Kliknite a začnite písať.

Detoxikácia

Detoxikácia a zelená káva na chudnutie

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Rozhodli ste sa do svojho života zakomponovať celotelovú očistu, tzv. detoxikáciu organizmu? Posledné obdobie sa cítite nepokojne, nepríjemne, unavene alebo prežívate iné negatívne emócie či výkyvy nálad?

Možno vám nikdy nenapadlo skúmať príčiny týchto problémov. Nemusí hneď všetko súvisieť s nevyváženou hladinou hormónov, ale problémom môže byť aj zaplavenie organizmu toxínmi. Áno, tie vo veľmi výraznej miere ovplyvňujú všetky vyššie uvedené pocity a spôsobujú mnoho iných zdravotných problémov.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Do kondície sa však naspäť môžete dostať pomerne rýchlo a ľahko vďaka detoxikácii. Výrazne k nej prispievajú aj rôzne tabletky, či zelená káva na chudnutie. Predstavme si najprv samotný proces vnútornej očisty tela.

Náročný proces?

Začať s očistou organizmu nie je vôbec náročný proces. Podstatným je ale na nejakú dobu si odoprieť rôzne potraviny, nápoje či zlozvyky, ktoré zbytočne zaťažujú organizmus. Na mysli máme rôzne sladkosti či sladené nápoje, mastné jedlá (slanina, klobása), požívanie alkoholu, fajčenie, krátky spánok, stres atď.

Na druhej strane sa na úspešnú detoxikáciu žiada pridanie látok hoc aj v podobe tabletiek a aktivít, ktoré sú schopné telo prečistiť a dodať mu potrebné živiny. Napr. rôzne vlákniny, ovocie, zelenina, dostatok spánku, zvýšený pohyb, rôzne tabletky, doplnky výživy atď. Ak tieto základné kroky zvládnete, pravdepodobnosť úspešného konca detoxikácie je veľmi vysoká.

...

Čo zapríčiňuje zamorenie organizmu toxínmi a aké sú príznaky?

Práve vyššie zmienené faktory, akými sú zlá životospráva, nerešpektovanie fyziologických potrieb človeka, príjem škodlivých potravín, ale už aj obyčajný vzduch vaše telo poškodzujú. Na mysli máme vzduch, ktorý dýchame popri cestách a ktorý je zmiešaný s rôznymi škodlivinami. Tie sa pravdepodobne nepodarí odstrániť nikdy, len ich minimalizovať.

Detoxikácia je teda potrebná aj pre tých, ktorí sa nazdávajú, že žijú veľmi zdravo. Škodlivému ovzdušiu sa nevyhne nikto z nás, pokiaľ nebývate niekde v horách. Ako celé „zamorenie“ prebieha a aké orgány postihuje?

Zamorenie organizmu prichádza postupne, no spúšťačom býva hrubé črevo, ktorého sa detoxikácia priamo aj dotýka. Nečistoty sa usádzajú po jeho stenách, čo spôsobuje tráviace ťažkosti rôzneho druhu. Ak sa škodlivé látky nemajú ako odstrániť, svoj objem len zväčšujú.

Ako zrýchliť a zlepšiť trávenie, ktoré nie je úplne ideálne.

Škodliviny zasahujú aj iné orgány ako napr. obličky, pečeň či celý lymfatický systém. Detoxikácia vás za pomoci tabletiek zbaví nielen nečistôt v jednotlivých orgánoch, ale aj emocionálnych výkyvov. Ľudia, ktorých telo je plné škodlivín, majú negatívne nálady, sú viac unavení ako plní energie a to aj napriek tomu, že sa práve zobudili. Majú sklony k depresiám a na väčšinu udalostí reagujú negatívne. Najprv sa to môže zdať absurdne, ale je dokázané, že škodliviny v tele majú vplyv aj na psychickú stránku človeka a detoxikácia vás môže týchto príznakov úplne zbaviť.

...

Ak sa rozhodnete detoxikovať a na určitý čas sa budete postiť od škodlivých vecí, ktoré tak radi konzumujete alebo praktizujete, vaše telo a vaša psychika sa vám za to odvďačia. Vaše telo sa začne zbavovať toxínov, čo najprv nemusí byť príjemné a najťažším krokom bude neporušiť pravidlo obmedzenia príjmu škodlivých potravín alebo vykonávania zlozvykov. Detoxikácia ale rozhodne stojí za to.

V každom prípade, žiadne príznaky, bolesti, nálady či tráviace ťažkosti nezanedbávajte, najlepšie vždy urobíte, ak sa poradíte s lekárom. Ak ten vyvráti pôvod ťažkostí iného druhu, potom môžete bez problémov detoxikovať. Tak či onak, detoxikácia ešte nikomu neublížila, ba naopak.

Zelená káva ako nástroj na chudnutie a na detoxikáciu?

Ak cvičenie resp. zvýšený pohyb nepatrí k vašim obľúbeným aktivitám, detoxikovať a chudnúť môžete aj iným spôsobom, a to za pomoci rastlinného druhu pôvodom z Etiópie. Najlepšie na tom je, že nejde o žiadne placebo, ale o overeného pomocníka.

Nemusíte platiť kopec eur, pretože tento výrobok patrí k jedným z najlacnejších, nehovoriac o jeho blahodarných účinkoch. Zelená káva na detoxikáciu a na chudnutie obsahuje jedinečnú zložku, akou je kyselina chlorogenová, ktorá je zodpovedná za všetky jej čarovné účinky. Predstavme si, čoho všetkého je táto látka „schopná“.

...

Antioxidant s inými pozitívnymi účinkami

Hlavným plusom kyseliny chlorogenovej, a teda aj zelenej kávy na detoxikáciu a na chudnutie je, že zabraňuje vstrebávaniu cukrov v tráviacom systéme. Keďže sa nikde neusadia, tukové bunky nemajú odkiaľ čerpať energiu a tak uvoľňujú tú, ktorú majú v sebe uloženú. Pochopiteľne, v podobe tukov. Takto teda viete, že vám naberanie na váhe nehrozí, samozrejme, ak budete všetko užívať podľa pokynov. Zelená káva na chudnutie a na detoxikáciu je najlepšia pred jedlom.

Vyššie spomínaná kyselina chlorogenová má ale aj iné pozitíva. Nie je to len antioxidant, ale má zároveň aj dezinfekčné a protiplesňové vlastnosti, takže svojmu telu jej užívaním pomáhate hneď niekoľkonásobne.

Je nutné dodať, že napriek tomu, že zelená káva má prospešné účinky na chudnutie a na detoxikáciu, je potrebné rešpektovať dávkovanie. Nakoľko ide o kávu, obsahuje kofeín a jeho nadmerná konzumácia môže vyvolať nervozitu, nesústredenosť, či zvýšiť tlak.

Ak ste sa rozhodli urobiť pre vaše telo niečo dobré, hoc aj v podobe detoxikácie, podporné tabletky alebo aj zelená káva na chudnutie vám v tom vedia významne dopomôcť. Výsledkom bude nielen spokojnosť orgánov vášho tela, ale aj jeho váha.

Tieto metódy využíva aj množstvo známych osobností nielen na Slovensku, ale na celom svete. Ak by išlo o placebo, prečo by ho propagovali? Rôzne štúdie a výskumy sú jednoznačne v prospech tejto etiópskej rastliny…

4.5/5 - (6 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1