Kliknite a začnite písať.

Diéty

Hollywoodska diéta

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Všetci to poznáme. Pri listovaní časopisov im len ticho závidíme. Ich bezchybnú vizáž a štíhlu líniu. Hoci si dobre uvedomujeme, že z veľkej časti je to práca šikovných rúk kozmetičiek a módnych stylistov, tak zásluhu na tom majú samotné hviezdy a Hollywoodska diéta. Poďte sa inšpirovať s nami a nahliadnite do jedálnička slávnych.

Hollywoodska diéta na chudnutie a redukciu váhy.

Hovorí sa jej aj diéta modeliek a celebrít. Jedno je isté – príjemná diéta to nie je. Hollywoodska diéta patrí medzi tie, ktoré majú prísne obmedzený zoznam povolených potravín.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Práve preto ju možno označiť za drastický typ hladovky. Hollywoodské hviezdy túto diétu nasadzujú vraj len pár dní pred tým, než prejdú po červenom koberci na filmovej premiére či odovzdávaní cien.

Základné otázky na úvod

1. Čo je cieľom hollywoodskej diéty?

Hollywoodska diéta si kladie za cieľ zbaviť prebytočnej vody, prečistiť črevá a v neposlednom rade i detoxikovať organizmus od škodlivých látok, ktoré zbytočne zaťažujú vaše telo. Základnou myšlienkou diéty je znížiť telesnú váhu v čo najkratšom čase. Z toho vyplýva, že sa smie jesť obmedzené množstvo potravín.

2. Čo môžem počas diéty jesť?

Hollywoodska diéta znamená jednostrannosť jedálnička. Jeho dodržiavanie musí byť poctivé a dôležité – ovocie navzájom nekombinovať. Je známe, že najzdravšie ovocie obsahuje veľké množstvo minerálov, vitamínov, enzýmov. Práve kombináciou jednotlivého ovocia sa môže účinok enzýmov rušiť.

...

3. A čo pitný režim?

Okrem dodržiavania jedálnička a konzumovania ovocia, Hollywoodska diéta predpisuje veľmi prísny pitný režim, ktorý by mal pozostávať z 2,5 – 3 litrov vody s citrónom, čaju alebo ovocných štiav.

4. Je táto diéta i pre mňa?

Je nutné si uvedomiť, že Hollywoodska diéta nie je vhodnou diétou pre každého. To znamená, že je nesmierne dôležité poznať svoj zdravotný stav. Zvážiť výber tejto diéty by mali najmä ľudia, ktorí majú problémy s nízkym tlakom alebo s poruchami, ktoré sa týkajú vstrebávania cukru, ktorým by mohlo v dôsledku obmedzeného jedálnička prísť nevoľno, taktiež aj ľudia v neustálom strese. Odporúčame vám radšej zdravé a vyvážené stravovanie.

Pozrite sa na zoznam ovocia, ktoré má najviac vitamínov a zdraviu prospešných látok.

Všetkého veľa škodí – aj ovocia

Platí, že všetkého veľa škodí. Rovnako tak to možno povedať o ovocí. Veľké množstvo ovocia z dlhodobého hľadiska telu neprospieva až tak ako by sme si prijali. Ovocie dodáva telu cukor, vodu a vlákninu. Pri dlhodobom konzumovaní ovocia, vaša váha rozhodne dolu nepôjde, skôr naopak. Ovocie je dobrým zdrojom vitamínov, no v niektorých druhoch zeleniny je napríklad vitamín C bohatšie zastúpený. Preto po 3 dňoch zaraďte do jedálnička viac zeleniny ako ovocia.

Hollywoodska diéta jedálniček na 3 dni

1. deň

...
 • 8:00 – 250 g čerstvého ananásu
 • 10:30 – 250 g čerstvého ananásu
 • 13:00 – 150 g banánu
 • 15:30 – 250 g čerstvého ananásu
 • 18:00 – 150 g banánu

2. deň

 • 8:00 – 240 g kivi
 • 10:30 – 100 g hrozna
 • 13:00 – 320 g kivi
 • 15:30 – 100 g hrozna
 • 18:00 – 240 g kivi

3. deň

 • 8:00 – 200 g hrozna
 • 10:30 – 200 g ananásu
 • 13:00 – 320 g kivi
 • 15:30 – 100 g ananásu
 • 18:00 – 100 g hrozna, 160 g kivi

Čo jesť po absolvovaní Hollywoodskej diéty?

Po troch dňoch sa vďaka Hollywoodskej diéte vaše telo dokonale odvodní a prečistí. Na druhej strane sa však vyhladujete. Preto by ste v nasledujúcich dňoch mali zaradiť do svojho jedálnička bielkoviny, ktoré sú bohato ukryté v mäse, zelenine ale i v celozrnnom pečive. Pokiaľ by ste mali chuť na sladké a ovocia už máte dosť, nič nepokazíte kvalitnou čiernou čokoládou.

...

TIP: V týchto potravinách nájdete bielkoviny vo vysokom zastúpení!

Hollywoodska diéta so sebou nesie riziko takzvaného jojo efektu. Rýchly úbytok vašej hmotnosti môže viesť k ešte rýchlejšiemu naberaniu kilogramov späť. Samozrejme môžete tomu zabrániť tak, že po ukončení diéty sa nevrátite, k pôvodnému životnému štýlu nezdravého stravovania ale zvolíte si zlatú strednú cestu, ktorú doplníte o aktívny pohyb.

Zdravý banánovo – ananásový koláč recept

 • 1 ks ananás
 • 6 ks banány
 • 2 šálky semiačka a oriešky
 • 1 šálka sušené ovocie
 • 1 ks citrón
 • olej

Recept na banánové guličky, ktoré sú skvelé na raňajky a taktiež aj na desiatu.

Semiačka, oriešky a sušené ovocie rozmixujeme spolu s jedným banánom. Takto pripravenú zmes postupne natlačíme do olejom vymasteného plechu. Dáme piecť na 180 stupňov. Medzitým si nakrájame na kolieska očistený ananás. Rozmixujeme zvyšné banány, do ktorých pridáme šťavu z citróna. Po desiatich minútach pečenia, korpus vytiahneme, postupne naukladáme kolieska ananásu a dôkladne zalejeme banánovým krémom. Pečieme dovtedy, kým sa nám navrchu nespraví skaramelizovaná kôrka. Necháme vychladnúť a môžeme podávať.

TIP NA RECEPT: Vyskúšajte aj naše skvelé domáce banánové guľky.

Výhody Hollywoodskej diéty:

 • zoštíhľujúci efekt
 • detoxikačný účinok
 • zbavuje telo nadbytočných toxínov a vody
 • veľký príjem vitamínu C
 • prečisťuje črevá
 • významný váhový úbytok

Nevýhody Hollywoodskej diéty:

 • veľký hlad
 • záťaž pre organizmus
 • znížené množstvo kalórii – šok pre telo
 • možná alergická reakcia

Môžem po 3 dňoch pokračovať v diéte?

Hollywoodska diéta je z dlhodobého hľadiska pre ľudské telo neprijateľná. Preto odporúčanie je, držať ju maximálne v rozsahu 3 dni a nie častejšie, než jedenkrát za mesiac.

Keďže telo dostáva len malé množstvo kalórii pre svoje fungovanie, v dôsledku tejto skutočnosti sa môže prejaviť hlad i pocity nevoľnosti. Diétu je pri problémoch nutné okamžite ukončiť, pretože inak hazardujete so svojim zdravím.

Pokiaľ vás sprevádzajú neželané účinky diéty, problémy s trávením, akými je napríklad zápcha, skúste marhule, slivky. Pomôže tiež bylinkový čaj s výťažkami z mäty či voda s citrónom.

Skúsenosti s Hollywoodskou diétou a naše hodnotenie

Hollywoodska diéta, ideovo postavená na myšlienke rýchleho zhadzovania kilogramov, je výbornou voľbou pre tých, ktorí potrebujú dať svoje telo za krátky čas do formy. Taktiež je vhodné ju použiť, pred významnou udalosťou ako je svadba, ples či iná výnimočná udalosť vo vašom živote.

Hollywoodska diéta si získala dôveru veľkého množstva žien, ktoré ju uplatnili v procese chudnutia. Mnohé z nich, dosiahli okamžité výsledky v podobe veľkého úbytku na váhe. Na druhej strane, však ženy pociťovali nadmerný hlad či pocity nevoľnosti.

Ak by sme mali stručne zhodnotiť účinnosť tejto diéty, môžeme povedať, že Hollywoodska diéta je z hľadiska efektívnosti naozaj účinná – na 99,99 % však len krátkodobo.

Na záver by sme chceli zdôrazniť, že predtým, než sa pre diétu rozhodnete, musíte zvážiť nielen svoj zdravotný stav a metabolický vek, ale taktiež si uvedomiť, že ide o typ veľmi prísnej redukčnej diéty.

5/5 - (2 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

 • 1
Predošlý článok
Ďalší článok