Kliknite a začnite písať.

Chudnutie

Čaje na chudnutie – ktoré to sú a fungujú?

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

O chudnutí sa toho popísalo veľa. Zaručené recepty, tipy, odporúčania… Počuli ste o tom, že existujú čaje na chudnutie, vďaka ktorým môžete schudnúť? Znie to veľmi úžasne, len tak si popíjať čaj a chudnúť. Musíme vás však sklamať – nie je to tak celkom jednoduché.

Čaje na chunutie

Dostatok tekutín počas chunutia

Pitný režim pri chudnutí je veľmi dôležitý, hlavne v období, keď sa rozhodnete znížiť svoju hmotnosť. Nemali by ste ho podceňovať. Samozrejme nemáme na mysli pitie rôznych sladkých nápojov. Dôležitou súčasťou chudnutia je pitie čistej vody alebo čajov.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Čaje majú mnoho pozitívnych účinkov na telo, ale samé o sebe určite nespôsobia úbytok nadbytočného telesného tuku. Napomáhajú zrýchliť metabolizmus, pretože obsahujú v sebe veľa antioxidantov a niektoré dokonca efektívnejšie ako zelená káva.

Niektoré čaje pijeme lebo nám chutia, bylinkové zase vo chvíľach, keď sa snažíme zbaviť rôznych zdravotných problémov a na posilnenie imunity. Určite ste počuli aj o čajoch, ktoré môžu ovplyvniť vaše chudnutie a preto si ich bližšie predstavíme a rozoberieme.

1. Čaj na chudnutie Roiboos

Roiboos pochádza z Afriky a je vhodný pre ľudí, ktorí celý život bojujú s nadváhou. Má močopudné účinky a vplýva na lepšie spaľovanie tukov v organizme. Potláča chuť na sladké a tak vás ochráni pred zbytočným naberaním kalórií. Práve preto sa radí medzi čaje na chudnutie. Aj napriek nulovému obsahu kofeínu dokáže osviežiť a môžete ho popíjať bez obmedzenia počas celého dňa.

...

Obsahuje antioxidanty, vitamíny C a E, ktoré ničia škodlivé voľné radikály v tele. Tým znižuje riziko rakoviny, srdcovo-cievnych chorôb a predčasné starnutie. Vďaka vysokému množstvu flavonoidov je z neho vynikajúci antioxidant. Roiboos znižuje hladinu cukru v krvi a posilňuje obranyschopnosť.

Dávkovanie: 1 čajovú lyžičku zalejte horúcou vodou a lúhujte 5 minút. Pite nielen ako podporný prostriedok pri chudnutí, ale aj pri zdravotných problémoch, ktoré sme vyššie spomínali.

Roiboos čaj na chunutie

2. Čaj na chudnutie je Pu-erh

Pu-erh patrí medzi najznámejšie čaje na chudnutie, ktoré sa odporúčajú pri redukcii hmotnosti. Je skutočne výborným pomocníkom pri chudnutí. Má špecifickú chuť, ktorá nemusí vyhovovať každému, avšak neodporúčame ho sladiť cukrom, keď chcete znížiť svoju hmotnosť. V obchodoch môžete nájsť tento čaj s rôznymi arómami.

TIP: Pozrite sa ako nahradiť biely cukor a prestať ho používať.

...

Odporúča sa ľuďom, ktorí si chcú očistiť a detoxikovať organizmus. Má schopnosť prečistiť črevá, detoxikuje organizmus a celkovo zlepšuje zdravotný stav. Má veľmi nízky obsah kofeínu, ale obsahuje veľmi veľké množstvo minerálov, stopových prvkov a vitamínov. Čaj Pu-erh pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi a dokáže pozitívne vplývať aj na iné ochorenia.

Pri chudnutí samozrejme platí pravidlo, že výdaj energie musí byť väčší ako príjem. Metabolizmus ľudí sa líši a preto niektorým pri chudnutí pomôže a iným zase nie. Možno budete patriť medzi tých  šťastlivcov, ktorým pomôže zhodiť pár kíl.

Dávkovanie: Na podporu chudnutia sa odporúča piť šálka čaju Pu-erh pred každým jedlom.

3. Medzi čaje na chudnutie patrí aj Maté

Maté je čaj z listov cezmíny paraguajskej. Odporúča sa na zahnanie hladu a preto je skvelým nápojom namiesto olovrantu alebo desiaty. Je skvelým antioxidantom a pomáha odbúravať stres.

Jeho pravidelné popíjanie zníži cholesterol a napraví zlé zlepší trávenie. Pitie tohto čaju vám posilní imunitu a pustí sa do vašich tukových buniek. Pomôže upraviť krivky v oblasti bruška, stehien a bokov, v neposlednom rade pomáha v boji s celulitídou.

...

Dávkovanie: Na jednu šálku stačí lyžička čajoviny, nelúhujte ho dlhšie než päť minút. Denne sa neodporúča vypiť viac ako 5 šálok maté.

Zelené čaje na chudnutie

4. Zelené čaje na chudnutie

Medzi najviac známe čaje na chudnutie patrí zelený čaj, ktorý znižuje chuť do jedla. Šálka zeleného čaju vás na začiatku dňa výborne povzbudí, najmä kvôli množstvu antioxidantov a vitamínov, ktoré obsahuje vo veľkom množstve. Okrem iného predchádza aj ochoreniam srdca a pomáha z tela vylučovať škodlivé toxíny.

Obsahuje kofeín i látky, ktoré stabilizujú hladinu cukru v krvi a znižujú hladinu škodlivého cholesterolu. Pomáha zrýchľovať metabolizmus a pomáha pri redukovaní hmotnosti. Spaľuje tuky a má termogénny účinok, vďaka ktorému sa tuky zapájajú do energetického výdaja. Tento nápoj by mal byť ako súčasť vášho plánu pri chudnutí. Veľmi dôležitý je pôvod čaju a vyberať by ste mali iba kvalitné sypané čaje.

Dávkovanie: Čaj lúhujte 2 – 3 min pri 85 °C. Odporúča sa piť hlavne s jedlom, aby sa jeho účinky naplno prejavili. Na efektívne chudnutie by ste si mali dopriať aspoň 3 šálky denne.

5. Mätové čaje na chudnutie

Mätový čaj patrí medzi čaje na chudnutie, ktoré sa odporúčajú popíjať počas akejkoľvek diéty na chudnutie. Pomáha pri spaľovaní kalórií a urýchľuje trávenie. Zbaví vás nadúvania a žalúdočných kŕčov. Má pozitívny vplyv na zdravie žalúdka. Nemusíte ho dochucovať sladidlami, keďže je veľmi lahodný. Pozor, môže vyvolávať chuť do jedla.

Dávkovanie: Lyžicu listov čerstvej mäty pridajte do vriacej vody a nechajte lúhovať 4 – 5 minút. Môžete ho piť horúci alebo aj chladený.

Pri detoxikácii dodržujte pitný režim.

Fungujú čaje na chudnutie?

Pre správny pitný režim pri chudnutí sú čaje na chudnutie spolu s vodou nenahraditeľné. Ak by ste si mali vybrať medzi pitím kávy alebo čaju, tak čaj na chudnutie určite vyhráva. Účinok kofeínu v čaji je pomalší, ale zároveň aj dlhodobejší.

Čaj na chudnutie je výborný ako podporný prostriedok pri chudnutí, vďaka nemu budete mať nastavený správny pitný režim. S pravidelným prísunom vody súvisí zdravá látková výmena, čiže metabolizmus. Dodržiavanie pitného režimu pomocou čajov podporuje chudnutie a telu dodáte vitamíny i minerály.

Popíjanie čaju určite nebude fungovať tak, že schudnete len jeho samotným pitím. Môže vám pomôcť za predpokladu, že budete jedávať len toľko, koľko vaše telo skutočne potrebuje. Ak ste ochotní nabudenie spôsobené čajom premeniť na pohyb a neostanete po jeho vypití sedieť ďalej za počítačom, či pred televízorom, tak v tom prípade vám môže pomôcť. Ak však nezmeníte svoje stravovacie návyky a naďalej budete bez pohybu, tak vám sotva čaje na chudnutie pomôžu.

TIP: Prečítajte si ďalšie tipy a rady na chudnutie, ktoré vám môžu pomôcť.

5/5 - (7 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *