Kliknite a začnite písať.

Chudnutie

Najlepšie spaľovače tukov pre ženy

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Čo sú spaľovače tukov? V skratke povedané, pomáhajú vám rýchlejšie spaľovať tuk a zrýchľovať metabolizmus. Vďaka nim by ste mali rýchlejšie chudnúť hlave z tuku v tele. Každá z nás chce mať svoju vysnívanú postavu čo najrýchlejšie, a preto sú spaľovače tukov výborným pomocníkom k dosiahnutiu tohto cieľa. Aké spaľovače tukov sú podľa nás najlepšie a mali by ste ich jednoznačne vyskúšať?

Prírodné spaľovače tukov na chudnutie.

Čo sú spaľovače tukov?

Spaľovače tukov sa tiež nazývajú termogény. Zdá sa že termogénne výživové doplnky pomáhajú lepšie spaľovať telesný tuk, pomocou telesných tukových zásob ako zdroja energie.

Podľa športovej školy v Birminghame sa termín „spaľovač tukov“ používa na popis doplnkov výživy, o ktorých sa tvrdí, že akútne zvyšujú metabolizmus tukov alebo výdavky na energiu, znižujú vstrebávanie tuku, zvyšujú úbytok hmotnosti, zvyšujú oxidáciu tukov počas cvičenia alebo akosi spôsobujú dlhodobé tepelné adaptácie, ktoré podporujú metabolizmus tukov.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Hoci ich činnosť a bezpečnosť sú neustále kontrolované, výrobcovia týchto piluliek na chudnutie často tvrdia, že užívanie môže dopomôcť zlepšiť chudnutie takmer bez námahy, zrýchlením vášho metabolizmu. Niektoré údajne môžu pomôcť znižovať chuť do jedla, potláčať túžbu po nežiaducej potravine a poskytnúť vám viac energie, ktorú možno použiť na fyzickú aktivitu.

TIP: Telesný tuk – viete, aké je jeho optimálne množstvo a koľko by ste ho mali mať?

Sú spaľovače tukov pre ženy účinné?

Sú naozaj spaľovače také účinné? Zdá sa, že závisí od typu spaľovača tuku pre ženy, účinných látok, ktoré sa v produktoch používajú, od dávkovania a názoru jednotlivca. Aktívne zložky, ktoré sa bežne v týchto výrobkoch používajú, sa líšia podľa značky, ale väčšinou obsahujú zmes stimulantov, bylín a kyselín.

...

Výsledky niekoľkých štúdií ukazujú, že termogénne pôsobenie látok v spaľovačoch tukov je naozaj účinné, avšak v niektorých prípadoch sú zložky spaľovačov tiež nebezpečné alebo úplne neúčinné.

Výskumníci Univerzity v Birminghame uviedli: „Na základe dostupnej literatúry má kofeín (zelená káva) a zelený čaj schopnosť zvyšovať metabolizmus tukov v tele. O ostatných látkach sa nedá hovoriť, pretože o ich účinnosti nie sú zatiaľ žiadne dôkazy.“

Najčastejšie zložky nachádzajúce sa v tabletkách na chudnutie:

  • Kofeín – štúdie preukazujú, že kofeín naozaj má účinky na telesnú hmotnosť alebo na zastavenie procesu naberania hmotnosti. Kofeín je v poriadku konzumovať v menších až stredne veľkých množstvách pre väčšinu ľudí, ale tiež môže spôsobovať vedľajšie účinky, akými sú palpitácie srdca a nepokoj.
  • Guarana – má v sebe skoro najvyššiu koncentráciu kofeínu zo všetkých rastlín. Obsahuje 3,5 až 5,8 % podľa objemu, zatiaľ čo káva má len 2 %. Na zvýšenie energie a sústredenia, niektorý ľudia jedia denne 200 až 800 mg guarany, čo vypadá byť všeobecne bezpečné. Treba si však dávať pozor pretože táto rastlinka môže reagovať s rôznymi druhmi liekov, akými sú antidepresíva, sedatíva, iné stimulanty a riedidlá krvi.
  • Extrakt zo zeleného čaju – je jednou z najobľúbenejších a zároveň najbezpečnejších zložiek v spaľovačoch tukov pre ženy. Nie je však úplne zaručené, že bude fungovať práve na vás, ale u väčšiny ľudí spôsobuje naozaj značné výsledky. Medzi možné prínosy patrí zvýšenie výdavkov na energiu a oxidácia tukov.
  • Garcinia cambogia – celkové štúdie ukázali malý až žiadny vplyv na telesnú hmotnosť, keď sa táto látka užíva. Niektorý ľudia ale hlásia znížený hlad, iný majú zas vedľajšie účinky ako sú bolesť brucha, zápcha, flatulencia, hnačka.

3 najlepšie spaľovače tukov pre ženy

1. ALA 500 – kyselina alfa lipoová

ALA (alfa lipoic acid, kyselina alfa lipoová, kyselina lipoová) je druh antioxidantu, ktorý sa prirodzene vytvára v tele, kde pomáha premieňať glukózu na energiu. No aj napriek tomu je potrebný dostatočný príjem stravou alebo doplnkami výživy. Najbohatšími zdrojmi ALA sú napr. červené mäso, špenát či brokolica.

Na rozdiel od iných antioxidantov, ktoré sú rozpustné vo vode alebo tukoch, kyselina lipoová je rozpustná vo vode aj v tuku. Táto vlastnosť tak umožňuje ľahkú absorpciu cez bunkovú membránu. Teda je nápomocná nie len na povrchu buniek, ale aj vo vnútri, kde preberá väčšiu časť účinku.

2. Carb Blocker Weight Loss

Kapsuly Carb Blocker sú primárne určené na ovplyvňovanie vstrebávania sacharidov a s tým spojené ovplyvňovanie telesnej hmotnosti. Obsahujú viacero látok, ktoré k týmto účinkom prispievajú, a to konkrétne vitamín C, extrakt z bielych a čiernych fazuliek, jablčný ocot a chróm.

...

Vitamín C patrí medzi najznámejšie vitamíny a v tele zastáva množstvo dôležitých funkcií. Prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému, nervového systému, ako aj k správnej psychologickej funkcií. Čo je však pre tento výživový doplnok dôležité, prispieva k správnemu fungovaniu metabolizmu dôležitého pre tvorbu energie a k znižovaniu únavy a vyčerpania.

Extrakt z bielych fazuliek sa pridáva do viacerých prípravkov na chudnutie a medzi jeho účinky patrí obmedzovanie vstrebávania škrobu z potravín, ktoré sú naň bohaté. Veľmi podobné účinky vykazuje aj extrakt z čiernych sójových fazuliek.

3. GlucomannanGlucomannan Konjac - Glukomanán

Kapsuly obsahujú glukomanán, čo je polysacharid rozpustný vo vode, ktorý však ľudské telo nedokáže metabolizovať. Správa sa preto ako vláknina a je často používaný ako súčasť diéty so zníženým príjmom energie. Dokáže tiež na seba viazať vodu, čím sa zvyšuje jeho objem v ľudskom tele.

Glukomanán prispieva k znižovaniu telesnej hmotnosti, ak je konzumovaný ako súčasť stravy so zníženou energetickou hodnotou. Tento priaznivý účinok nastáva pri konzumácií odporúčanej dennej dávky 3 gramy, ktorá by mala byť rozdelená na 3 samostatné dávky o 1 grame. Tieto dávky by mali byť zapité dostatočným množstvom vody a konzumované pred jedlom.

Okrem toho, glukomanán prispieva k udržiavaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi, no tento účinok je spojený s konzumáciou 4 gramov látky denne. Riadne zapitie kapsúl dostatočným množstvom vody je nesmierne dôležité, nie len kvôli správnemu fungovaniu, ale aj kvôli vášmu bezpečiu. Glukomanán po zapití zväčšuje svoj objem, čo by pri neúplnom prehltnutí mohlo spôsobiť zadusenie. Preto je dôležité vysoké množstvo vody, aby ste tomuto predišli.

...

Prírodné spaľovače tuku

Ak nie ste moc na takéto spaľovače, prečítajte si aj náš ďalší článok Prírodné spaľovače tukov, kde sa dočítate o tom, ktoré potraviny vám môžu pomôcť účinne spaľovať tuk a výrazne vám pomôžu pri chudnutí. Vyskúšajte spomenuté prípravky na spálenie tukov alebo superpotraviny a uvidíte, že sa vaše chudnutie úplne zmení! A jednoznačne k lepšiemu.

5/5 - (3 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

  • 1

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *