Kliknite a začnite písať.

Chudnutie Diéty

3-dňová diéta na chudnutie

Zdieľať
DOPLNKY STRAVY ZADARMO
Omega-3
Vitamín K2
Na kĺby
Ženšen

Schudnúť už za tri dni? Nemožné? O tom, že sa mýlite vás presvedčí 3-dňová diéta. Rady a tipy ako dosiahnuť výsledky nájdete práve v tomto článku. Diéta na 3 dni je naozaj jednoduchá!

Diéta na tri dni patrí medzi najobúľbenejšie.

3-dňová diéta a jej princíp

Určite to poznáte. Prichádza dôležitá udalosť, svadba, ples, dovolenka a vy chcete vypadať úžasne. Mať ploché bruško, užší pás a celkovo vypadať chudšie. Bohužiaľ ste za posledné mesiace pribrali, alebo diéta, ktorú ste držali nezabrala. Nemusíte zúfať, nikdy nieje totiž neskoro. Je tu diéta na 3 dni, za ktoré môžete čo to schudnúť.

NÁVOD AKO SCHUDNÚŤ
Už sa nepokúšajte schudnúť metódou „pokus-omyl“. Cesta za vysnívanou postavou vedie jedine cez kalorický deficit. Jednoducho musíte viac kalórií zo seba vydať ako prijať. K tomu vám výrazne dopomôžu keto/low carb potraviny v spojitosti so zdravým životným štýlom.
Keto / Low carb manuálAko začaťKoľko potrebujete schudnúť
Chcem schudnúťDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto diéta odKetoMixKetoDietChia ShakeNutriFood
Diétne jedláNa raňajkyNa obedNa večeruDezerty - Kokteily
Low carb potravinyCestovinyPečivoKáva a čajRyžaPlackyTortillaSladidláSlanéSladkostiDresingy - BylinkyVíno
Nie každý má čas a chuť si pripravovať nízkosacharidové jedlá sám. V tom prípade si vyberte low carb/keto program u niektorého predajcu krabičkovej diéty. Lacné to nebude, ale pomocou tabletiek na chudnutie neschudnete. Tie totiž majú len podpornú funkciu a samé nič nezmôžu.
Krabičková diéta odZdravé stravovanie
Tabletky na chudnutieHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Princíp diéty je založený na konzumácii nízkeho množstva kalórií. Priškrtiť kalorický príjem na takýto krátky čas má poviesť k rýchlej strate kilogramov. Trojdňová diéta je skutočne jednou z najdrastickejších diét, veď denný príjem kalórií musí byť v rozmedzí od 800 -1000 kalórií.

TIP: Chcete schudnúť? Vyberte si diétu na chudnutie vďaka našim recenziám.

Stravovanie počas trojdňovej diéty

Trojdňová diéta určite nie je diétou, pri ktorej si pochutnáte na skvelej strave. Strava je poväčšine jednotvárna a veľmi nezasýti. Dajte si záležať na presnom dodržiavaní jedálnička. Nielen že budete musieť dodržiavať konzumáciu povolených potravín, ale dôležité bude aj ich množstvo.

...

Denný kalorický príjem je počas diéty nastavený veľmi nízko (800 – 1000 kalórií) a vyžaduje si striktné dodržanie. Jedlo je potrebné naplánovať si dopredu, zvážiť či potraviny sú vhodné a nakoniec si vopred prepočítať počet kalórií. Celkom pracné a otravné, však?

Povolené potraviny:

 • Zelenina: diéta na 3 dni konzumáciu zeleniny neobmedzuje. Povolené sú všetky druhy a najvhodnejšia je zelená, ktorá obsahuje veľké množstvo antioxidantov, vitamínov a vlákniny. Jedzte ju ako prílohu, vo forme šalátov, v polievkach a vždy počas dňa, keď vás prepadne vlčí hlad. Zelenina by mala byť súčasťou každého chodu a jej podiel na celkovom množstve stravy by mal byť minimálne 70%.
 • Ovocie: kvôli obsahu cukru treba rátať s menším obmedzením. Zdravé ovocie môžete konzumovať každý deň počas trojdňovej diéty. Avšak je povolená len jedna dávka alebo kus ovocia a to doobeda. Vhodné je ovocie s nízkym glykemickým indexom (GI). Teda napríklad jahody, čučoriedky, ríbezle, egreše, jablká a hrušky.
 • Mäso: bez tohto zdroja bielkovín sa diéta nezaobíde. Jedzte chudé druhy mäsa, ktoré pripravte výhradne na vode, na pare alebo opečte na grile či panvici. Môžete použiť kúsok masla a olivový olej. Mastnému vvyprážanému jedlu sa vyhnite. Mäso pred prípravou môžete trošku osoliť a okoreniť.
 • Vajcia: vďaka nízkej kalorickej hodnote sú vajcia ďalšou povolenou potravinou a 3-dňová diéta ich nezakazuje. Hoci sa vedú polemiky na tému vajcia vz. cholesterol.

Diéta pri vysokom cholesterole

Koľko kilogramov schudnem za 3 dni?

3-dňová diéta sľubuje skutočne rýchlu stratu kilogramov. Pokiaľ budete disciplinovaná a budete mať počas týchto dní pevnú vôľu, chudnutie bude rýchlejšie a väčšie. Môže sa jednať o stratu 3 – 5 kíl. Pri nižšej váhe vám chudnutie môže ísť omnoho pomalšie.

Pozor na jojo efekt!

Rýchly spôsob chudnutia však nemusí byť najlepšou voľbou. Ako sa hovorí, pomalšie ďalej zájdeš. To platí aj v tomto prípade. 3-dňová diéta vám síce pomôže schudnúť, no väčšinou len na krátky čas.

Keďže trojdňová diéta nie je vhodná na dlhodobé dodržiavanie, po návrate na pôvodný stravovací režim dochádza k návratu schudnutých kilogramov. Pri troche šťastia priberiete len toľko, koľko ste schudli.

...

Pre minimalizáciu rizika jojo efektu odporúčame po diéte prejsť na zdravé stravovanie. Teda jesť pravidelne zdravšie potraviny, veľa ovocia a zeleniny, jesť kvalitné mäso, nahradiť biele pečivo celozrnným, nejesť potraviny s pridaným cukrom a hlavne: neprejedať sa.

TIP: Zdravé potraviny na chudnutie, ktoré môžete počas diéty jesť.

Pite, pite, pite…

Voda je pre chudnutie veľmi dôležitá. Ani diéta na tri dni sa bez dostatočného pitného režimu nezaobíde. Pite počas celého dňa a celkovo vypite minimálne 2 litre tekutín. Odporúčame počas diéty vypiť polhodinu pred každým jedlom vodu s citrónom a s trochou medu. Čistú vodu môžete nahradiť aj bylinkovými čajmi. Povolená je aj zelená káva bez cukru.

Šport počas 3-dňovej diéty radšej vynechajte

Ak patríte medzi tých, ktorí sú posadnutí cvičením a nevedia si bez neho ani deň predstaviť, budete to musieť tieto dni zvládnuť. Vyhnite sa počas 3-dňovej diéty príliš veľkej fyzickej námahe. Predíďte tak závratom, ktoré môžu pri kalorickom deficite nastať. Kvôli nemu sa môžete tiež cítiť únavu a ospalosť, či dokonca podráždene.

...

Diétu si naplánujte radšej na tie dni, kedy nepôjdete do práce a tak sa budete môcť lepšie sústrediť na diétu a mať tiež dostatok oddychu. Veď čo môže byť horšie ako človek v práci, ktorý je unavený, podráždený a hladný. Najlepšie je teda s diétou začať pred víkendom.

Na diétu rovno zabudnite, keď …

… ste z tých, ktorí nemajú pevnú vôľu. 3-dňová diéta a jej jedálniček je totiž veľmi prísny a dodržiavanie si vyžaduje dávku veľkej sebakontroly a zapierania.

Rovnako nie je vhodná pre ľudí, ktorí sa liečia na závažné ochorenia ako je: diabetes, vysoký a nízky krvný tlak. Nie je vhodná ani pre tehotné ženy, dojčiace matky a ľudí s oslabenou imunitou. Pokiaľ trpíte inými ochoreniami, o dodržiavaní diéty sa poraďte so svojim všeobecným lekárom.

Vzorový jedálniček na 3 dni

1. deň

 • raňajky: omeleta, zeleninový šalát
 • desiata: hruška
 • obed: zeleninové rizoto
 • olovrant: zelenina
 • večera: zeleninový šalát s tuniakom

2. deň

 • raňajky: vajíčka na tvrdo, zelenina, šunka
 • desiata: čučoriedky
 • obed: zeleninová polievka, grilovaná ryba a zeleninový šalát
 • olovrant: zelenina
 • večera: kuracie mäso a zelenina

3. deň

 • raňajky: kúsok celozrnného chleba so šunkou a zeleninovou oblohou
 • desiata: jablko
 • obed:  kuracie mäso na prírodno, pečené zemiaky a zelenina
 • olovrant: zelenina
 • večera: kuracie mäso na prírodno, zeleninový šalát

ČLánok o Atkinsonovej diéte, ktorý prináša aj vzorový jedálniček na chudnutie.

Výhody 3-dňovej diéty:

 • rýchla strata kilogramov za krátky čas
 • diéta trvá len 3 dni
 • jednoduché pravidlá

Nevýhody 3-dňovej diéty:

3-dňová diéta našimi očami

Trojdňová diéta na chudnutie sa javí ako jeden z najrýchlejších spôsobov ako schudnúť bez úplného hladovania. Otázkou však je, či potrebujete schudnúť dlhodobo alebo sa jedná len o krátkodobú záležitosť. Pokiaľ je vašim cieľom len jednorázové zbavenie sa kíl do nových šiat, 3- dňová diéta je možným riešením.

MojaVýživa.sk radí: Vyskúšajte radšej vyvážené stravovanie = dlhodobé výsledky.

4.7/5 - (8 votes)
Redakcia MojaVýživa

Máte tip na ďalší článok? Napíšte nám na info(at)mojavyziva.sk a veľmi radi spracujeme témy, ktoré vás zaujímajú.

 • 1