Kliknite a začnite písať.

Choroby a ochorenia

Rýchle domáce preháňadlo s okamžitým účinkom

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Ak trpíte zápchou, či už akútne alebo dlhodobejšie, budete sa zrejme zaujímať o rýchle domáce preháňadlá, ktorá vám uľavia. Nechcete užívať lexativa? Existujú aj rôzne domáce preháňadlá. A práve tieto overené recepty sme pre vás zozbierali.

Domáce preháňadlo

Čo je preháňadlo?

Preháňadlo je liečivo podporujúce pohyby čreva a ich vyprázdňovanie. Odborne sa nazýva lexatívum a používa sa vo forme tabliet či kvapiek. Preháňadlo si môžete kúpiť v lekárni. Na výber máte medzi osmotickými, objemovými a kontaktnými preháňadlami.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Odborníci varujú pred nadmerným užívaním lexatív. Môžu škodiť zdraviu a častokrát ich využívajú vo väčšom množstve ženy posadnuté chorobným chudnutím.

Domáce preháňadlá, ktoré naozaj fungujú

Domáce preháňadlá sú také potraviny či kombinácie potravín, ktorá povzbudzujú črevá k väčšiemu pohybu a vďaka tomu sa prejaví preháňajúci účinok. Existujú rôzne rady na domáce preháňadlá, ktoré s menšou či s väčšou spoľahlivosťou fungujú. Ako domáce preháňadlo môžete skúsiť:

 • Ricínový olej na zápchu  – ide o výborný preháňajúci prostriedok. Ak budete mať prírodný ricínový olej, nebude sa vám páčiť pre svoj nepríjemný zápach. V obchode sa predáva upravený, tj. bez zápachu. Požiť ho môžete zmiešaný s džúsom či iným nápojom. Užívajte však ricínový olej opatrne a len v malých dávkach. Je nešetrný, a preto sa od neho ustupuje.
 • Srvátka – v sušenej, ale aj tekutej podobe. Vo väčšej miere skutočne pôsobí ako preháňadlo. Srvátka je tiež odporúčaný pri chudnutí a potlačenie chuti do jedla a tiež podporuje tvorbu svalov.
 • Kyslá kapusta  – najlepšie je vypiť šťavu z kyslej kapusty nalačno. Ideálne domáce preháňadlo.
 • Ďalšie domáce preháňadlá – niekedy vám pomôže aj dostatočný pitný režim. Vhodná je teplá voda s citrónom alebo so soľou (nalačno). Ďalej sa odporúča rôsol z uhoriek atď. Možno máte aj vy svoj domáci recept na zápchu.

Ricínový olej je najznámejšie prírodné a domáce preháňadlo

Ďalšie babské tipy a recepty na domáce preháňadlo:

 • Ďalšie rýchle preháňadlo? Zmiešajte čajovou lyžičkou medu v pohári teplej vody a vypite. Používanie tohto nápoja dvakrát denne vám určite uľaví od zápchy.
 • Zmiešajte pol hrnčeka pomarančový džúsu s pol šálkou olivového oleja. Táto zmes by mala byť konzumovaná dvakrát denne.
 • Pite šťavu z aloe vera dvakrát denne (ráno a večer). Aloe má preháňavé účinky.
 • Z polovice citróna vytlačte šťavu do pohára teplej vody a vypite. (viac o teplej vode s citrónom)
 • Vytvorte zmes z kukuričného sirupu a vody. Ide o vhodný prípravok na prečistenie hrubého čreva.
 • Ranná šálka čaju alebo kávy môže fungovať pre niektorých ľudí rovnako ako dobré domáce preháňadlo. Ak je na to človek zvyknutý, nefunguje to.
 • Lyžička medu alebo ricínového oleja by mala byť užívaný s lyžičkou citrónovej šťavy nalačno.
 • Datle, banány, jablká, avokádo a figy sú ovocie, ktoré je vhodné konzumovať vo forme džúsu. Tieto potraviny majú dobré preháňavé účinky.
 • Hrušková šťava je vhodným preháňadlom a zároveň má dobrý účinok na prečistenie hrubého čreva.
 • Jogurt zmiešaný s cukrom zvyšuje preháňacie účinky.

Ktorý recept na domáce preháňadlo je podľa vás najlepší? Podeľte sa s nami a ostatnými čitateľmi o vaše postrehy a odporúčania v komentároch pod článkom.

5/5 - (2 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

 • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *