Kliknite a začnite písať.

Zdravá výživa

Potraviny bez tuku (zoznam)

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Máte radi slaninku? A čo tak hranolčeky so syrom? Hmmm… Kto by tieto jedlá nemal rád, všakže? Pokiaľ však trpíte nadváhou, nedajbože obezitou, liečite sa na vysoký krvný tlak alebo vysoký cholesterol, na tieto druhy jedál by ste mali ihneď zabudnúť. Zmeňte svoje stravovacie návyky a zaraďte do jedálnička potraviny bez tuku. Ktoré to sú?

potraviny bez tuku

Potraviny bez tuku neexistujú

Priznajme si to. Hovoriť o potravinách bez tuku nie je úplne správne. Potravín s nulovou hodnotou tukov je totiž len veľmi málo. Preto by sme radšej mali používať termín nízkotučné potraviny, v ktorých je obsah tukov podstatne nižší. Tieto potraviny sú chudobné na tuky a naopak bohaté na druhy živín ako sú bielkoviny a sacharidy...

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Potraviny bez tuku zoznam (nízkotučné potraviny):

 • zeleninu
 • ovocie
 • huby
 • kuracie a morčacie mäso
 • ryby (treska)
 • morské plody
 • nízkotučné mliečne produkty
 • ryžu
 • zemiaky
 • ovsené vločky
 • džúsy
 • chilli a rôzne bylinky

TIP: Vedeli ste, že existujú aj zdravé tuky, ktoré sú vhodné do akejkoľvek diéty?

Potraviny bez tuku vám negarantujú, že schudnete

To, že je na potravine napísane bez tuku, light alebo nízkotučné, ešte neznamená že ide o zdravý produkt. Prečítajte si preto pred kúpou celé zloženie. Častokrát sú totiž v týchto potravinách na úkor tukov pridané sacharidy a zdanlivo zdravá potravina stráca na kvalite.

Za ďalšie, potraviny bez tuku nie sú potraviny bez kalórii. Mnohí konzumujú nízkotučné potraviny neobmedzene v domnení, že určite schudnú. A preto je pri chudnutí potrebné myslieť aj na správny pomer kalorického príjmu a výdaja.

...

Bez tukov sa žiť nedá

Na koniec zdôrazňujeme, že pre správne fungovanie organizmu sú tieto živiny nevyhnutné. Avšak musíte rozoznávať tuky živočíšne (nasýtené) od rastlinných tukov (nenasýtené), ktoré sú pre nás prospešné. Zdravé tuky nájdete napríklad v rybách, orechoch, plnotučnom mlieku, avokáde, či olivovom oleji. Telesný tuk je pre život nevyhnutný, preto je nevyhnutné ho dopĺňať aj z potravy vo forme spomínaných „zdravších tukov“.

5/5 - (1 vote)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

 • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *