Kliknite a začnite písať.

Otázky a odpovede

Teplá voda s citrónom na ráno?

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Pohár teplej vody s citrónom vypitý ráno a nalačno môže pozitívne ovplyvniť vaše zdravie a hlavne vám zaistí prísun vitamínu C. Skúste vymeniť šálku kávy za pohár teplej vody s vytlačenou šťavou z polovice citróna. Takto pripravený a vypitý nápoj vám pomôže pri chudnutí, hydratuje váš organizmus a zlepší trávenie.

Teplá voda s citrónom

Citrónový nápoj na ráno – tip na prípravu

Ak sa vám zdá zdĺhavé si každé ráno vytláčať šťavu z rôznych druhov ovocia či zeleniny, použite 100 % šťavu z citrónov. Citróny vydržia čerstvé pri izbovej teplote až 10 dní, takže vám ich stačí nakupovať raz týždenne. Odšťavovať citróny vám postačí tiež len raz do týždňa.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Stačí, keď citrónovú šťavu nalejete do zásobníkov ľadu a uložíte do mrazničky. Tento ranné elixír môžete okoreniť, čím zvýrazníte jeho účinky. Použite napríklad štipku mletého zázvoru, či škorice a vypitím takto pripraveného nápoja každé ráno zaručene zrýchlite svoj metabolizmus a začnete úspešne chudnúť.

Prečo je citrónová šťava zdravá

Pitie citrónovej šťavy ráno pred raňajkami pomáha stimulovať tráviaci systém a zlepšuje vstrebávanie živín. Zlé vstrebávanie živín totiž môže spôsobovať pocit hladu, aj keď hladní nie sme. Citrónová šťava má aj očistné účinky. Jemne očistí vašu pečeň a opláchne obličky, tým pomáha očistiť lymfatický systém, ktorý prenáša v tele živiny.

Citróny i voda sú potraviny, ktoré, v prvom rade, udržujú telo hydratované. Ak ste dehydrovaný, vaše telo si do zásob ukladá viac tuku, pretože pri spaľovaní potrebuje pomoc od pečene a tým sa celý proces spaľovania tuku spomaľuje.

...

Voda je tiež vynikajúci prostriedok na zahnanie hladu. Citróny pomáhajú odstraňovať celulitídu, pretože stimulujú prekrvenie pokožky a pomáhajú odplavovať z tela odpadové látky.

Výhody pitia vody s citrónom

Jeden priemerný citrón obsahuje 30,7 mg vitamínu C. Odporúčaná denná dávka pre ženu je 75 mg a pre mužov 90 mg. Pitie citrónovej šťavy zriedenej teplou vodou teda sčasti pokryje dennú potrebu vitamínu C. Ľudia, ktorí pijú citrónovú šťavu, majú účinnejší tráviaci systém.

Citróny zvyšujú kyslosť tráviaceho prostredia a tým zvyšujú schopnosť organizmu vstrebávať vápnik. Vstrebávanie vápnika je výborným pomocníkom pri chudnutí, pretože vápnik sa nachádza v tukových bunkách, a teda čím viac vápnika vstrebáme, tým viac tukových buniek spálime.

Vitamín C posilňuje imunitný systém, predchádza ischemickej chorobe srdca, znižuje riziko šedého zákalu, mŕtvice a chronického metabolického ochorenia pečene, nazývaného dna či pakostnice.

...

Stačí, keď ráno pridáte do vody okrem citrónovej šťavy aj lyžicu citrónovej kôry a vytvoríte si nápoj plný antioxidantov, ktoré pomáhajú v boji proti rakovine. Citróny obsahujú eriocitrín, ktorý bojuje proti oxidačnému stresu v pečeni.

Teplá voda s citrónom na ráno je teda dokonalý spôsob ako začať svoj deň!

5/5 - (1 vote)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *