomenutým účinkom treba pripočítať aj schopnosť upokojiť pokožku postihnutú ekzémami a zvyšovanie odolnosti pleti voči infekciám.

...

Regenerácia poškodených vlasov

Mnohí z nás venujú takmer celú pozornosť pokožke, no vlasy často ponechávame napospas svojmu osudu. Vlasy však podobne ako pokožka vyžadujú primeranú starostlivosť, pretože im dáva zabrať slnko, počas roka chlórovaná a na dovolenke slaná morská voda, časté umývanie, nevhodné šampóny a neraz nešetrné zaobchádzanie s fénom alebo hrebeňom.  Ak sú naše vlasy po takomto prístupe iba rozštiepené alebo lámavé, môžeme hovoriť o zázraku.

Najhoršie na celom našom prístupe je fakt, že vlasy sa nedokážu zregenerovať bez našej pomoci. Ako ich teda môžete zregenerovať vy? Nuž, odpoveď je pomerne jednoduchá.  Pomôcť im dokáže 100% nerafinované bambucké maslo, ktoré poškodené a suché vlasy hĺbkovo vyživí a hydratuje.

Bambucké maslo - na čo je ideálne?

Druhou možnosťou sú kondicionéry, vlasové masky, špeciálne spreje, alebo balzamy s obsahom bambuckého masla, ktoré sa pokúsia napraviť to, čo ste zanedbali. Tieto kozmetické prípravky obsahujú všetky vitamíny a mastné kyseliny, ktoré vlasy potrebujú, takže bude záležitosťou len niekoľkých dní, kým sa znovu budete môcť pýšiť svojimi nádhernými vlasmi.

TIP: Obľúbili ste si vôňu mandlí? Prečítajte si zaujímavosti o mandľovom oleji na vnútorné použitie, na vlasy aj na pleť.

5/5 - (2 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *