Kliknite a začnite písať.

Detoxikácia

Čaje na detoxikáciu organizmu

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Určite ste už čítali množstvo návodov ako detoxikovať organizmus. Veľmi dôležitý je pri detoxikácií pitný režim, a ten by mali obsahovať aj detoxikačné čaje. Čaje na detoxikáciu vám tento proces dokážu urýchliť a vaše telo bude tak zbavené všetkých škodlivín a toxínov rýchlejšie. Viete ktoré čaje vám ako detoxikácia najviac pomôžu? Nemusíte ich piť len počas detoxikačného procesu spojeného so stravou, ale piť ich môžete aj pri normálnom stravovaní, stačí ak si ich budete variť k raňajkám a večeri.

Čaj na detoxikáciu organizmu.

Koreň lopúcha čistí krv

Tento detoxikačný čaj je výborným prostriedkom ako odstrániť ťažké kovy či už hlavne z mozgu a v podstate celého organizmu. Jeho účinky oceníte vtedy, ak máte kožné problémy, trpíte dnou, cukrovkou, reumatizmom alebo vypadávaním vlasov. Čaj odporúčame aj počas diéty na zníženie hmotnosti, pretože upravuje fungovanie metabolizmu.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Koľko by ste ho mali piť? Tento čaj na detoxikáciu by ste mali piť čerstvý, dva až trikrát denne. Pripravíte ho tak, že jednu až dve čajové lyžičky zalejete vriacou vodou a lúhujete 10 minút.

Detoxikačný čaj – Pestrec mariánsky

Pestrec mariánsky – známy aj ako Strieborný bodliak, Strakáč, Biely tŕň či Ostrolist, je rastlina pôvodom zo Stredomoria. V liečiteľstve sa používa predovšetkým pri ochoreniach pečene, rovnako má blahodarne účinky aj na žlčník.

Za pozitívne účinky Pestreca mariánskeho sú zodpovedné flavolignany, ktoré sa súhrnne nazývajú silymarín. Silymarín je pritom tiež známy ako silný antioxidant. Najefektívnejšia je konzumácia drvených semien plodu, pretože takto pripravené semená obsahujú najviac účinných látok – flavolignanov.

...

Konzumovať by ste ho ideálne mali 4x denne 1 čajovú lyžičku (3 – 4 g), približne 45 minút po poslednom jedle a 45 minút pred ďalším jedlom.

TIP: Odporúčame vám aj čaje na chudnutie, ktoré naozaj fungujú.

Žihľava – čaj na detoxikáciu aj posilnenie organizmu

Pŕhľava dvojdomá patrí k najznámejším odstraňovačom toxínov a odpadových látok z krvi. Kladne vplýva na látkovú výmenu. Ocenia ju aj cukrovkári, ľudia s reumatickými ťažkosťami a zápchou. Zároveň tento čaj na detoxikáciu posilňuje obranyschopnosť organizmu, lebo obsahuje veľa antioxidantov a chlorofylu.

Aké ďalšie benefity má tento detoxikačný čaj?

 • Lieči artritídu
 • Podporuje vylučovanie kyseliny močovej z kĺbov
 • Pomáha podporovať nadobličky
 • Dopĺňa vitamíny tehotným ženám
 • Pomáha pri menštruačných kŕčoch a nadúvaní
 • Znižuje zápal a zastavuje krvácanie
 • Eliminuje alergickú nádchu
 • Lieči prechladnutie
 • Znižuje zápal ďasien a zubný plak

Na prípravu detoxikačného žihľavového čaju sa používa najmä vňať, ideálne ak máte k dispozícií čerstvú (ak nie, postačí aj sušená). Na 200 ml postačí približne lyžica vňate, ktorú zalejeme vriacou vodou a necháme lúhovať 15 minút. Pijeme 3x denne, nie však dlhšie ako 2 – 3 týždne, pretože potom to už nebude mať pozitívne účinky, ale skôr negatívne. Treba si potom spraviť prestávku. Ak chcete pozitívny účinok zvýšiť, pridajte do čaju čerstvú šťavu z citróna.

...

Čistá krv a obličky pomocou púpavového detoxikačného čaju

Púpava je liečivá bylina, z ktorej sa dajú využívať všetky jej časti – koreň, listy, stonka aj žlté hlávky kvetov. Je známa tiež vysokým obsahom vitamínov (A, C, E, skupiny B) a minerálov (draslík, vápnik). Z detoxikačného hľadiska má výborné uplatnenie najmä koreň – čistí krv, obličky, podporuje trávenie, funkcie žlčníka aj pečene. Využíva sa aj ako podporný prostriedok pri anémii.

Čaj pripravíte bežným spôsobom, necháme lúhovať cca 15 minút a pijeme  3x denne. Detoxikačný a posilňovací účinok môžete podporiť aj konzumáciou čerstvých lístkov púpavy, ktoré si môžete pridať hlavne do šalátov alebo ako prílohu k mäsu spoločne s ďalšou zeleninou.

Detoxikačný zázvorový čaj – elixír zdravia

Zázvor pochádza z Ázie – bližšie z juhu Číny. Táto vzácna rastlina sa používa ako korenie v kuchyni, ale aj v lekárstve. Zázvor sa vyznačuje svojou  ostrou až štipľavou chuťou, vďaka látke gingerol a kapsaicínu.

Zázvorový čaj dokáže zlepšovať prietok krvi a znižuje riziko srdcovo – cievnych ochorení. Rozširuje cievy, riedi krv, a tak podporuje jej prietok v celom tele. Tiež je nápomocný pri studených rukách či nohách. Uvoľní cievy a prehreje končatiny.

Ďalšie výhody zázvorového čaju:

 • Podporuje imunitu
 • Zlepšuje trávenie
 • Detoxikuje telo
 • Zlepšuje dýchanie a vykašliavanie počas chrípky
 • Eliminuje rast rakovinových buniek
 • Dopomáha k účinnejšiemu chudnutiu

Zázvor v čaji má skvelé účinky a pôsobí protizápalovo.

Biely čaj nie len pre krásnu pleť

Biely čaj, získaný z mladých lístkov, je známy predovšetkým vysokým obsahom polyfenolov, ktoré chránia organizmus pred voľnými radikálmi. Je skvelý aj pre zlepšenie stavu pokožky. Vrásky, vyrážky, akné aj pomaly sa hojace rany sú výsledkom nahromadenia toxínov v tele. Toxické látky negatívne vplývajú na kolagén a elastín, ktoré sú pre zdravú pleť nevyhnutnosťou.

...

Na trhu sú k dispozícii rozličné druhy bieleho čaju. Nezabúdajte, že biely čaj zalievame maximálne 80 stupňovou vodou. Lúhujeme 3 minúty a tak podávame.

Čaje na detoxikáciu tvoria naozaj veľkú skupinu a vy si môžete vyberať podľa toho čo vám vyhovuje a chutí. V obchodoch tiež existujú rôzne čaje s názvami „detoxikačné“ a „čistiace“, takže vyskúšať môžete aj tie. Skúšali ste už detoxikáciu pomocou čajov? Ktorý detoxikačný čaj fungoval na vás najlepšie?

TIP: Detoxikácia organizmu výrazne podporuje zdravie a imunitu človeka?

5/5 - (8 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

 • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *