Kliknite a začnite písať.

Chudnutie

Ako schudnúť zo zadku?

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Pri pohľade na svoju postavu býva zvyčajne najčastejšou príčinou nespokojnosti práve oblasť brucha, stehien i zadku. Dôvod je prozaický. V týchto partiách postavy, totiž najčastejšie dochádza k ukladaniu telesného tuku. Kým schudnutie na bruchu nemusí predstavovať až taký výrazný problém, o niečo horšie to už môže byť s redukciou telesného tuku na zadočku. Dobrá správa však je, že aj keď to nie je práve najjednoduchšie, nebude to boj s veternými mlynmi a dá sa to dosiahnuť. Prečítajte si viac o tom, ako schudnúť zo zadku.

Chudnutie zo zadku

Chudnutie zo zadku

Ideál ženskej krásy a názor na ňu sa neustále mení a vyvíja. Obdobia kedy sa obdivné pohľady upierali na ženy s kyprejšími tvarmi striedajú obdobia preferujúce skôr útlejšie tvary ženského tela.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Je však úplne prirodzené, že ženy sa v každej dobe chcú cítiť atraktívne a príťažlivé. A inak tomu nie je ani dnes. Či sa nám to však páči alebo nie, každá žena dostane do vienka určitý typ postavy.

Kým niektoré dievčatá alebo ženy nemusia pre svoju postavu urobiť takmer nič a ich postava je dokonalá, iné si to musia namáhavo vydrieť.

Ak teda patríte k ženám, ktoré nie sú dvakrát spokojné so svojou postavou a čoraz častejšie si kladiete otázku ako schudnúť zo zadku, zamerajte sa na dodržiavanie nasledovných odporúčaní.

...

TIP: Prečítajte si aj to, ako schudnúť zo stehien a bokov.

Základom je zdravá a vyvážená strava

Začať nemôžeme pri ničom inom ako pri zdravom stravovaní. Ak chcete naozaj eliminovať množstvo tuku na zadku, tak vám neostáva nič iné ako znížiť celkový podiel telesného tuku v celom tele.

Bez zdravého a vyváženého jedálnička to však nepôjde. Ako by mal vhodne zvolený jedálniček vyzerať vám napovedia nasledujúce riadky.

Prísna diéta pre chudnutie zo zadku nie je nevyhnutná

Nemusíte dodržiavať žiadne jednostranné diéty na chudnutie, no k istej úprave jedálnička však predsa len musí dôjsť. Zostaviť by ste si mali zdravý jedálniček, ktorý však vôbec nemusí byť nudný.

Práve naopak. Jedálniček môže byť pestrý a na tanieri môžete mať ryby, chudé typy mäsa (predovšetkým kuracie a morčacie), vajíčka, celozrnný chlieb, strukoviny, hnedú ryžu, jogurty a samozrejme dostatok čerstvého ovocia a zeleniny. Mimochodom, pri zhadzovaní tuku v oblasti zadku sa odporúča konzumácia brokolice, sójových výrobkov a ľanových semienok. Odporúčame vám aj ďalšie prírodné spaľovače tukov.

...

Samozrejme iba za predpokladu, že to s veľkosťou porcií nebudete preháňať a všetko budete robiť s rozumom alebo mierou. V praxi to znamená, že si doprajete také porcie jedla, ktoré síce budú mierne znižovať váš bežný kalorický príjem, ale zároveň poskytnú vášmu organizmu dostatočný prísun všetkých dôležitých živín, minerálnych látok a vitamínov. Dôležité však bude aj to, aby boli porcie jedla podávané v pravidelných a obvyklých denných chodoch. K tomu sa však ešte dostaneme.

Norbi diéta, je diéta pána Norbiho, Maďara ktorý ju založil.

Každé nevhodné jedlo má zdravšiu alternatívu

Ďalším krokom ktorý by ste pri otázke ako schudnúť zo zadku mali riešiť je vylúčenie alebo obmedzenie niektorých potravín. Na jedálničku bude vhodné obmedziť jednoduché cukry, teda sacharidy a nahradiť ich zloženými. Nie tak dávno sme písali článok o tom, ako nahradiť cukor – určite sa inšpirujte a pozrite sa na zdravšie alternatívy.

Ale aj príjem týchto hodnotnejších sacharidov by ste mali pri večeri obmedziť a uprednostniť skôr jedlá z rýb lebo hydiny pričom prílohu by mala tvoriť predovšetkým tepelne upravená zelenina.

Zamyslieť by ste sa mali aj nad používaním tukov a túto, inak dôležitú súčasť stravy nahradiť skôr zdravšími alternatívami. Vhodný je napríklad olivový alebo kokosový olej.

...

Pravidelné stravovanie má svoje opodstatnenie

Teraz sa vrátime k pravidelnému stravovaniu, ktoré sme už v našom článku okrajovo spomenuli, pretože pri hľadaní spôsobov ako schudnúť zo zadku ho nemôžeme jednoducho obísť.

Pravidelný príjem potravy, ktorý je rozložený do štandardných 3 hlavných a 2 alebo 3 doplnkových chodov nie je totiž nejakým výmyslom výživových odborníkov. Takéto stravovanie okrem toho že najlepšie zodpovedá potrebám organizmu, je aj najlepšou prevenciou obezity.

Telo sa pri nepravidelnom alebo nárazovom prijímaní potravy dostáva do istého stresu a preto sa začne automaticky správať tak, že prijatú energiu si začne ukladať v podobe tukových zásob na „horšie časy“. Teda dochádza presne k opačnému efektu a telo robí to, čo si pri redukcii telesného tuku neželáme. Pravidelné stravovanie však umožňuje priebežný výdaj energie.

Ako schudnúť zo zadku cvičením

Ako schudnúť zo zadku

Celkové spaľovanie tukov, teda nielen z problematickej oblasti zadku alebo stehien dosiahnete rôznymi aeróbnymi cvičeniami, pri ktorých nedochádza k výraznejšiemu budovanie svalov.

Cvičením na steppri, eliptickom trenažéri alebo na stacionárnom bicykli môžete spáliť aj zásobný tuk, no okrem spevnenia zadku a stehien pravdepodobne k nijakej zásadnej úprave nedôjde. V žiadnom prípade to však neznamená, že tieto cvičenia by ste mali odpísať. Práve naopak. Venujte im 40 minút aspoň 3 až 4-krát do týždňa. Vhodnou alternatívou je chôdza, box alebo aerobik.

Okrem spomenutých aeróbnych cvičení budú pre chudnutie zo zadku potrebné predovšetkým silové cvičenia. Tie by ste mali absolvovať minimálne 2-krát do týždňa. Na výber konkrétnych cvičení by bolo vhodné využiť služby nejakého kondičného trénera.

Vhodné a efektívne cviky na zadok však môžu byť aj rýchla chôdza po schodoch, výpady alebo drepy so záťažou. Ak sú však pre vás drepy so záťažou príliš namáhavé alebo bolestivé, možno oceníte cvičenie na legg-presse. Silové cvičenia nemusia byť pritom časovo extra dlhé. Pri efektívnom odbúravaní tuku na zadku rozhoduje skôr intenzita cvičenia ako jeho dĺžka.

TIP: Pozrite si naše foto cviky ako vybudovať pevný zadok. 

Nezabudnite ani na horné partie tela

Popri precvičovaní dolných častí tela, rozhodne nezabúdajte ani na precvičenie hornej polovice tela. Tejto chyby sa dopúšťajú viaceré ženy, pričom si neuvedomujú, že cviky posilňujúce prsia, ramená i chrbát prispievajú k symetrickým proporciám tela. V konečnom dôsledku však pri pravidelnom precvičovaní hornej polovice tela bude vaša celá postava  pôsobiť opticky súmerne a vyvážene.

Centimetre dole môžu byť realitou

Veríme, že po prečítaní týchto riadkov je vám odpoveď na otázku ako schudnúť zo zadku, o niečo jasnejšia. Treba si iba uvedomiť, že zdravá strava musí ísť ruka v ruke s aktívnym životným štýlom v podobe intenzívneho cvičenia. Bez potrebnej sebadisciplíny a vytrvalosti však môže vaša snaha vyjsť nazmar. Chudnutie zo zadku nie je jednoduché, ale ani nemožné!

5/5 - (9 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *